Celta Vigo
Copa del Rey   Olímpic Lluís Companys - 21:30 11-01-2018
Ubezpieczenie Twojego pojazdu w pełni online - Beesafe.pl

Demolka

FC Barcelona pokonała Celtę Vigo aż 5:0 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Copa del Rey. Bramki dla Katalończyków zdobyli Leo Messi (2), Jordi Alba, Luis Suarez oraz Ivan Rakitić. Losowanie ćwierćfinałów już jutro.

Mecz jeszcze się nie zaczął, a Celta miała już problemy. Na rozgrzewce urazu doznał Maxi Gomez, i w ostatniej chwili zastąpił go w pierwszym składzie Emre Mor. Barcelona jak na rolę faworyta przystało, od samego początku rywalizacji próbowała nękać graczy gości. W 13. minucie kapitalnym zagraniem z lewej strony boiska popisał się Jordi Alba, a Leo Messi uderzeniem z woleja pokonał Sergio Alvareza. Ten sam duet doprowadził również do stanu 2:0, zaledwie niespełna dwie minuty później. Swoich sił próbował też Ivan Rakitić, ale strzał Chorwata z dystansu nie trafił w światło bramki. W 22. minucie Luis Suarez trafił na 3:0, ale arbiter podjął złą decyzję i odgwizdał pozycję spaloną Urugwajczyka.  Chwilę później, Messi z Iniestą próbowali rozmontować defensywę rywali, ale strzał kapitana Blaugrany obronił końcówkami palców bramkarz Celty. FC Barcelona dostała w tej sytuacji tylko rzut rożny, po którym z kontratakiem ruszli podopieczni Unzue. W ostatnim momencie zdążył jednak wrócić za akcją Nelson Semedo. Na nieco ponad kwadrans przed końcem pierwszej części gry, Alba i Messi zamienili się rolami w stosunku do dwóch pierwszych trafień w tym spotkaniu. Argentyńczyk zagrał „na nos” Jordiego Alby, który podwyższył na 3:0. To nie był koniec strzelania na Camp Nou. Kilka minut później, fatalny błąd popełnił Sisto, a bezwględnie wykorzystał to Luis Suarez.

Po przerwie, niespodziewanie na murawie pojawił się Maxi Gomez, który zastąpił Iago Aspasa. Oprócz niego na placu gry zameldował się również Radoja. Po stronie gospodarzy wprowadzony został Vermaelen za Gerarda Pique. Pierwsze minuty drugiej części spotkania były bardzo spokojne, Duma Katalonii mając pewny wynik nie forsowała tempa. Ponadto murawę opuścili Leo Messi i Andres Iniesta, a w ich miejsce pojawili się Ousmane Dembele oraz Jose Arnaiz. Jednym z najbardziej aktywnych w drugiej połowie był Nelson Semedo, który zatrzymał w 63. minucie wychodzącego na czystą pozycję Maxiego Gomeza, a chwilę później dokładnie dorzucił piłkę w pole karne do Luisa Suareza. Urugwajczyk nie wykorzystał jednak swojej sytuacji. W 69. minucie na samotny rajd z własnej połowy zdecydował się Dembele. Francuz wykorzystał swoją szybkość i był bliski zdobycia bramki, ale w ostatnim momencie został zablokowany. Młody skrzydłowy bardzo dobrze zachował się również chwilę później, kiedy to dobrą piłką obsłużył Jose Arnaiza. 22-latek trafił jednak tylko w boczną siatkę. Bliski gola na 5:0 był Luis Suarez, który zauważył, że za daleko z bramki wyszedł Sergio Alvarez. Jednakże lob Urugwajczyka okazał się minimalnie niecelny. Napastnika Dumy Katalonii wyręczył Ivan Rakitić, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Dembele, ustalił wynik meczu.

FC Barcelona 5:0 Celta Vigo

13’, 15’ Messi, 28’ Alba, 31’ L. Suarez, 87’ Rakitić

FC Barcelona: Cillessen, Semedo, Piqué (46’ Vermaelen), Mascherano, Alba, Rakitić, Busquets, A. Gomes, Iniesta (62’ J. Arnaiz), Messi (59’ Dembele), L. Suárez

Celta Vigo: S. Álvarez, H. Mallo, Fontás, S. Gómez, J. Castro, Wass (46’ Radoja), Lobotka, Jozabed, Aspas (46’ M. Gomez), E. Mor, Sisto (57’ Brais Mendez)

11.01.2018 23:36, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Sport
Głosować mogą tylko użytkownicy posiadający 100 BO punktów.