3 : 1
Leganés
La Liga   Olímpic Lluís Companys - 20:45 07-04-2018

Zadanie wykonane

FC Barcelona pokonała na Camp Nou zespół Leganes 3:1. Hat-tricka zanotował Leo Messi, a honorowe trafienie dla gości zaliczył Nabil El Zhar. Podopieczni Ernesto Valverde mają na ten moment 12 punktów przewagi nad Atletico, które jutro zagra z Realem.

Mecz odważnie rozpoczęli podopieczni Asiera Garitano, którzy próbowali przeszkadzać Blaugranie w rozgrywaniu piłki. Po kilku minutach, Duma Katalonii zaczęła zaznaczać swoją przewagę. Po nieco ponad kwadransie rywalizacji, groźnym uderzeniem popisał się Coutinho, ale uderzenie Brazylijczyka wybronił Cuellar. Chwilę później, przed szansą stanął Luis Suarez, ale jego sprytny strzał z pierwszej piłki minął bramkę gości. Urugwajczyk miał doskonałą sytuację w 20. minucie, kiedy to dostał podanie od Leo Messiego. Suarez stanął praktycznie przed pustą bramką, ale trafił w ofiarnie interweniującego w ostatniej chwili Cuellara. Co nie udało się jemu, udało się Leo Messiemu. Argentyńczyk najpierw fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego, a następnie po podaniu od Coutinho technicznym uderzeniem pokonał golkipera Leganes.

Po zmianie stron, Barcelona włączyła tryb ekonomiczny. To przełożyło się na pogorszenie jakości gry podopiecznych Ernesto Valverde. Zawodnicy Leganes zwietrzyli swoją szansę i wykorzystali błąd obrony FC Barcelony w 68. minucie, kiedy to Nabil El Zhar wpisał się na listę strzelców. Valverde zareagował szybko. Na boisku pojawiłsię Jordi Alba, który zastąpił Sergiego Roberto, a na rozgrzewkę został wysłany Andres Iniesta. W 81. minucie pomocnik pojawił się na placu gry zastępując Philippe Coutinho. Gdy wydawało się, że Blaugranę czeka nerwowa końcówka, ponownie dał o sobie znać Leo Messi. Argentyńczyk szczęśliwie otrzymał podanie od Dembele i wykorzystał sytuację sam na sam z Cuellarem.

FC Barcelona 3:1 CD Leganes

27’, 32’, 87’ Messi – 68’ El Zhar

FC Barcelona: ter Stegen, Semedo, Piqué, Vermaelen, Sergi Roberto, Rakitic, André Gomes, Dembélé, Coutinho, Messi, L. Suárez.

CD Leganes: Cuéllar, Zaldua, Bustinza, Siovas, Raúl García, Eraso, Rubén Pérez, El Zhar, Gabriel, Omar Ramos, Amrabat

07.04.2018 22:47, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Sport