3 : 1
Alavés
Copa del Rey   Cotton Bowl - 21:30 27-05-2017

Barça z 29. Pucharem Króla!

FC Barcelona pokonała w finale Copa del Rey na Vicente Calderon ekipę Deportivo Alaves 3:1. Bramki dla Dumy Katalonii zdobyli Messi, Neymar oraz Paco Alcacer. Dla graczy z Vitorii trafił Theo Hernandez. Dla Barçy to 29. Puchar Króla w historii klubu.

Już na początku spotkania byliśmy świadkami nieprzyjemnego zdarzenia. W wyniku zderzenia z Marcosem Llorente, Javier Mascherano opuścił boisko na noszach. Argentyńczyka na placu gry zastąpił Andre Gomes. Kilka minut później, za atak bez piłki na Samuela Umtitiego, boisko powinien opuścić Edgar Mendez, ale Clos Gomez nie zauważył celowego nadepnięcia przez gracza Alaves na nogę Francuza. W 27. minucie spotkania idealną sytuację do zdobycia gol,a po błędzie Pique, miał Ibai Gomez, lecz jego strzał zatrzymał się jedynie na słupku bramki Cillessena. Holender mógł zaliczyć przy tej okazji bramkę samobójczą gdyż futbolówka odbiła się od jego pleców. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na podopiecznych Mauricio Pellegrino. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, po akcji na jeden kontakt z Neymarem, do siatki Pacheco trafił Leo Messi. Na ripostę graczy z Vitorii nie trzeba było jednak długo czekać. W 34. minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Theo Hernandez, i doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji. Blaugrana również potrafiła szybko odpowiedzieć na gola rywali. Zrobiła to dwukrotnie, zdobywając bramki „do szatni”. Najpierw po akcji Leo Messiego i Andre Gomesa trafił Neymar, a w ostatniej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy meczu na 3:1 podwyższył Paco Alcacer, po znakomitym podaniu otrzymanym od Messiego.

Tuż po zmianie stron wyśmienitą szansę na powiększenie prowadzenia miał, po kolejnym wyśmienitym podaniu od Messiego, Paco Alcacer. Hiszpana jednak zatrzymał Fernando Pacheco. W kolejnych minutach Blaugrana kontrolowała przebieg gry, a gdy nadarzała się okazja to próbowała zagrozić bramce Deportivo. Gracze z Alaves w drugiej połowie również mieli okres dobrej gry. Najlepszą okazję mieli w 70. minucie. Po groźnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska, strzał Deyversona obronił Cillessen. Na kwadrans przed końcem meczu, Clos Gomez nie podyktował ewidentnego rzutu karnego po faulu bez piłki na Neymarze. Na boisku doszło do przepychanek, a kartkami zostali ukarani Sobrino, Messi oraz Iniesta. W 83. minucie na placu gry pojawił się Aleix Vidal, który został powitany owacją od kibiców Dumy Katalonii. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, i piłkarze Luisa Enrique mogli świętować zdobycie Copa del Rey. Campeones!

FC Barcelona 3:1 Deportivo Alaves

30’ Messi, 45’ Neymar, 45+3’ Paco – 33’ Theo H.

FC Barcelona: Cillessen, Mascherano (9’ A. Gomes), Pique, Umtiti, Alba, Busquets, Rakitić (83’ A. Vidal), Iniesta, Messi, Paco, Neymar

Deportivo Alaves: Pacheco, Kiko Femenia, Ely, Vigaray, Feddal, Theo H. (79’ Romero), Marcos Llorente, Manu Garcia, Ibai (60’ Sobrino), Edgar Mendez (60’ Camarasa), Deyverson

Sędziował: Clos Gomez

27.05.2017 23:34, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Mundo Deportivo