• 62

Oceny za mecz z PSG

Części samochodowe online - Ucando.pl

Pragniemy przypomnieć, iż poniższe oceny są naszymi (alcantara, yasiek, MateoVeb) subiektywnymi opiniami i każdy z użytkowników blaugrana.pl może mieć inne zdanie na temat występu danego zawodnika.

Oceny wyjściowe prezentują się następująco: 6 za wygraną, 5,5 za remis i 5 za porażkę.

Marc-André ter Stegen

alcantara: Trudno winić Niemca za pierwszą bramkę – nie miał szans na jakąkolwiek reakcję. Jednak w przypadku dwóch kolejnych trafień PSG mógł już zrobić więcej. Najpierw niepotrzebnie wyszedł do piłki, jednak nie zdążył na czas wrócić na linię bramkową i Verratti z łatwością skierował futbolówkę między słupki. W przypadku bramki na 3:1 odnoszę wrażenie, że mógł wtedy zablokować strzał piłkarza gospodarzy. Trzeba jednak odnotować kilka dobrych interwencji, z których wyróżnić trzeba tę z 60. minuty. 4

yasiek: Bardzo trudny mecz dla naszego bramkarza. Paryżanie oddali 5 celnych strzałów, z czego dwa nie stanowiły problemu dla naszego portero. Przy bramce numer jeden nie miał wiele do powiedzenia. Przy bramce numer trzy mógł zachować się ciut lepiej (piłka przeszła mu pod nogami). Natomiast to co razem z Rakiticiem zrobili przy golu numerr dwa to kryminał. Tak wielki błąd musi zaważyć na końcowej ocenie i to pomimo dobrej gry nogami (14 podań, 7 długich wykopów, z czego 5 precyzyjnych). 4

MateoVeb: Odnoszę wrażenie, że przy każdej z trzech straconych bramek mógł zrobić nieco więcej, a druga bramka już z pewnością poważnie obciąża jego konto. Jeżeli bramkarz zdecyduje się wyjść do dośrodkowania to MUSI wybić/złapać piłkę, po prostu musi. Naprawdę mi żal młodego Niemca, najpierw plany pokrzyżowała mu kontuzja na początku sezonu, teraz przydarzył się kiepski występ, w którym jego koledzy z linii defensywnej także mu nie pomogli. 4

Ocena: 4

Dani Alves

alcantara: Po dobrym meczu z Granadą wróciła jedna z najgorszych wersji Brazylijczyka. W obronie Dani prezentował się słabo i ponosi winę za pierwszą i ostatnią bramkę PSG. Najpierw wdał się w zupełnie niepotrzebny drybling przed własną szesnastką, co poskutkowało zagraniem piłki ręką i rzutem wolnym dla gospodarzy. To właśnie wtedy Luiz otworzył wynik meczu. Później nie zdążył do Matuidiego przy trzecim trafieniu gospodarzy. W ataku zaś było podobnie jak i w defensywie – niezbyt kolorowo. Często nie potrafił porozumieć się z kolegami, a jego dośrodkowania pozostawiały bardzo wiele do życzenia. 2,5

yasiek: Zagrał tak jak często lubi to robić, czyli bardzo nierówno. Z jednej strony aktywny przy rozegraniu (aż 121 kontaków z piłką, najwięcej w zespole), ale to rozegranie nie przynosiło żadnego efektu. W obronie popełniał natomiast fatalne błędy. W 9. minucie odzyskał piłkę, potem w fatalny sposób ją stracił, a potem zagrał piłkę ręką za co otrzymał żółtą kartkę. A po rzucie wolnym wynikającym z tej ręki padła bramka dla PSG. 2,5

MateoVeb: Wyprowadzanie piłki z własnej strefy obronnej na wręcz żenującym poziomie. Nie wiem ile dokładnie strat zaliczył Brazylijczyk, ale to był kryminał. Jeden z trzech najsłabszych zawodników w barwach Barcelony w tym meczu. Poza stratami tradycyjnie już nękał nas fatalnymi i bezsensownymi dośrodkowaniami. Choć trzeba przyznać, że po jednym z nich padła bramka dla Barçy, ale powiedzmy sobie szczerze, więcej tam było przypadku niż wkładu Alvesa. 2

Ocena: 2,33

Javier Mascherano

alcantara: Jeden z lepszych w barwach przyjezdnych. Wprawdzie wydaje się, że przy pierwszej bramce mógł zachować się lepiej, jednak pozostałe trafienia dla PSG nie wędrują na jego konto. Na minus też zachowanie przy linii bocznej z 76. minuty, kiedy to w dziecinny sposób minął go Pastore. Na szczęście szybkość Mascherano i fatalne zachowanie gracza gospodarzy spowodowało, że Javier naprawił swój błąd. Poza tym zanotował też kilka ważnych interwencji na m.in. Cavanim. Był blisko zdobycia bramki po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane. 5

yasiek: Fatalny błąd przy pierwszej bramce dla Paryżan, kiedy to nie upilnował Luiza. Przy trzeciej nie przeciął piłki, którą następnie trącił Matuidi. Przez pozostały czas poprawnie, załatał kilka błędów Busquetsa i Alby. Zanotował 3 przechwyty. Na uwagę zasługuje jego dobra gra długim podaniem do przodu (6 na 6 prób precyzyjnych). 4,5

MateoVeb: Popełnił błąd przy pierwszej bramce straconej przez Barcelonę. Jednak mimo to był chyba najjaśniejszym punktem obrony Dumy Katalonii. To właśnie Mascherano świetnie zablokował strzał Cavaniego, który wcześniej z dziecinna łatwością „nawinął” Mathieu. 5

Ocena: 4,83

Jérémy Mathieu

alcantara: Dość dobre spotkanie Francuza. Kilka razy bardzo udanymi interwencjami radził sobie z graczami PSG. Na minus jedna groźna strata piłki w 13. minucie oraz kilka wejść "na raz". 4,5

yasiek: Błąd przy trzeciej bramce. W takiej sytuacji kiedy obrońca nie zostaje przy napastniku, ale idzie przed niego musi przeciąć piłkę. Francuz tego nie zrobił i Matuidi nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Na minus również fatalna strata piłki z 13. Minuty. Na szczęście obyło się wtedy bez konsekwencji. Kilka razy tak niemiłosiernie ograny przez Cavaniego i Lucasa, że aż zrobiło mi się go żal. Na plus natomiast aż 9 przechwytów, ale to w zasadzie jedyny pozytyw w jego grze. 4

MateoVeb: Zdecydowanie za łatwo dawał się ogrywać „na raz”. Cavani kręcił Francuzem z ogromną łatwością. Także nie ustrzegł się błędów przy wyprowadzaniu piłki. Jednak kilkukrotnie zaliczył dobre interwencje, które ustrzegły Barcelonę przed stratą gola. 4,5

Ocena: 4,33

Jordi Alba

alcantara: Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem tak słabego Albę. Należy odnotować, że to po jego stracie w 26. minucie PSG wyszło z kontratakiem, wywalczyło rzut rożny i właśnie wtedy Verratti zdobył drugą bramkę. Ponadto Hiszpana zabrakło przy dośrodkowaniu przy golu Matuidiego. Na minus również niewykorzystana okazja z 82. minuty. 2,5

yasiek: Najgorszy mecz Hiszpana w tym sezonie. Po jego fatalnej stracie w środkowej strefie poszła kontra, po której Paryżanie zdobyli gola na 2:1. Lucas kilka razy zrobił z niego wiatrak. Nawet jego największy atut, czyli szybkość został poddany przez Brazylijczyka szczegółowej ocenie. Wynik nie jest satysfakcjonujący. Mógł by bohaterem gdyby strzelił w 82. minucie gola po absolutnie fenomenalnej klepce Messiego i Munira (?). 2

MateoVeb: Prawdopodobnie najsłabszy mecz lewego obrońcy jaki zagrał w bordowo-granatowej koszulce. Lucas Moura wygrywał z nim pojedynki biegowe z ogromnym luzem. Jordi kompletnie nie nadążał za Brazylijczykiem. Ponadto fatalnie wyprowadzał piłkę, zaliczając kilka strat. Na minus także zmarnowana dogodna sytuacja w końcówce meczu, która mogła dać wyrównanie. 3

Ocena: 2,5

Sergio Busquets

alcantara: Ocenę Sergio mógłbym rozpocząć takim samym zdaniem jak w przypadku Alby, jednak tutaj już prościej jest przypomnieć sobie podobnie słaby mecz jak ten w Paryżu. Busi rozpoczął spotkanie od groźnej straty już w 4 minucie. Na kolejną, jeszcze bliżej własnej bramki, nie musieliśmy czekać nawet dziesięciu minut. Powiem tak – kompletnie nie rozumiem zachowania Hiszpana w przypadku tych sytuacji. Sergio stoi przodem do własnej bramki, ma na plecach nawet dwóch rywali i zwleka z podaniem do Mascherano/Mathieu/ter Stegena. Przypomina to grę niektórych dzieci z podstawówki, które nie uznają podania do tyłu, a zawsze chcą grać do przodu i przeważnie kończy się to stratą piłki. 2

yasiek: Tego pana nie chcę widzieć w podstawowym składzie w następnym meczu. Nie po tym jak tracił piłkę 30, a nawet mniej metrów przed własną bramką. Kiedy wychodziliśmy wyżej do pressingu Hiszpan był spóźniony przez co PSG z łatwością spod niego wychodziło. Zanotował 66 podań z 97% skutecznością. Wynik wspaniały, ale 90% tych podań było do boku, lub do najbliższego partnera z przodu. Trzy przechwyty nie są w stanie przykryć jego wszystkich wad w środowym spotkaniu. 2

MateoVeb: Chciałbym wierzyć w to, że Busquets zmaga się z przepukliną i dlatego prezentuje taka formę. Jednak prawdopodobnie nic takiego nie ma miejsca i jest to tylko naszym marzeniem, mającym na celu usprawiedliwić fatalną dyspozycję Busquetsa. Busquets jest dramatyczny. Tak, DRAMATYCZNY. Nigdy się nie spodziewałem, że coś takiego napiszę, ale to co gra Sergio mniej więcej od 1,5 sezonu z małymi przerwami to przechodzi ludzkie pojęcie. Z najlepszego DM świata stał się średniakiem, który notuje masę strat, wchodzi w niepotrzebne dryblingi w newralgicznych miejscach boiskach. 1,5

Ocena: 1,83

Ivan Rakitić

alcantara: Na jego konto (po części oczywiście) wędruje druga bramka PSG. Chorwat źle się zachował i pozwolił oddać strzał Verrattiemu. Jednak lepiej zaprezentował się w kreacji gry i destrukcji. Na plus również kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego, po którym blisko zdobycia bramki był Javier Mascherano. 4,5

yasiek: Chorwat zrobił swoje. W defensywie harował za bardzo kiepskich w tym aspekcie Busquetsa i Iniestę. Jedno kluczowe podanie i jeden zablokowany strzał to trochę za mało. Gdyby to był normalny mecz oczekiwałbym od niego nieco więcej. Ale to nie był normalny mecz, ponieważ był jedynym sensownym pomocnikiem i musiał „grać” z Alvesem i Pedro. W takiej sytuacji ciężko o dobry wynik w ofensywie. 5

MateoVeb: Ewidentny błąd przy bramce Verratiego. Chorwat do spółki z Ter Stegenem ponoszą odpowiedzialność za to trafienie. Mimo tego błędu Ivan był wyróżniającą się postacią Barcelony. Tradycyjnie już wykonał ogromną pracę w destrukcji. Pod bramką PSG pokazał się z niezłej strony, mógł mieć asystę po podaniu z rzutu rożnego do Javiera Mascherano. 5

Ocena: 4,83

Andrés Iniesta

alcantara: Przeciętnie. Na plus oczywiście świetna asysta do Messiego i chyba tyle. Zabrakło szczypty magii i kreatywności. W pamięć zapadła mi też sytuacja z 74. minuty, kiedy to Andres przejął piłkę w polu karnym PSG i mając dobrych kilka metrów wolnej przestrzeni oddał piekielnie niecelne uderzenie. 3,5

yasiek: Bardzo słabo. Nie stwarzał przewagi dryblingiem (zaledwie 3 udane próby, jednak nie naliczyłem żadnej, która dałaby nam wymierną korzyść), nie notował kluczowych podań (tylko jedno). Natomiast bardzo dobrze radził sobie ze spowalnianiem naszej gry i podaniami do boku. Fatalny występ podsumowała sytuacja z 72. Minuty kiedy to będąc całkowicie niepilnowanym na linii pola karnego strzelił kilka metrów obok bramki. Ocenę ratuje mu nieco asysta do Messiego przy golu na 1:1. 3

MateoVeb: Wydaje się, że magia, którą przez lata zaskakiwał Iniesta już nikogo nie oczarowuje, a z pewnością nie rywali Barcelony. Kolejny słaby występ. Miał dwie dogodne sytuacje na skraju pola karnego, w których powinien oddać zdecydowanie lepsze strzały, jednak dwukrotnie posłał piłkę nad bramką. Poza genialną wymianą piłek z Messim w 12 minucie spotkania nie pokazał absolutnie nic. 3,5

Ocena: 3,33

Pedro Rodríguez

alcantara: I znowu Barcelona grała w dziesięciu. Hiszpan był kompletnie niewidoczny i nie brał udziału w akcjach gości. A nie - raz zepsuł dobrze zapowiadającą się kontrę. Jest jednak jeden malutki plus jego występu - praca w defensywie czyli kilka powrotów i odbiorów piłki. 1,5

yasiek: Tego pana nie chcę już oglądać w koszulce Barcelony. Nie wiem nawet jak opisać jego grę bez użycia niecenzuralnych słów. To była tra-ge-dia. Prawdopodobnie jutro będę musiał iść do dentysty po jego występie. Jeden niecelny strzał, jeden raz na spalonym , oraz zaledwie 29 kontaktów z piłką (nawet Ter Stegen miał 30) dopełniają obrazu rozpaczy. 1

MateoVeb: Najsłabszy na boisku. Znowu. Nie chcę już go dłużej oglądać w koszulce Barcelony. Każdy jego występ to męka dla kibica. Po raz kolejny Barcelona musiała grać w 10. 1

Ocena: 1,17

Leo Messi

alcantara: Niesamowity mecz Leo. Wychodziło mu dosłownie wszystko. Każda groźna akcja przechodziła przez nogi Argentyńczyka. Popisał się świetną klepką z Iniestą przy pierwszej bramce. Chwilę później posłał fantastyczne górne podanie do Neymara. Ponadto ciężko harował i odbierał piłki graczom PSG. 8

yasiek: Bóg zaiste jest Argentyńczykiem. Przez cały mecz bardzo aktywny, wygrywający pojedynki jeden na jeden (aż 7). Trzy kluczowe podania, kapitalna bramka, niemały udział przy golu Neymara. Jeżeli działo się cokolwiek pod bramką PSG to można było mieć pewność, że Messi brał w tym udział. Takiego Messiego chcę oglądać w każdym meczu. Niesamowite jak z goleadora potrafił stać człowiekiem odpowiedzialnym również za napędzanie akcji. 8

MateoVeb: Jemu jako jedynemu wychodziło niemalże wszystko, czy to podania czy dryblingi. Jeżeli Barcelona stwarzała zagrożenie pod bramką PSG, to Messi musiał być gdzieś w pobliżu i brać w tym udział. Kosmiczna wręcz bramka po wymianie piłki z Iniestą. Godne uwagi także znakomite podanie lobem do Neymara. 8

Ocena: 8

Neymar

alcantara: Kolejny mecz i kolejna bramka na koncie Brazylijczyka. Neymar popisał się świetnym uderzeniem i dał Katalończykom nadzieję na dobry rezultat. Wcześniej również miał okazję na gola po świetnym dograniu Messiego, ale jego strzał przeleciał nad poprzeczką. Miał również swój udział przy trafieniu na 1:1. Co więcej w 90. minucie dobrym podaniem stworzył Sandro dogodną okazję na bramkę, ale młody Hiszpan spudłował. Na minus na pewno to, że swoimi dryblingami nie stwarzał przewagi na skrzydle oraz jedna z indywidualnych akcji w drugiej połowie, kiedy to mógł dobrym podaniem uruchomić Messiego, ale zachował się zbyt egoistycznie i oddał strzał, który został zablokowany. 6,5

yasiek: Bardzo trudny w ocenie występ Brazylijczyka. Jako całokształt mnie nie zachwycił. Notorycznie przegrywał dryblingi, tracił piłkę niedokładnie podając, czy nie do końca udzielając się w pressingu. Kiedy jednak w jego pobliżu pojawiał się Messi i można było rozegrać szybką klepkę Neymar zmieniał się nie do poznania. Kapitalne rozegranie piłki przy golu na 1:1, świetna bramka na 3:2 i świetne dogranie do Sandro w końcówce spotkania. 5,5

MateoVeb: Kolejny mecz z bramką na koncie. Choć tym razem Brazylijczyk nie pokazał niczego niezwykłego to i tak na tle kolegów obok Messiego i Munira był wyróżniająca się postacią. 6,5

Ocena: 6,17

Xavi Hernández

alcantara: Zmienił Rakiticia i zaprezentował się dość bezbarwnie. Ani dobrze, ani źle. Starał się uspokoić grę w środku pola, ale nie do końca mu się to udało. 5

yasiek: Wszedł w 69. Minucie. Obrazu gry nie zmienił. Miał zapewnić więcej kreatywności w ataku, ale nie zrobił niczego godnego odnotowania. 4,5

MateoVeb: Raczej bezbarwny występ, ale przynajmniej z tego co pamiętam ustrzegł się głupich strat w środku pola. Podstawowa nota za porażkę. 5

Ocena: 4,83

Munir El Haddadi

alcantara: Zmienił Pedro i zaprezentował się o niebo lepiej. Najpierw górnym podaniem stworzył Albie dogodną sytuację bramkową, a trzy minuty później sam mógł zdobyć gola, ale jego strzał otarł się o słupek bramki Sirigu. 6

yasiek: Solidny występ. Na szerszy komentarz zasługuje kapitalny strzał z dystansu w słupek w 85. minucie. Szkoda, że była to nasza jedyna taka próba w tym meczu (próby Iniesty litościwie przemilczę).Chciałbym, żeby w następnym meczu to właśnie on zagrał w wyjściowym składzie. Gorszy od Pedro nie będzie, a przynajmniej złapie nieco doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. 5,5

MateoVeb: Wszedł za kompletnie nieprzydatnego Pedro i dokonał świetnej zmiany. W krótkim odstępie czasu po jego dwóch akcjach Barcelona mogła wyrównać. Najpierw cudownym podaniem obsłużył Jordiego Albę, który w ostatniej chwili został zablokowany przez Marquinhosa. Następnie oddał piekielnie groźny strzał, który zatrzymał się na słupku bramki. 7

Ocena: 6,17

Sandro Ramírez

alcantara: Był blisko zdobycia gola na 3:3, ale fatalnie spudłował. Szkoda zmarnowania tak dogodnej sytuacji. 5

yasiek: Wszedł w 83. minucie. W zasadzie można o nim napisać jedynie tyle, że miał piłkę na remis w 90 minucie spotkania. Szkoda, że akurat wtedy nie był przy niej na przykład Messi, bo dziś pewnie mielibyśmy inne nastroje. Zaledwie 5 kontaktów z piłką, ale za to biegający do upadłego. 4

MateoVeb: Powinien strzelić bramkę dającą remis. Miał ku temu wyśmienitą sytuację, jednak zabrakło zimnej krwi i dobrego wykończenia akcji. 5