Real Betis
La Liga   Olímpic Lluís Companys - 20:15 20-08-2017
Części samochodowe online - Ucando.pl

Wygrana na inaugurację

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Real Betis w ramach 1. kolejki La Liga. Bramki dla Dumy Katalonii zdobyli Tosca (samobójczy) oraz Sergi Roberto.

Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy  za ofiary zamachu, który miał ostatnio miejsce na ulicach Barcelony. Zaraz po pierwszym gwizdku arbitra, okazję do zdobycia gola miał Gerard Deulofeu, jednak nie wykorzystał dobrego zagrania od Sergiego Roberto . Po kwadransie rywalizacji, Leo Messi próbował swoich sił z rzutu wolnego, ale minimalnie chybił. Argentyńczyk znów był bliski zaliczenia trafienia po dwójkowej akcji z Busquetsem w 25. minucie, lecz piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Antonio Adana.

Po raz kolejny Messi strzelał z rzutu wolnego dziesięć minut później, ale tym razem trafił w słupek. Jednakże niespełna po sześćdziesięciu sekundach, Blaugrana wyszła na prowadzenie, a trafienie samobójcze zaliczył Tosca. Po kilku chwilach było już 2:0 za sprawą Sergiego Roberto. Asystę przy golu „20” Barcelony zaliczył Gerard Deulofeu.

Pierwszą groźną sytuację po zmianie stron stworzył nie kto inny, jak Leo Messi. Argentyńczyk miał jednak w tym spotkaniu ogromnego pecha, i ponownie trafił w obramowanie bramki. W 70. minucie fatalny błąd popełnił Sergi Roberto, który stracił piłkę na własnej połowie. Nie skorzystał jednak z tego Nahuel.

Chwilę po tym, boisko opuścił Gerard Deulofeu, a w jego miejsce pojawił się Aleix Vidal. Na niespełna dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Messi po raz kolejny próbował zaskoczyć Adana, jednak i tym razem trafił w... słupek. W końcówce rywalizacji Ernesto Valverde posłał do boju jeszcze Denisa Suareza oraz Lucasa Digne, którzy zastąpili Paco Alcacera i Jordiego Albę.

Wynik jednak nie uległ już zmianie, i Katalończycy odnieśli zwycięstwo na inaugurację ligowego sezonu.

FC Barcelona 2:0 Real Betis

35’ Tosca (sam.), 39’ S. Roberto

FC Barcelona: ter Stegen - Semedo, Mascherano, Umtiti, Alba - Busquets, Rakitić - S. Roberto, Messi, Deulofeu - Alcácer

Real Betis: Adán - Barragán, Mandi, Feddal, Tosca - Guardado, Camarasa, Narváez, Joaquín, Nahuel - Sergio León

20.08.2017 22:25, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Mundo Deportivo
Głosować mogą tylko użytkownicy posiadający 100 BO punktów.