0 : 2
Villarreal CF
La Liga   Olímpic Lluís Companys - 22:00 22-05-2022

Porażka na zakończenie sezonu

FC Barcelona przegrała 0-2 na Camp Nou z Villarrealem w meczu 38. kolejki La Ligi.

Na ostatni mecz w tym sezonie Xavi wysłał ter Stegena, Albę, Lengleta, Araujo, Alvesa, Gaviego, Busquetsa, Frenkiego, Ferrana, Aubameyanga i Adamę. Pierwsze minuty to głównie ataki Barcelony. Dobrą szansę miał Ferran, ale jego strzał obronił Rulli. Villarreal miał pierwszą okazję w okolicach 15. minuty, jednak piłka wylądowała w rękawicach ter Stegena. W kolejnych minutach okazje mieli Busquets zza pola karnego, Ferran, Jordi Alba czy Aubameyang. Pod koniec pierwszej połowy goście wyszli na prowadzenie za sprawą Pedrazy, który wygrał pojedynek sam na sam z ter Stegenem. Chwilę później Barça mogła wyrównać. Po dośrodkowaniu Alvesa uderzał Ferran, ale Rulli obronił jego strzał.

Na drugą połowę Barcelona wyszła takim samym składem. Po 10 minutach Villarreal podwyższył wynik. Piłkę Gómezowi sprezentował Adama, a zawodnik gości bez problemów pokonał zaskoczonego ter Stegena. W 57. minucie na boisku pojawili się Ansu Fati i Dembélé za Aubameyaga i Adamę, a na ostatnie 20 minut Ferrana i Gaviego zastąpili Memphis i Riqui Puig. W końcu do siatki udało się trafić Frenkiemu de Jongowi, ale gol nie został uznany, ponieważ chwilę wcześniej na spalonym był Ansu Fati. Kilka minut później próbował Dembélé, jednak jego strzał był niecelny. Na ostatnie 10 minut Xavi wpuścił jeszcze Minguezę za Alvesa.

Barcelona przegrywa ostatni mecz w tym sezonie, ale spotkanie nie miało dla niej znaczenia w kontekście pozycji w ligowej tabeli. To koniec rozgrywek, a piłkarze udadzą się jeszcze do Australii, gdzie w środę rozegrają towarzyski mecz. Później czeka nas ciekawie zapowiadające się okienko transferowe i przebudowa kadry. Miejmy nadzieję, że Barcelona odpowiednio się wzmocni i dobrze przygotuje się do nowego sezonu, aby móc walczyć o wszystkie puchary.

FC Barcelona – Villarreal 0-2

41’ – 0-1 – Alfonso Pedraza

55’ – 0-2 – Moi Gómez

23.05.2022 00:13, autor: lulu, źródło: Własne, zdj. Mundo Deportivo