• 1355
0 : 1
La Liga   Santiago Bernabéu - 20:45 02-03-2019

Mat

FC Barcelona wygrała z Realem Madryt na Santiago Bernabeu 1:0. Podopieczni Ernesto Valverde mają w tym momencie 12 punktów przewagi nad Realem oraz 10 nad Atletico. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Ivan Rakitić.

Duma Katalonii od początku meczu pokazywała, że nie zamierza dopuścić do takiego przebiegu rywalizacji, jaki miał miejsce w środę. Gra była o wiele bardziej wyrównana. Mimo to, zawodnicy Solariego jako pierwsi stworzyli sobie sytuację do zdobycia bramki. Z woleja strzelał Varane, ale uderzenie zostało zablokowane przez Lengleta.

W 19. minucie kapitalnym zagraniem do Leo Messiego popisał się Luis Suarez, ale podcinka Argentyńczyka nad Courtois okazała się minimalnie niecelna. Co nie udało się Messiemu, udało się kilka chwil później Rakiticiowi. Chorwat w bardzo podobnej sytuacji, po podaniu od Sergiego Roberto, wpakował piłkę do siatki Realu!

Jeszcze przed przerwą, zawodnicy Valverde mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał z 17. metra Suareza obronił Courtois, a dobitka Messiego okazała się nieskuteczna.

Tuż po zmianie stron, piłkarze Realu zaczęli stosować wysoki pressing na połowie FC Barcelony. Blaugrana miała przez to problemy z rozegraniem piłki. Jednakże, podopieczni Solariego nie wykorzystali kilkunastu minut swojej dominacji na boisku. 20 minut przed końcem podstawowego czasu gry, Dembele mógł "zamknąć" mecz, ale nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji w polu karnym Realu Madryt.

Gospodarze bardzo starali się doprowadzić do wyrównania, ale kapitalną pracę w defensywie wykonywała cała drużyna FC Barcelony. Ponadto, w końcówce jeszcze jedną okazję miał Messi, ale piłka po uderzeniu Argentyńczyka sprzed pola karnego minęła o centymetry spojenie bramki Courtois.

Dzięki zwycięstwu w dzisiejszym Klasyku, Blaugrana ma bezpieczną przewagę nad pozostałymi rywalami na 12 kolejek do końca ligowej kampanii.

Real Madryt 0:1 FC Barcelona