• 3

Oceny za mecz z Manchesterem City

Pragniemy przypomnieć, iż poniższe oceny są naszymi (alcantara, Makatal17) subiektywnymi opiniami i każdy z użytkowników blaugrana.pl może mieć inne zdanie na temat występu danego zawodnika.

Oceny wyjściowe prezentują się następująco: 6 za wygraną, 5,5 za remis i 5 za porażkę.

Marc-André ter Stegen

alcantara: Dobre spotkanie Niemca. Trzy udane interwencje, które warto odnotować (45', 49', 57'). Ponadto świetna gra nogami. 7

Makatal17: Pewny punkt zespołu. Przy bramce bez szans, wyszedł i skrócił kąt lecz to nie wystarczyło. Główki zawodników City były słabej jakości i Marc ze spokojem je łapał. Genialne interwencje z 45’, 48’. Warto podkreślić 100% skuteczność podań. 7

Ocena Redakcji: 7

Ocena Użytkowników: 7,2

Dani Alves

alcantara: Poprawnie. W obronie dość pewnie, być może popełnił tylko parę drobnych błędów. W ataku aktywny, miał swój udział przy pierwszej bramce kiedy to poklepał z Messim przy linii bocznej. Należy jeszcze wspomnieć o dobrym dośrodkowaniu (tak, dobrze przeczytaliście - Alves udanie wrzucił piłkę) do Suareza z 20. minuty oraz o centrostrzale, który odbił się od poprzeczki. 6,5

Makatal17: Biegał od pola karnego do pola karnego. Jego współpraca z Messim jak za dawnych lat. Bardzo dobrze uzupełniał się z Rakiticiem. Kilka razy nie zdążył wrócić na własną połowę po stracie. Odpuścił krycie Aguero przy bramce na 2-1. 6

Ocena Redakcji: 6,25

Ocena Użytkowników: 6,3

Gerard Piqué

alcantara: Miazga. Masa udanych interwencji, bez których mogłoby nie być tak kolorowo. Wymienię tutaj przede wszystkim sytuacje z 39', 56' i 66'. Bohater meczu na Etihad. 9

Matakal17: Bardzo dobry mecz w wykonaniu Gerarda. Przeciął groźne dośrodkowanie po ziemi Kuna w 61’. W powietrzu nie do pokonania. Lider defensywy. Gra Hiszpana w ostatnim czasie może się podobać. 8

Ocena Redakcji: 8,5

Ocena Użytkowników: 8,6

Javier Mascherano

alcantara: Nie był to mecz Javiera. Wprawdzie zanotował kilka świetnych odbiorów i interwencji, jak na przykład te z 3' czy 72' na Kunie, albo wtedy gdy zablokował uderzenie Nasriego we własnej szesnastce (49'). Jednak Masche popełnił parę błędów, które mogły skończyć się źle, a nawet tragicznie dla przyjezdnych. Wspomnieć tutaj trzeba o pomyłkach z 62', 66'. Miał też swój udział przy bramce dla City. 5,5

Makatal17: Kilka razy został minięty „na raz”. Nie powinno to się przytrafiać środkowemu obrońcy. Zdarzało mu się odpuszczać krycie. Kilka razy spóźniony z interwencją. Zablokował groźny strzał Samira Nasriego w 48’. 5

Ocena Redakcji: 5,25

Ocena Użytkowników: 6

Jordi Alba

alcantara: Dobre spotkanie Jordiego. Bardzo aktywny w ofensywie, gdzie zanotował asystę przy drugiej bramce Suareza. W obronie również bez zarzutu. 7

Makatal17: Podobał mi się Jordi w tym meczu. Ciągle pod grą, wychodził na wolne pozycję. Zaliczył asystę. Nie pozwalał na zbyt wiele przeciwnikowi na własnej połowie. 7

Ocena Użytkowników: 7,1

Sergio Busquets

alcantara: W pierwszej połowie prezentował się świetnie. Dobrze rozgrywał i współpracował z partnerami. Jednak w drugiej części meczu wyglądał już gorzej. Kilka strat, zupełnie nieprzemyślane dryblingi pod własną szesnastką (!) czy też udział w bramce City, kiedy to podał Messiemu trudną piłkę, którą przechwycił gracz gospodarzy. 6,5

Makatal17: Oglądałem w tym meczu dwa oblicza Sergio. W pierwszej połowie król środka pola. Rozdzielał piłki pomiędzy kolegami, znakomicie się ustawiał, odbierał piłki, przerywał akcję rywala w zarodku. W drugiej nieco słabiej, niepotrzebne dryblingi na wysokości 30 metra od własnej bramki. Nie był już tak skuteczny w odbiorze jak w pierwszej części meczu. 7

Ocena Redakcji: 6,75

Ocena Użytkowników: 6,8

Ivan Rakitić

alcantara: Świetnie spotkanie Chorwata. Robił wszystko tak jak należy. Dobrze rozgrywał, udanie przerywał akcje City czy też uruchamiał partnerów podaniami. Warto jeszcze wspomnieć o doskonałym przerzuceniu piłki piętą nad graczem gospodarzy z 38. minuty. 8,5

Makatal17: Odbierał, przerywał akcje rywali, dryblował, strzelał na bramkę. Chorwat zostawił sporo zdrowia na boisku. Świetny mecz Ivana. Każde zagranie, każdy ruch na boisku był przemyślany. Doskonale asekurował prawą stronę boiska. Można zauważyć, że coraz to lepiej wkomponowuję się w zespół. 8,5

Ocena Użytkowników: 8,5

Andrés Iniesta

alcantara: Podobał mi się Hiszpan podczas tego meczu. Starał się być cały czas pod grą i dobrze rozgrywał piłkę. Kilka razy udanym dryblingiem napędzał akcje gości. Więcej takich występów Iniesty. 7

Makatal17: Według mnie cichy bohater tego meczu. Asekurował lewą stronę boiska, gdy Alba angażował się z przodu. Był pierwszym zawodnikiem, któremu można było zagrać piłkę. Znakomicie wychodził spod pressingu rywali. Uspokajał grę w środku pola. Grał trochę cofnięty, przez co nie mógł zagrać otwierającej piłki do napastników. 7,5

Ocena Redakcji: 7,25

Luis Suárez

alcantara: Suarez wrócił na angielską ziemię i od razu przypomniał sobie jak się strzela bramki. Urugwajczyk zaliczył dwa trafienia, a ponadto był bliski trzeciego jednak Hart zdołał wybronić jego uderzenie. Ponadto świetnie pracował jako dziewiątka. Mógł jeszcze zaliczyć asystę w 65. minucie, ale zbyt mocno podał do Messiego. 9

Makatal17: To był jego dzień. Zdobywca 2 bramek. Widać, że boiska angielskie mu służą. Poprawnie w pressingu, pokazywał się do gry. Mam do niego pretensję o to, że nie ustrzelił hattricka, bo miał ku temu okazję. Oby więcej takich spotkań. Mógłby trochę popracować nad pilnowaniem linii spalonego. 8,5

Ocena Redakcji: 8,75

Ocena Użytkowników: 8,9

Leo Messi

alcantara: Mimo spudłowanego karnego i nieudanej dobitki zaliczył świetne spotkanie. Miał udział przy obu trafieniach gości, a ponadto wielokrotnie napędzał akcje Barcelony i wszystko co było groźne pod bramką City przechodziło przez nogi Argentyńczyka. Momentami piłkarsko gwałcił przeciwników, co dokładnie obrazuje siatka, którą założył Silvie przed własną szesnastką. Na plus jeszcze odbiory, których zanotował aż 8. Trzeba jednak odnotować, że to Leo stracił piłkę przy bramce City, ale ja osobiście nie winiłbym go za to. Dostał niezbyt udane podanie od Sergio i został zwyczajnie przepchnięty przez przeciwnika. 8,5

Makatal17: Miał bardzo dużo miejsca na boisku, dzięki temu mijał rywali jak tyczki na treningu. Wspaniałe podanie do Lusia niestety nie zostało policzone jako asysta. Podania na wolne pole w wykonaniu Leo – palce lizać. Zaliczył kilka odbiorów na połowie przeciwnika. Na minus niewykorzystany karny oraz dobitka. 8

Ocena Redakcji: 8,25

Ocena Użytkowników: 8

Neymar

alcantara: Nie zagrał tak źle jak wielu uważa. Zanotował kilka dobrych akcji, kilka razy udanie uruchomił Messiego, a w 26. minucie świetnie wypuścił Suareza na sam na sam z Hartem. Niestety później było już rzeczywiście gorzej. W drugiej połowie nie pokazał nic szczególnego. 6,5

Makatal17: Do zmiany obuwia w 13’ było dobrze. Niestety z każdą minutą coraz bardziej był po za grą. Nie wnosił zbyt wiele w akcje ofensywne ani w grze defensywnej. Zbyt długo przetrzymywał piłkę w środku bądź na lewej stronie boiska. Powinien trochę odpocząć, ponieważ brak mu świeżości. 5

Ocena Redakcji: 5,75

Ocena Użytkowników: 5,4

Adriano

alcantara: Dobrze zastąpił Alvesa. Warto odnotować dobre podanie do Alby z 77. minuty oraz mądry faul na Aguera blisko linii bocznej. 6,5

Makatal17: Średnie zawody Brazylijczyka. Podjął dobrą decyzję zatrzymując Aguero wychodzącego z kontratakiem, za co otrzymał żółtą kartkę. Po za tą sytuacją niczym się nie wyróżnił. 6

Ocena Użytkowników: 5,9

Pedro Rodríguez

alcantara: Zmienił Neymara i zaprezentował się trochę lepiej niż Brazylijczyk w drugiej połowie meczu. Zanotował kilka dobrych podań oraz miał szansę zapisać na swoim koncie asystę, ale sędzia odgwizdał spalonego. 6

Makatal17: Wszedł na boisko, poklepał z Iniestą i Albą. 6

Ocena Redakcji: 6

Jérémy Mathieu

alcantara: Zmienił Rakiticia i zapewnił względny spokój w linii obrony. Trzeba jednak przyznać, że po czerwonej kartce gospodarze już tak często nie atakowali. 6

Makatal17: Wszedł za Chorwata, po to aby zapewnić spokój w linii defensywnej. Pewny w obronie, nie pozwalał konstruować akcji The Citizines. 6

28.02.2015 12:57, autor: Redakcja, źródło: własne