2 : 0
Getafe CF
La Liga   Olímpic Lluís Companys - 18:30 12-05-2019

Zwycięstwo w meczu o nic

FC Barcelona pokonała Getafe 2:0. Bramki dla Katalończyków zdobyli Arturo Vidal oraz Dakonam (sam.).

Blaugrana rozpoczęła mecz bardzo ospale. W 11. minucie, w polu karnym FC Barcelony odnalazł się Jorge Molina. Piłkę w środku pola stracił Gerard Pique, a drużyna Getafe wyprowadziła kontratak, który mógł wykończyć, wspomniany wyżej, napastnik gości. Jednakże, Molina, w sytuacji sam na sam z Cillessenem, fatalnie spudłował.

Kilka chwil później, Blaugrana ponownie mogła być w tarapatach, ale błędu Busquetsa nie wykorzystał Maksimović.

Jorge Molina zdołał się wpisać na listę strzelców w 26. minucie. Bramka nie została jednak uznana, gdyż w momencie zagrania do napastnika gości, 37-latek znajdował się na pozycji spalonej.

Na szczęście kibiców, którzy pojawili się dzisiaj na Camp Nou, FC Barcelona, z minuty na minutę, zaczynała grać coraz lepiej. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, okazję miał Rakitić, ale jego strzał z 16. metra obronił David Soria.

Bramkarz Getafe był jednak bezradny w 39. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Messi, a piłkę w kierunku bramki strącił Pique. Golkiper gości wybił futbolówkę przed siebie, ale na jego nieszczęście – znajdował się tam Arturo Vidal. Chilijczyk zdobył bramkę uderzeniem z piątego metra.

Przed zejściem piłkarzy do szatni, jeszcze jedną okazję do zdobycia gola stworzyli piłkarze Barcelony, lecz po raz kolejny zawiodła skuteczność. Strzał Malcoma zatrzymał Soria.

Tuż po zmianie stron, kapitalnym zagraniem popisał się Arturo Vidal. Strzelec pierwszego gola podał prostopadle do Messiego. Argentyńczyk chciał pokonać Sorię strzałem „podcinką”, ale bramkarz Getafe nie dał się zaskoczyć. Po kwadransie drugiej połowy, na boisku pojawił się Carles Alena, który zmienił Rakiticia.

Leo Messi miał kolejną szansę, aby wpisać się na listę strzelców w 65. minucie, ale druga próba przelobowania Sorii również zakończyła się niepowodzeniem. Tym razem piłkę z linii bramkowej wybił Cabrera. Jednakże, ewentualna bramka i tak nie zostałaby uznana. Messi znajdował się w momencie podania od Alenii na pozycji spalonej.

Na dwadzieścia minut przed końcem podstawowego czasu gry, murawę Camp Nou opuścił Coutinho. Brazylijczyk nabawił się urazu, a jego występ w finale Copa del Rey stoi pod znakiem zapytania. O szczegółach kontuzji pomocnika będziemy informować na bieżąco.

Gdy wydawało się, że Katalończycy są jedyną stroną, która w drugiej połowie stwarza zagrożenie – w 88. minucie w słupek trafił Jorge Molina. Getafe nie wykorzystało jedynej sytuacji po zmianie stron i to się zemściło na graczach gości. Niespełna 60 sekund później, Leo Messi zmusił rywala do popełnienia błędu, a piłkę do własnej siatki skierował Dakonam.

FC Barcelona 2:0 Getafe CF

Barca: Cillessen, Roberto, Pique, Umtiti, Alba, Busquets, Rakitić (62' Alena), Vidal, Coutinho (69' Ruiz), Malcom (78' Semedo), Messi

12.05.2019 20:59, autor: sformella, źródło: własne; fot: MD