• 1

Zwycięstwo w jubileuszowym meczu

Koszykarze Dumy Katalonii pokonali Crvene Zvezde Belgrad 76-65, czym uświetnili jubileuszowy 500-tny mecz w Eurolidze.

Barca jest drugim po CSKA Moskwa zespołem, który rozegrał pół tysiąca spotkań w Eurolidze, a dzisiejsze zwycięstwo było 335 triumfem Katalończyków.

Spotkanie z Serbami było kolejnym elementem konsolidacji projekt Sarunasa Jasikeviciusa, nacechowanego wysoką i mobilną obroną, intensywnością gry i różnorodnością rozwiązań ofensywnych.

W dzisiejszym meczu Barca stawiała na akcje podkoszowe. Oglądaliśmy dużo penetracji w pomalowanym, w czym brylowali Nick Calathes i Niko Mirotic oraz akcje dwójkowe wyprowadzające na czyste pozycje wysokich Pierra Oriole i Brandona Daviesa.

Do tego klasyczna już dla nas wysoka obrona na całym boisku, która całkowicie dezorganizowała rozwiązania ofensywne rywali. Udział w grze pełnej katalońskiej rotacji (12 zawodników zdobywało punkty) pozwalało zachować intensywność przez pełne 40 minut.

Pełna kontrola wyniku spotkań, w tym opisywanego z Serbami sprawia, że pojawiają się minuty z brakiem koncentracji, co oczywiście doprowadza Sarasa do szewskiej pasji. Dzisiaj mniejsze skupienie w drugiej połowie natychmiast uwolniło ofensywny potencjał przyjezdnych, którzy nieco zmniejszyli rozmiary porażki. Zachowanie niedopuszczalne i nie tlumaczy go blisko dwudziestopunktowa przewaga.

W zakończonej rywalizacji w poszczególnych statystkach naszymi liderami byli: Niko Mirotić zdobywca 23 punktów, Nick Calathes autor 8 asyst i Pierre Oriola, który zebrał 5 piłek.

Zwycięstwo było siódmym z rzędu w tegrocznych europejskich rozgrywkach i z bilansem 8-1 Duma Katalonii zajmuje pierwsze miejsce.

Barca – Crvena Zvezda Belgrad: 76-65.

Barca: Nick Calathes (10), Cory Higgins (7), Àlex Abrines (3), Nikola Mirotic (23), Pierre Oriola (12), Brandon Davies (4), Adam Hanga (3), Lea Bolmaro (4), Thomas Heurtel (2), Rolands Smits (4), Sergi Martínez (2), Kyle Kuric (2).

Crvena Zvezda Belgrad: Langston Hall (8), Jordan Loyd (2), Branko Lazic (-), Marko Jagodic-Kuridza (-), Emanuel Terry (9), Taylor Rochestie (5), Johnny O'Bryant (5), Corey Walden (7), Dejan Davidovac (12), Duop Reath (9), Ognjen Dobric (8).

20.11.2020 23:05, autor: fcmariusz, źródło: własne