• 244
< >

Luka Modrić zdobywcą Złotej Piłki

W Paryżu odbyła się dzisiejszego wieczoru gala France Football na której przyznano szereg nagród za rok 2018. Ballon D'Or (Złotą Piłkę) dla najlepszego piłkarza w roku 2018 zdobył Luka Modrić. Na drugim miejscu uplasował się Cristiano Ronaldo, a na najniższym stopniu podium Antoine Griezmann. Lionel Messi zajął piąte miejsce, Luis Suárez został sklasyfikowany na trzynastej pozycji, a na dziewiętnastym miejscu uplasował się Ivan Rakitić. Pełne wyniki Ballon D'Or znajdują się pod tym adresem.

Ballon d'Or Féminin, czyli Złotą Piłkę dla najlepszej piłkarki zdobyła Ada Hegerberg, reprezentantka Norwegii, która na co dzień zakłada klubowy trykot Olympique Lyon. Pełne wyniki Ballon d'Or Féminin znajdują się pod tym linkiem. Kylian Mbappé - zawodnik reprezentacji Francji oraz Paris Saint-Germain zdobył Kopa Trophy, czyli nagrodę dla najlepiej spisującego się piłkarza do lat 21. Warto dodać, że po raz pierwszy w historii przyznano tę nagrodę, a wyboru zwycięzcy dokonał panel ekspertów, w którym znaleźli się wcześniejsi zdobywcy Ballon D'Or (Złotej Piłki). Pełne wyniki Kopa Trophy można znaleźć pod tym adresem.

03.12.2018 22:27, autor: argielover, źródło: France Football