3 : 3
Manchester City
Mecz towarzyski   Olímpic Lluís Companys - 21:30 24-08-2022

Goleada przeciwko ALS

FC Barcelona zremisowała 3-3 w towarzyskim meczu z Manchesterem City na Camp Nou.

Xavi postawił na Peñę, Albę, Piqué, Koundé, Roberto, de Jonga, Busquetsa, Kessiégo, Ferrana, Aubameyanga i Raphinhę. Na początku spotkania szanse na bramkę mieli Aubameyang i Kessié. Iworyjczyk zdecydował się ruszyć na bramkę, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. W 21. minucie City wyszło na prowadzenie. Piłka po wrzutce w pole karne wyślizgnęła się z rąk Iñakiego Peñii, co wykorzystał Álvarez i wpakował ją do siatki. Niedługo później z rzutu wolnego dośrodkowywał Raphinha, futbolówkę przedłużył Busquets, a bramkarza gości pokonał Aubameyang. Pierwsza połowa była wyrównana, obie drużyny miały okazje na bramkę, a tempo gry całkiem niezłe jak na mecz towarzyski.

W drugiej połowie za Ferrana wszedł Ansu Fati. W pierwszych minutach goście przejęli inicjatywę, a Barcelonie trudno było opanować piłkę. W 57. minucie na boisku zameldowali się Gavi, Eric, Balde i Memphis za Kessiégo, Piqué, Albę  Aubameyanga. W 66. minucie Barcelonę na prowadzenie wyprowadził de Jong. Gavi wykorzystał błąd De Bruyne’a, futbolówkę do siatki próbował skierować Memphis, ale ostatecznie to de Jong umieścił ją między słupkami. Niedługo później niezłą akcją popisało się City; dośrodkowanie Cancelo wykorzystał Palmer. Po chwili Xavi wpuścił Abde, Pjanicia i Pablo Torre za Raphinhę, Busquetsa i de Jonga. Na 10 minut przed końcem po dośrodkowaniu Sergiego Roberto pewnym uderzeniem bramkarza pokonał Memphis. Na boisku pojawili się jeszcze Dest, Christensen i Arnau Tenas za Roberto Koundé i Peñę. Niedługo przed końcem głowami zderzyli się Christensen i Mbete. Gracz gości długo był opatrywany przez medyków, a ostatecznie został zniesiony na noszach. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny za faul Christensena na Haalandzie, a jedenastkę na bramkę zamienił Mahrez i mecz zakończył się remisem.

Barcelona remisuje z Manchesterem City, ale wynik spotkania nie ma większego znaczenia. Najważniejsze, że kibice licznie zjawili się na Camp Nou (ponad 90 tysięcy), aby pomóc w walce z ALS. Kolejny mecz Barcelona rozegra w niedzielę. O 19:30 na wyjeździe zmierzy się z Realem Valladolid.

FC Barcelona – Manchester City 3-3

21’ – 0-1 – Julián Álvarez

29’ – 1-1 – Pierre-Emerick Aubameyang

66’ – 2-1 – Frenkie de Jong

70’ – 2-2 – Cole Palmer

79’ – 3-2 – Memphis Depay

90+9’ – 3-3 – Riyad Mahrez (k.)

24.08.2022 23:58, autor: lulu, źródło: Własne, zdj. Sport