• 555
0 : 2
Copa del Rey   Mestalla - 21:30 08-02-2018

Barça melduje się w finale!

FC Barcelona pokonała w rewanżowym spotkaniu półfinału Copa del Rey Valencię 2:0. Bramki dla Katalończyków zdobyli Coutinho oraz Ivan Rakitić. Blaugrana przypieczętowała tym samym awans do finału, który odbędzie się za około dwa miesiące.

Spotkanie na Mestalla już od samego początku stało na wysokim poziomie. Już w 6. minucie dogodną okazję do objęcia prowadzenia mieli gospodarze, ale strzał Coquelina obronił Cillessen. Chwilę później próbował odpowiedzieć Leo Messi. Uderzenie Argentyńczyka z rzutu wolnego obronił jednak Domenech. Po niespełna kwadransie powinno być 1:0 dla Valencii, ale poprzeczka uratowała Barcelonę przed stratą bramki po strzale z główki Rodrigo. Barcelona nie chciała być gorsza i również zamierzała postraszyć rywali. Iniesta zagrał kapitalne, przeszywające podanie do Suareza, ale futbolówka została pod nogami Urugwajczyka. Przez całą pierwszą połowę mogliśmy oglądać wymianę ciosów pomiędzy Nietoperzami, a Dumą Katalonii. Bramek jednak nie było.

Tuż po zmianie stron, na boisku zameldował się Coutinho, który zmienił fatalnie grającego w pierwszej połowie Andre Gomesa. Brazylijczyk od razu pokazał, że była to genialna decyzja. W 50. minucie po podaniu od Luisa Suareza wpisał się na listę strzelców. Kwadrans później, dobrą okazję do wyrównania miał Guedes, ale jego strzał przeleciał minimalnie nad bramką Cillessena. Następnie, prowadzenie próbował podwyższyć Messi, ale zmarnował dogodną sytuację. Na nieco ponad 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, interwencją meczu popisał się Jasper Cillessen, który instynktownie obronił uderzenie Gayi z niespełna pięciu metrów. Jak mawia stare piłkarskie porzekadło, niewykorzystane sytuacje się mszczą. Formalności w awansie do finału Copa del Rey dopełnił Rakitić, zdobywając bramkę w 82. minucie.

Valencia CF 0:2 FC Barcelona

50’ Coutinho, 82’ Rakitić

Valencia CF: Jaume, Montoya, Gabriel Paulista, Garay (71’ R. Vezo), Gayà, Parejo, Kondogbia, Coquelin (55’ Guedes), Vietto, Zaza, Rodrigo (55’ Soler)

FC Barcelona: Cillessen, S. Roberto, Piqué (83’ Mina), Umtiti, Alba, André Gomes (46’ Coutinho), Rakitić, Busquets, Iniesta (65’ Paulinho), Messi, L. Suárez

08.02.2018 23:33, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Sport