1 : 1
Athletic Bilbao
La Liga   Olímpic Lluís Companys - 16:15 29-09-2018

Znów bez zwycięstwa

FC Barcelona zremisowała na własnym stadionie z Athletikiem Bilbao 1:1. Bramkę dla Katalończyków zdobył Munir. Dla gości trafił Oscar de Marcos. To trzeci mecz z rzędu bez wygranej ekipy Ernesto Valverde.

Od początku rywalizacji widoczny był brak Leo Messiego. Mimo to, Blaugrana jako pierwsza stworzyła sobie sytuację do zdobycia gola. Luis Suarez uderzał z rzutu wolnego po faulu na Sergim Roberto. Urugwajczyk jednak minimalnie chybił. Odpowiedzieć próbował Raul Garcia, ale strzał z dystansu wybronił ter Stegen. W 17. minucie przed pustą bramką stanął Williams, ale w ostatniej chwili zdążył wrócić Arturo Vidal.

Chilijczyk w 25. minucie mógł zanotować kapitalną asystę - prostopadłym podaniem łamiąc dwie linie. Jednakże adresat, Luis Suarez nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Simonem, a zmarnowane okazje się mszczą. Gola do szatni dla Athletiku Bilbao zdobył Oscar de Marcos, po fatalnym błędzie Gerarda Pique, który złamał linię obrony.

Po przerwie na placu gry pojawili się Sergio Busquets oraz Leo Messi. Zmieniło to (na plus) obraz gry FC Barcelony, choć daleki był on od ideału. Argentyńczyk mógł zaliczyć asystę kilka minut po wejściu na murawę, ale Coutinho trafił jedynie w poprzeczkę. W 72. minucie Messi miał okazję na uderzenie z rzutu wolnego, ale strzał kapitana Dumy Katalonii wybronił... de Marcos. Kolejna groźna sytuacja pod bramką Simona to ponownie strzał Messiego. Argentyńczyk uderzając z woleja trafił jednak tylko w słupek. Napór nie ustawał i przyniosło to efekt w postaci gola.

Kontratak wyprowadził Luis Suarez, który zagrał niedokładnie do Messiego. Argentyńczyk udało się dogonić piłkę na prawej stronie boiska, wszedł w pole karne i uderzył na bramkę. Piłkę przed siebie wybił Simon, a gracze Bilbao desperacko próbowali pozbyć się jej z pola karnego. Futbolówka trafiła jednak ponownie pod nogi najlepszego piłkarza świata, który podał wszerz szesnastki. Blisko bramki ustawiony był Munir, który wpakował piłkę do siatki.

W doliczonym czasie gry FC Barcelona mogła zapewnić sobie zwycięstwo, ale podania od Messiego nie wykorzystał Ivan Rakitić.

FC Barcelona 1:1 Athletic Bilbao

84' Munir - 41' O. de Marcos

29.09.2018 18:13, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Mundo Deportivo