• 887
0 : 3
La Liga   Santiago Bernabéu - 13:00 23-12-2017

Wielka Barça rozdaje prezenty!

FC Barcelona po kapitalnej drugiej połowie pokonała Real Madryt na Santiago Bernabeu aż 3:0. Bramki dla Katalończyków zdobyli Luis Suarez, Leo Messi oraz Aleix Vidal. W tym momencie, Blaugrana ma aż 14 punktów przewagi nad Królewskimi.

Już w 2. minucie Real zdobył gola po rzucie rożnym, ale sędzia słusznie dopatrzył się pozycji spalonej Cristiano Ronaldo. Portugalczyk miał kolejną okazję w 10. minucie, ale nie trafił w piłkę w dogodnej sytuacji. Trochę ponad kwadrans zajęło arbitrowi wyciągnięcie po raz pierwszy żółtego kartonika. Obejrzał go Thomas Vermaelen, po faulu na Luce Modrciu. Dopiero po niespełna 30 minutach obudziła się Barcelona. Messi zagrał piłkę z głębi pola do Paulinho, którego strzał z woleja kapitalnie wybronił Keylor Navas. Chwilę później, w polu karnym gospodarzy upadł Gerard Pique, jednak arbiter nie zdecydował się na użycie gwizdka. Real ruszył z kontrą, a strzał Cristiano czubkiem buta obronił ter Stegen. Drugi z napastników Królewskich, Karim Benzema miał swoją okazję niespełna 180 sekund później, ale w ostatniej chwili interweniował, wspomniany wcześniej, Gerard Pique. Pod koniec pierwszej części gry, Francuz zmarnował kolejną sytuację, kiedy to z pięciu metrów trafił w słupek. Między tymi okazjami, ponownie swoją szansę miał Paulinho, którego strzał głową obronił bramkarz Blancos.

Od razu po przerwie Barcelona rzuciła się do ataków. W 53. minucie strzał Suareza po podaniu od Jordiego Alby obronił Navas. Bramkarz z Kostaryki nie dał już jednak rady niespełna 60 sekund po tym uderzeniu. Urugwajczyk się poprawił, i po kapitalnym zagraniu od Sergiego Roberto wyprowadził Blaugranę na prowadzenie. Kwadrans po zmianie stron, czerwoną kartkę powinien obejrzeć Sergio Ramos, który uderzył Luisa Suareza. Arbiter pokazał mu jednak tylko żółty kartonik. Sanchez Martinez wyciągnął za to czerwoną kartkę chwilę później. Messi kapitalnie zagrał do Suareza, ale ten nie potrafił pokonać Navasa, mimo, że próbował tego dwukrotnie. W efekcie ogromnego zamieszania w polu karnym, znalazł się też tam Paulinho, który głową skierował piłkę w stronę bramki. Na jej drodze stanęła ręka Daniego Carvajala, więc arbiter nie miał wątpliwości – podyktował rzut karny, i wyrzucił Hiszpana z boiska. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki Realu podszedł Leo Messi, który nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. To zmieniło diametralnie plan Zinedine’a Zidane’a, który wprowadził Nacho, w miejsce Karima Benzemy, aby uzupełnić luki w obronie. W kolejnych fragmentach meczu, zarówno jedni i drudzy mieli swoje okazje, ale kapitalnie bronili bramkarze, lub napastnicy nie wykorzystywali dogodnych sytuacji. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się dwubramkowym zwycięstwem Blaugrany, na prawym skrzydle Messi ograł Marcelo, i zagrał piłkę na dwunasty metr do niepilnowanego Aleixa Vidala. Hiszpański zawodnik, chwilę po wejściu na boisko, ustalił wynik rywalizacji!

Może jeszcze jest za wcześnie na koronację, ale Blaugrana dzięki dzisiejszej wygranej ma potężną zaliczkę na dalszą część sezonu.

Real Madryt 0:3 FC Barcelona

54’ L. Suarez, 64’ Messi (k.), 90+3’ A. Vidal

Real Madryt: Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Modrić, Casemiro (72’ Asensio), Kovačić (72’ Bale), Kroos, Benzema (66’ Nacho), C. Ronaldo

FC Barcelona: ter Stegen, S. Roberto (90+1’ A. Vidal), Piqué, Vermaelen, Alba, Rakitić, Busquets, Iniesta (77’ Semedo), Paulinho (84’ A. Gomes), Messi, Luis Suárez

23.12.2017 15:17, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Mundo Deportivo