1 : 0
Real Sociedad
La Liga   Olímpic Lluís Companys - 20:45 20-05-2018

Zwycięstwo dla Iniesty

FC Barcelona pokonała w ostatnim meczu sezonu Real Sociedad 1:0. Jedyne trafienie zaliczył Philippe Coutinho. Wszystko odbyło się w cieniu ostatniego meczu Andresa Iniesty w barwach Blaugrana.

Mecz rozpoczął się od szpaleru dla zawodników Dumy Katalonii za zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Na boisku nie było już jednak taryfy ulgowej. W 2. minucie groźnie z główki uderzał Willian Jose, ale dobrze interweniował ter Stegen. Następnie próbował Januzaj, lecz górą ponownie był golkiper Blaugrany. Barcelona wchodziła w mecz bardzo powoli.

W 17. minucie z rzutu wolnego uderzał Luis Suarez, ale trafił prosto w mur. Niespełna sześćdziesiąt sekund później, doskonałej okazji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie wykorzystał Gerard Pique. W kolejnych minutach Blaugrana próbowała zagrozić bramce Moyi, lecz brakowało skuteczności. Najlepszą okazję miał Rakitić po zagraniu od Dembele. Piłka po uderzeniu Chorwata nie trafiła jednak do siatki.

Swoje trzy grosze do rywalizacji dorzucili sędziowie. Najpierw został odgwizdany „spalony” Juanmiego, którego - jak pokazały powtórki - prawdopodobnie nie było (napastnik gości wychodził sam na sam z bramkarzem). Następnie, arbiter główny oszczędził Raula Navasa, po bandyckim ataku na nogi Dembele. Obrońca Realu Sociedad ujrzał tylko żółty kartonik.

Tuż po przerwie dał o sobie znać Coutinho, który fantastycznie przymierzył zza pola karnego i wyprowadził Barcelonę na prowadzenie. Brazylijczyk opuścił plac gry dziesięć minut później. Na boisku pojawił się Leo Messi.

Argentyńczyk mógł podwyższyć wynik, ale po akcji z Luisem Suarezem zatrzymał go Moya. Szybkiej odpowiedzi próbował Odriozola, jednak skończyło się tylko na strachu w obronie gospodarzy.

W 81. minucie cały stadion zaczął skandować nazwisko Andresa Iniesty, który schodził z boiska. Kapitan FC Barcelony przekazał po raz ostatni opaskę Leo Messiemu i ze łzami w oczach żegnał się z kibicami.