Juventus
Champions League   Olímpic Lluís Companys - 20:45 12-09-2017
Części samochodowe online - Ucando.pl

Trzy punkty zostają na Camp Nou

FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Juventus 3:0 na inaugurację Ligi Mistrzów sezonu 2017/2018. Bramki dla Katalończyków zdobyli Leo Messi (2) oraz Ivan Rakitić. Blaugrana przeważała przez całe spotkanie i zasłużenie zgarnęła trzy punkty.

Od początkowych minut inicjatywę próbował przejąć zespół Dumy Katalonii, lecz mimo znacznej przewagi w posiadaniu piłki, gracze Ernesto Valverde nie potrafili stworzyć sobie groźnych sytuacji do zdobycia gola. Umieli to zrobić zawodnicy Juventusu, którzy to raz za razem próbowali pokonać ter Stegena. Najpierw strzelał De Sciglio, a następnie Pjanić. Nic na szczęście jednak z tych prób nie wyniknęło. W 18. minucie na rajd zdecydował się Andres Iniesta, który w ostatniej chwili został sfaulowany przez Matuidiego. Do piłki ustawionej około 20 metrów od bramki Buffona podszedł Messi, który uderzył prosto w mur. Jednakże w pobliżu znajdował się Luis Suarez, który dobił strzał Argentyńczyka. Niesamowitym refleksem przy stale popisał się Buffon, który z trudem sparował piłkę nad poprzeczkę. Odpowiedzieć próbował Bentancur, lecz jego próbę uderzenia z woleja zablokował Jordi Alba. Gdy wydawało się, że obie drużyny zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie, sprawy w swoje nogi postanowił wziąć Leo Messi. Kontratak Blaugrany rozpoczął Dembele, który podał do Argentyńczyka. Messi do spółki z Suarezem rozmontowali obronę Juventusu, a najlepszy piłkarz świata płaskim strzałem pokonał bezradnego golkipera gości.

Druga część gry mogła rozpocząć się idealnie dla Juventusu. Wobec niezdecydowania obrony Blaugrany, idealną okazję do zdobycia gola miał Paulo Dybala, ale fatalnie przestrzelił. W 52. minucie kapitalnym strzałem popisał się Messi, jednak piłka po uderzeniu Argentyńczyka najpierw odbiła się od słupka, a następnie od pleców Buffona, i ostatecznie nie trafiła do siatki. Co nie udało się "10" Barcelony, udało się jego koledze z zespołu. Kilka chwil później, piłkę do bramki skierował Ivan Rakitić. W 61. minucie z rzutu wolnego ponownie strzelał Messi, ale i tym razem górą był bramkarz gości. Po kolejnych pięciu minutach, Barcelona miała następną dobrą sytuację, ale nie wykorzystał jej Luis Suarez. Na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kapitalnym uderzeniem z okolicy linii pola karnego wynik ustalił Leo Messi. W ostatnich chwilach rywalizacji, Dybala próbował jeszcze zdobyć honorową bramkę dla swojej drużyny, ale ter Stegen nie dał się pokonać młodemu zawodnikowi Starej Damy.

FC Barcelona 3:0 Juventus FC

45’, 69’ Messi, 56’ Rakitić

FC Barcelona: ter Stegen, Semedo, Piqué, Umtiti, Alba, Rakitić (77’ Paulinho), Busquets, Iniesta (83’ A. Gomes), Messi, Luis Suárez, Dembélé (70’ S. Roberto)

Juventus FC: Buffon, De Sciglio (41’ Sturaro), Benatia, Barzagli, Alex Sandro, Pjanić, Matuidi, Bentancur (63’ Bernardeschi), Dybala, D. Costa, Higuaín (87’ Caligara)

12.09.2017 22:53, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Sport
Głosować mogą tylko użytkownicy posiadający 100 BO punktów.