• 9

Oceny za mecz z APOELem

Pragniemy przypomnieć, iż poniższe oceny są naszymi (alcantara, MateoVeb, Polarinho) subiektywnymi opiniami i każdy z użytkowników blaugrana.pl może mieć inne zdanie na temat występu danego zawodnika.

Oceny wyjściowe prezentują się następująco: 6 za wygraną, 5,5 za remis i 5 za porażkę.

Marc-André ter Stegen

alcantara: Przez większość meczu mógł rozwiązywać krzyżówki, czy też pisać smsy z dziewczyną. Jednak w drugiej połowie w 65. minucie musiał porzucić rozrywki i w świetny sposób obronił strzał gospodarzy. Ogromny plus należy się również za grę nogami. 100% celnych podań – w tym aż 9 górnych piłek. To robi wrażenie. 7

MateoVeb: Niemiecki bramkarz gra nogami lepiej niż niejeden piłkarz ze środka pola. Jego podania wzbudzają większą ekscytacje u kibiców Barcelony niż podania Sergi Roberto. W meczu z Apoelem prawie bezrobotny. Zaliczył jedną, ale bardzo dobrą interwencje. 7

Polarinho: Dobry mecz Stegena. Pewny przy dośrodkowaniach, jak zawsze świetna gra nogami. I kapitalna, instynktowna interwencja w 65 minucie. 6,5

Ocena: 6,83

Dani Alves

alcantara: Raczej pozytywny występ. Oczywiście na samym początku wspomnieć należy o genialnej piłce do Messiego, który zdobył wtedy swoją drugą bramkę. Ponadto często przebywał na połowie Cypryjczyków, gdyż ci rzadko gościli bliżej bramki ter Stegena. W związku z tym w defensywie był praktycznie bezrobotny. Na delikatny minus na pewno głupia żółtka kartka, która eliminuje go z meczu z PSG. 7

MateoVeb: Nie pokazał nic wielkiego w obronie, ponieważ Apoel niezbyt często wędrował na połowę Barcelony,  za to w ataku zaliczył świetną asystę do Messiego.  7

Polarinho: Niezłe spotkanie Brazylijczyka, choć można przyczepić się do jego występu. Jak zawsze przydatny w ofensywie, gdzie dobrze rozumie się z kolegami, a przy tym nie popełnił większych błędów w obronie. Ponadto kapitalna prostopadła piłka do Leo Messiego, która zakończyła się golem. Jednakże dwa minusy – za strzały będące światełkami do nieba i głupią żółtą kartkę, która eliminuje go z meczu z PSG. 7

Ocena: 7

Gerard Piqué

alcantara: Ponownie dobry mecz. Nie miał zbyt wiele do roboty, ale kiedy rywale zagrażali bramce Katalończyków Pique czyścił wszystko co trzeba było. Hiszpan dobrze wyprowadzał też piłkę z formacji obronnej. 6,5

MateoVeb: Ciężko ocenić występ Hiszpana, skoro przez niemal cały mecz nie musiał robić nic. Apoel nawet nie udawał, że jest zainteresowany strzeleniem gola Barcelonie. 6

Polarinho: Powoli jego forma zwyżkuje, choć wiadomo, z APOELem wiele roboty nie miał. Kilka przeciętych podań, dobrze czuł tempo gry, angażował się w rozegranie piłki. Jak prawie każdy z defensorów pogubił się przy akcji zakończonej obronionym przez Ter Stegena uderzeniem. 6

Ocena: 6,17

Marc Bartra

alcantara: Podobnie jak Pique. Dobrze interweniował kiedy wymagała tego sytuacja. Kilka razy pojawił się pod bramką gospodarzy, ale nie przyniosło to zagrożenia. 6,5

MateoVeb: Sytuacja niemal identyczna jak w przypadku Pique. 6

Polarinho: W sumie nie można napisać o nim więcej niż o Pique. Zagrał pewnie, bez większych błędów, ale i niczym się nie wyróżnił. 6

Ocena: 6,17

Jordi Alba

alcantara: Znowu bardzo dobry mecz. Podobnie jak Alves często przebywał na połowie APOELu, udanie współpracował z kolegami oraz miał świetną okazję na zdobycie bramki, ale fatalnie spudłował. Jednakże udało mu się zaliczyć asystę przy bramce Suareza. 7,5

MateoVeb: Nieco aktywniejszy niż Alves. Pokazał się z niezłej strony w ataku. Spotkanie powinien zakończyć z bramką lecz nie udało mu się trafić do siatki po znakomitym podaniu Messiego. Później zrehabilitował się nieco i zaliczył asystę przy bramce Suareza. 7

Polarinho: Dobry mecz Hiszpana. Motoryka, szybkość, wytrzymałość jak zawsze na wysokim poziomie. W miarę upływu czasu notował kolejne dobre interwencje, wypady pod bramkę, nawet mógł gola strzelić, jednakże zmarnował kapitalną piłkę od Leo. Szkoda, że nie próbował odegrać do Suareza. Częściowo zrehabilitował się zagrywając świetną piłkę do Suareza. 7,5

Ocena: 7,33

Javier Mascherano

alcantara: Gdyby nie Messi, zdecydowanie byłby najlepszym graczem na boisku. W pierwszej połowie praktycznie nie pozwolił gospodarzom wyjść z własnej połowy. Zaliczał świetne interwencje, a jego gra na wyprzedzenie to coś niesamowitego. A te przerzuty… Miód. Do tego wspomnieć trzeba o piłce do Pedro tuż przed bramką Messiego. 9

MateoVeb: Kapitalne zawody, znowu. Mascherano zagrał jako defensywny pomocnik i spisał się tej roli znakomicie. Po wejściu Busquetsa w końcówce spotkania przez moment hasał pod bramką Apoelu i raz popisał się naprawdę nieziemskim zagraniem, po którym asystował Pedro, a gola strzelił Messi. 9

Polarinho: Nasz najlepszy w tej chwili defensywny pomocnik wreszcie zagrał na swej nominalnej pozycji. I spisał się nienagannie. Zawsze był tam, gdzie był akurat potrzebny. Czyścił w zarodku każdą akcje rywali, brał udział w rozegraniu. Zdarzyło mu się kilka niecelnych podań, ale nie spowodowały one żadnych konsekwencji. 8,5

Ocena: 8,83

Ivan Rakitić

alcantara: Dobry mecz Chorwata. Ivan świetnie pracował w defensywie oraz dobrze rozgrywał piłkę. Ponadto udanie współpracował z Mascherano i Rafinhą. Próbował też zdobyć bramkę, ale jego dwa uderzenia nie przyniosły zagrożenia pod bramką APOELu. 7

MateoVeb: Nie był to zły występ, ale wyraźnie w cieniu Mascherano i Rafinhi. Rakitić tradycyjnie pokazał swoją waleczność poprzez bardzo intensywne bieganie po boisku. 6,5

Polarinho: Niezły występ Rakiticia. Może nie był bardzo widoczny, ale zawsze był tam, gdzie być powinien. Czy to na własnej połowie, odbierając piłkę do spółki z Messim, to tworząc trójkąty do rozegrania piłki, czy to grając z klepki. Widać pewną boiskową inteligencję w grze Chorwata. 6,5

Ocena: 6,67

Rafinha

alcantara: Chyba najlepszy mecz Brazylijczyka w tym sezonie. Dobrze napędzał akcje Katalończyków, udanie dryblował między graczami gospodarzy. Zaliczył też asystę przy historycznej bramce Messiego. Szkoda czerwonej kartki, która być może była trochę na wyrost, ale może będzie to dobra nauczka na przyszłość. 8

MateoVeb: Pomimo, że Brazylijczyk otrzymał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną - był to jego najlepszy występ w barwach Barcelony. Asysta przy historycznej bramce Messiego, sporo odbiorów, przebojowe dryblingi – brawo! 8,5

Polarinho: Myślę, że mimo czerwonej kartki można napisać, że było to jedno z najlepszych spotkań Rafinhi w tym sezonie. Pokazywał się do gry, dyrygował drugą linią, brał na siebie ciężar gry. Wreszcie – zaliczył asystę, chociaż przypadkową, przy trafieniu Leo Messiego. Oby więcej takich występów, tylko bez czerwieni. 7

Ocena: 7,83

Pedro Rodríguez

alcantara: W pierwszej połowie chyba najsłabszy na boisku. Złe decyzje, często tracił piłkę i niezbyt wiele wynikało z jego gry. W drugiej części meczu było trochę lepiej. Mógł zdobyć bramkę w 52. minucie, ale jego strzał minął słupek bramki APOELu. Na samym końcu zaliczył asystę przy bramce Messiego. Warto odnotować mądre zachowanie Pedro w tej właśnie sytuacji. 6,5

MateoVeb: Cóż… Barcelona wygrała 4:0. Zagrała wyśmienity mecz, więc nie chce się nad nikim pastwić. Poza asystą do Messiego bezbarwny występ. 6,5

Polarinho: Niełatwo go ocenić. Niewidoczny prawie cały mecz, a pod koniec zalicza asystę. Mimo wszystko, moim zdaniem, jest praktycznie bezproduktywny. 6

Ocena: 6,33

Leo Messi

alcantara: Znów hattrick i znów kolejny rekord. Argentyńczyk jest naprawdę niesamowity. Najlepszy na boisku, napędzał prawie każdą akcję gości oraz posyłał świetne ciasteczka do partnerów. Po raz pierwszy w historii naszych ocen ten sam piłkarz dostaje dychę dwa razy z rzędu. 10

MateoVeb: Drugi hat-trick w ciągu 4 dni. Drugi rekord w ciągu 4 dni. Argentyńczyk w sobotę stał się najlepszym strzelcem w historii La Liga, a we wtorek w meczu z Apoelem został najskuteczniejszym piłkarzem Ligi Mistrzów. D10S, geniusz, ALF. 10

Polarinho: Występu cracka nie można skwitować słowem innym niż „niewiarygodny”. Hat-trick, pobity z nawiązką rekord Raula w ilości goli strzelonych w LM. Odnajdywał się tam gdzie trzeba, pokazał instynkt snajpera. I wręcz trzeba wspomnieć o jego powrocie pod bramkę w 40 minucie – gdy stracił piłkę w środku pola, gonił za rywalem, dopadł go pod 16-stką i z Rakiticiem odebrał mu piłkę. Był wszędzie, było go pełno, a APOEL nie mógł sobie z nim poradzić. Nie miał żadnych słabszych momentów. Świetny mecz. 10

Ocena: 10

Luis Suárez

alcantara: Dobry mecz Urugwajczyka. Na samym początku należy wspomnieć o bramce na 1:0, kiedy to Luis w genialny sposób minął obrońcę. Ponadto dobrze współpracował z kolegami – widać, że zrozumienie jest na coraz lepszym poziomie. Na siłę można przyczepić się do dwóch albo trzech sytuacji Suareza, które powinny być zamienione na bramkę. 8,5

MateoVeb: Wreszcie Luis Suarez wpisał się na listę strzelców w barwach Barcelony. Choć uszczypliwie można powiedzieć, że TYLKO raz, ponieważ poza sytuacją bramkową miał jeszcze dwie dogodne sytuacje, które powinien zamienić na gole. Mimo to z czasem na pewno nabierze więcej pewności i bramki będą wpadać z większa łatwością. 8

Polarinho: Wreszcie! Tak można skwitować spotkanie Urugwajczyka, w którym zdobył on swoją pierwszą dla Barcelony bramkę. Powoli wraca nam do formy, pokazywał się do gry, nie bał się pracy w obronie, zawsze jest jednym z aktywniejszych zawodników. A jego wymienność… Ja czasami nie widziałem momentu, w którym zmieniał pozycję. Potrafił poradzić sobie z plastrem w postaci Joao Guilherme, a nawet ściągał do siebie innych rywali. Było go pełno w całym obrębie 16-stki, jak i przed nią. Nie było go tylko, nareszcie, Dzięki Bogu itd., na skrzydle. 8,5

Ocena: 8,33

Xavi Hernández

alcantara: Zmienił Rakiticia, ale po czerwonej kartce musiał trochę uspokoić grę w środku pola i zapanować nad futbolówką. Popisał się kilkoma fajnymi zagraniami, z których w pamięci najbardziej utkwiła mi próba podania piętą do Pique. 7

MateoVeb: Zmienił Rakiticia i dlatego grał nieco głębiej niż zawsze. Po czerwonej kartce dla Rafinhi wziął odpowiedzialność za uspokojenie środka pola. Warto zwrócić uwagę na świetne zachowanie przy czwartym golu, gdzie mógł kończyć akcję strzałem, jednak zdecydował się na odegranie do Mascherano. 7

Polarinho: Generał cały czas spełnia ważną rolę w Barcelonie. Uspokaja nasz środek pola, wnosi pewną dawkę tak przydatnej kreatywności. Miał swój udział przy ostatnim trafieniu Barcelony, gdzie po zwodach zgrał piłkę do Masche, a co było dalej, to wszyscy wiemy. Oby jego forma tylko się poprawiała. 6

Ocena: 6,67

Adriano

alcantara: Zmienił Albę i spisał się przyzwoicie. W obronie bez błędu. W ofensywie pojawił się kilka razy, chociaż nie przyniosło to groźnych akcji podbramkowych. 6,5

Polarinho: Nie pokazał dziś zbyt wiele. Sądzę, że wszedł, aby pograć trochę przed meczem z PSG, gdzie zapewne zagra na prawej obronie. Nie zepsuł niczego, ale nie miał czego zepsuć. Nie był tak widoczny jak Alba. 5,5