Real Sociedad
2 : 4
La Liga   Anoeta - 20:45 14-01-2018

Klątwa przełamana!

FC Barcelona pokonała Real Sociedad na Estadio Anoeta 4:2. Bramki dla Katalończyków zdobyli Paulinho, Luis Suárez (2) oraz Leo Messi. Dla gospodarzy trafili Willian José oraz Juanmi. W tym momencie, Duma Katalonii ma aż 9 punktów przewagi nad Atletico, 11 nad Valencią i 19 nad Realem Madryt.

Spotkanie to zaczęło się dosyć niemrawo, żadna ze stron nie kwapiła się do tego, aby narzucić swój rytm gry. Tak naprawdę, pierwsza groźna sytuacja w tym meczu była od razu golem dla ekipy gospodarzy. Niezłe dośrodkowanie otrzymał w polu karnym Willian José, piłka po jego uderzeniu wpadła w kozioł i odbijając się od poprzeczki nie dała szans na interwencję niemieckiemu golkiperowi. Na drużynę z Katalonii ta bramka nie podziałała jakoś mobilizująco i podopieczni Valverde zostali przed przerwą skarceni po raz drugi. Fantastycznym podaniem z głębi pola popisał się Canales, Juanmi oddał strzał na bramkę, nieudolnie próbował to uderzenie sparować Roberto i Ter Stegen został pokonany po raz drugi.

Tym razem bramka gospodarzy poskutkowała tym, że piłkarzom Dumy Katalonii w końcu zachciało się grać w piłkę i odpowiedzieć na to trafienie. Świetnym podaniem został obsłużony Suárez, który odegrał piłkę do wbiegającego Paulinho. Piłka po strzale Brazylijczyka została niefortunnie odbita przez Rulliego i wpadła do bramki Realu Sociedad.

Drugą połowę spotkania piłkarze Valverde zaczęli najlepiej, jak tylko było to możliwe. Lionel Messi dostrzegł włączającego się do akcji lewym skrzydłem Suáreza, który fantastycznie złożył się do strzału i w nieziemskim stylu przelobował argentyńskiego golkipera. Urugwajczyk dał o sobie znać raz jeszcze w siedemdziesiątej pierwszej minucie, kiedy zawiodło krycie gospodarzy. Vermaelen wygrał główkę, do podania doszedł Luis i w sytuacji sam na sam nie dał szans Rulliemu. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, cegiełkę w postaci gola z rzutu wolnego postanowił dołożyć Lionel Messi, aby upewnić się, że wszelkie demony zostały dzisiaj z Estadio Anoeta wypędzone.

Real Sociedad 2:4 FC Barcelona

11' W. José, 34' Juanmi - 39' Paulinho, 50', 71' L. Suarez, 85' Messi

Real Sociedad: Rulli, Odriozola, R. Navas, D. Llorente, Kevin R., Illarramendi, Zurutuza, X. Prieto, Juanmi, W. José, S. Canales

FC Barcelona: ter Stegen, S. Roberto, Pique, Vermaelen, Alba, Busquets, Rakitić, A. Gomes, Paulinho, Messi, L. Suarez

Autor: piroman11

14.01.2018 22:47, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Sport