0 : 0
Champions League   Signal Iduna Park - 21:00 17-09-2019
Części samochodowe online - Ucando.pl

Latający Niemiec!

Ansu Fati fantastycznie poczynał sobie ostatnio na lewym skrzydle? A dajmy go na prawe! Griezmann nieszczególnie dobrze czuje się na lewym wahadle? Pfff, bzdura, wrzućmy go tam. Mamy w składzie nominalnego lewego defensora, który został kupiony właśnie po to, by być zmiennikiem Alby? Ależ cóż to za brednie! Poślijmy tam prawego obrońcę, Semedo! Przecież dominacja skrzydeł w meczu z Burussią Dortmund w ogóle nie jest szalenie istotna, a skąd...

Borussia od samego początku pokazywała swoje najlepsze oblicze - szybkie kontrataki. Odważnie poczynała sobie również na połowie przeciwnika, stale angażując do czynnej pracy swoje skrzydła. Już przed upływem 10. minut fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Griezmann, który zawędrował aż tak daleko, by wesprzeć zespół w defensywie. Podał piłkę bezpośrednio do gracza Borussi, który był na tyle zaskoczony tym prezentem, że z niego nie skorzystał.

Niestety Barcelona nie prezentowała się najlepiej. Większość czasu grała na stojąco, nie potrafiła poradzić sobie z pressingiem podopiecznych Favre i ich zorganizowaniem w grze obronnej. W 24. minucie wspaniałe podanie od Hazarda otrzymał Reus, który stanął niemalże oko w oko z ter Stegenem, ale Niemcowi udało się obronić strzał. Dziesięć minut później Blaugrana otrzymała rzut rożny. Burki co prawda go obronił, ale odbił piłkę wprost pod nogi Fatiego, ale młody skrzydłowy przestrzelił mocno nad bramką. Chwilę później doszło do serii dziwnych błędów w szeregach defensywnych Barcelony i Reus miał okazję podać piękną piłkę do Hazarda, ale młodszy brat Edena nie trafił w światło bramki. Warto nadmienić, że w trakcie trwania pierwszej połowy urazu doznał Jordi Alba, skutkiem czego Ernesto Valverde musiał przeprowadzić wymuszoną zmianę i dokonać niezbędnej kosmetyki w taktyce. Niestety, genialny Arthur nie wystarczył i Blaugrana schodziła do szatni przy wyniku 0:0.

Niemal od razu po zmianie stron sprawę w swoje ręce postanowił wziąć Suarez, ale jego sprytnie przemyślany strzał jednak wybronił Burki. Borussia starała się odpowiedzieć, ale najpierw ter Stegen idealnie przeczytał zamiar atakujących, a potem Hummels znajdował się na spalonym. I wreszcie w 54. minucie Semedo postawił stempel na swojej fatalnej grze. Sfaulował Sancho i sędzia bez zastanowienia wskazał na wapno, jednocześnie obdarowując go żółtym kartonikiem. Do piłki podszedł Marco Reus i... nie strzelił! Niemiecki bramkarz Barcelony perfekcyjnie przeczytał zamiar pomocnika, a potem jeszcze wybronił dobitkę. Po upływie godziny gry Ernesto Valverde dokonał podwójnej zmiany: na boisku wreszcie zameldował się Leo Messi, zmieniając Ansu Fatiego oraz Ivan Rakitić za Busquetsa. W 68. minucie piłka co prawda wpadła do bramki Barcelony, ale trafienie nie mogło zostać uznane, ponieważ faulowany był ter Stegen. W 76. minucie groźnie z dystansu próbowała Borussia, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a bramkarz Barcelony fenomenalnie obronił strzał Reusa, by za chwilę obronić jeszcze dwie dobitki. Niesamowity mecz golkipera Barcelony. W ostatniej sekundzie spotkania Leo Messi miał na nodze piłkę meczową, ale niestety nie udało się zaskoczyć Burkiego. Ostatecznie rozgrywka zakończyła się remisem.

Borussia, w miarę rozwoju sytuacji, coraz bardziej starała się grać na remis i swój cel osiągnęła. Paradoksalnie, to właśnie ona miała o wiele więcej sytuacji strzeleckich od Barcelony. Jak wyglądałby mecz, gdyby poszczególni piłkarze od początku grali na swoich optymalnych pozycjach? Możliwe, że niewiele by to zmieniło. Ale niesmak pozostaje.

Borussia Dortmund 0:0 FC Barcelona (0:0)

17.09.2019 23:28, autor: barcelona125, źródło: własne
Głosować mogą tylko użytkownicy posiadający 100 BO punktów.