• 293
1 : 1
La Liga   Metropolitano - 20:45 24-11-2018

Punkt

FC Barcelona zremisowała na Wanda Metropolitano z Atletico 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Diego Costa. Wyrównał w 90. minucie Ousmane Dembele. Duma Katalonii przynajmniej do jutra pozostanie liderem La Liga.

Pierwsza połowa była z gatunku tych, o których każdy szanujący się kibic piłkarski chciałby zapomnieć.

Dużo walki, przede wszystkim w środku pola, nie przekładało się na sytuacje podbramkowe, a podopieczni Ernesto Valverde oraz Diego Simeone nie sprawiali wrażenia zawodników, którym by zależało na zdobyciu trzech punktów w tym spotkaniu.

Jedną z niewielu sytuacji dla Barcelony był rzut wolny wykonywany przez Leo Messiego, ale Argentyńczyk strzelił ponad bramką Jana Oblaka.

Z kolei ter Stegen w jednej z akcji musiał ochronić Blaugranę przed samobójczym trafieniem Gerarda Pique. Niewiele brakowało, a obrońca Dumy Katalonii skierowałby piłkę do własnej siatki przy próbie wybicia jej z pola karnego.

Pod koniec pierwszej połowy kontuzji doznał Sergi Roberto. Tuż po przerwie zastąpił go Rafinha.

Niespełna kwadrans po zmianie stron, gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Kontratak wyprowadził Griezmann, który wystawił piłkę na piąty metr do Diego Costy. Napastnik Atletico nie zdołał jednak trafić w futbolówkę.

Mecz wydawał się wyrównany, ale to Atletico jako pierwsze zdobyło bramkę. W 77. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Diego Costa. Przy strzale zawodnika gospodarzy lepiej mógł zachować się ter Stegen.

Po stracie bramki,  Ernesto Valverde nie zwlekał z kolejną zmianą. Boisko opuścił Arthur Melo, a w jego miejsce pojawił się Ousmane Dembele.

W 82. minucie kolejną okazję z rzutu wolnego miał Leo Messi. Strzał Argentyńczyka okazał się jednak zbyt lekki, aby mógł sprawić problemy Janowi Oblakowi.

Trzy minuty później, kolejną ofensywną zmianę przeprowadził trener Dumy Katalonii. Malcom wszedł za Arturo Vidal.

Blaugrana doprowadziła do wyrównania w 90. minucie gry. Z lewej strony boiska piłkę przerzucił Alba, a w środku odebrał ją Messi. Argentyńczyk czubkiem buta zagrał do niepilnowanego w polu karnym Dembele, a rezerwowy FC Barcelony trafił do siatki.

Atletico Madryt 1:1 FC Barcelona

24.11.2018 22:52, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Mundo Deportivo