Girona
0 : 3
La Liga   Montilivi - 20:45 23-09-2017

Barça korzysta na samobójczych myślach Girony

FC Barcelona pokonała Gironę 3:0 w ramach meczu 6. kolejki hiszpańskiej La Liga. Bramki dla podopiecznych Ernesto Valverde zdobył Luis Suarez, a także Aday oraz Iraizoz (trafienia samobójcze).

Pierwsze kilka minut w wykonaniu gospodarzy wyglądało bardzo odważnie. Swoją okazję miał chociażby Luiz, którego strzał kapitalnie wybronił ter Stegen. Po kwadransie rywalizacji, do głosu zaczęła dochodzić Duma Katalonii. Najpierw fantastyczną piłkę do Alby zagrał Umtiti, a lewy obrońca Blaugrany odegrał do Suareza. Urugwajczyk nie próbował jednak od razu strzelać, a mijać bramkarza i skończyło się na… stracie. Chwilę później, faulowany w okolicach 25. metra był Paulinho, a do futbolówki podszedł Leo Messi. Próbę Argentyńczyka na rzut rożny sparował Gorka Iraizoz. Messi zdecydował się na dośrodkowanie z narożnika boiska do Jordiego Alby, który uderzył z pierwszej piłki. Niefortunną interwencję zanotował kapitan Girony, Aday Benitez, który zaliczył trafienie samobójcze, i Blaugrana wyszła na prowadzenie. Obrońca Barcelony miał szansę pokonać Iraizoza jeszcze w 34. minucie, ale przegrał z nim pojedynek sam na sam. Swoją okazję zmarnował też Paulinho. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Ivana Rakiticia, Brazylijczyk uderzył obok bramki. Przed zmianą stron, gospodarze zdołali stworzyć jeszcze jedną dobrą sytuację, ale piłka po strzale Olungi, na szczęście, nie znalazła drogi do siatki.

Blaugrana podwyższyła prowadzenie chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry. Prawą stroną boiska został uruchomiony przez Luisa Suareza Aleix Vidal, który piętką podał do Urugwajczyka. Napastnik Barcelony przepuścił piłkę, co zmyliło Iraizoza, w efekcie czego golkiper gospodarzy zaliczył trafienie samobójcze. Odpowiedzieć natychmiastowo próbował Luiz, ale jego strzał głową – mimo, że groźny – minął bramkę ter Stegena. Chwilę później, okazję miał też Olunga, ale dobrą interwencją popisał się niemiecki golkiper. Na dwadzieścia minut przed końcem rywalizacji, Duma Katalonii definitywnie zamknęła mecz. Doskonałe zagranie Sergiego Roberto wykorzystał Luis Suarez, który wykończył sytuację sam na sam z Iraizozem. Już w doliczonym czasie gry, próbował o sobie przypomnieć Leo Messi. Argentyńczyk wykonywał rzut wolny zza pola karnego, ale piłka po jego strzale poszybowała nad bramką gospodarzy.

Girona 0:3 FC Barcelona

17’ Aday (sam.), 48’ Iraizoz (sam.), 69’ L. Suarez

Girona: Iraizoz, Juanpe, Espinosa, Ramalho, Maffeo (79’ Marlos), Garcia, Pons, Aday (69’ Mojica), Portu, Luiz, Olunga (60’ Kayode)

FC Barcelona: ter Stegen, S. Roberto, Mascherano, Umtiti, Alba, Rakitić, Paulinho (66’ Busquets), Iniesta (80’ Denis S.), A. Vidal (81’ A. Gomes), Messi, L. Suarez

23.09.2017 22:50, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Mundo Deportivo