• 3

Araujo: Najbardziej pragnę awansować z Barçą B

Ronald Araujo przyznaje, że w ostatnich dniach bardzo brakuje mu trenowania ze swoimi kolegami. Nakaz pozostania w domu z powodu pandemii koronawirusa przytrafił mu się w momencie, kiedy grał a Barçie B, ale od wielu dni trenował z pierwszą drużyną i ponadto znalazł się na wstępnej liście powołanych do kadry Urugwaju. Obrońca jednak się nie załamuje, jest spokojny w domu ze swoją partnerką, marzy o uzyskaniu awansu do wyższej ligi z rezerwami oraz o otrzymaniu szansy na grę w zespole Quique Setiéna.


"Najbardziej pragnę awansować z Barçą B, chcę pozostawić ślad w historii drużyny" przyznał w telewywiadzie dla klubowych mediów. Urugwajski obrońca wierzy, że rozgrywki zostaną wznowione. "Oczywiście, że chcielibyśmy mieć wakacje, ale jeśli trzeba będzie grać w czerwcu, to to zrobimy" wyjaśnił.

"Kadrę rezerw stać na bycie na pierwszym miejscu w tabeli i na wygranie ligi, co musi być naszym bezpośrednim celem. Brakuje nam tylko punktu" wyjaśnił. Z tego powodu nie można tracić formy: "Przed tym wszystkim mieliśmy w szatni rozmowę z 'Pimim'. Zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy o siebie dbać, bo być może trzeba będzie zagrać wiele meczów w krótkim czasie. Jeśli nie będziemy w formie, będzie nam ciężko, Segunda B to trudne rozgrywki, o meczach decydują szczegóły" skomentował.

Araujo mówił też o pierwszej drużynie, w której zadebiutował w meczu z Sevillą: "Zobaczymy, czy po powrocie otrzymam jakąś szanę i pokażę, że mogę grać w pierwszym zespole". Skomentował też znalezienie się na wstępnej liście powołanych do reprezentacji Urugwaju oraz możliwość gry w kadrze: "Byłem bardzo szczęśliwy z tego powodu. To nagroda, teraz nie było to możliwe, ale trzeba kontynuować pracę, aby częściej być na liście".

Ronald Araujo spędza dzień w domu ze swoją partnerką i zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji: "Jeśli wszyscy pozostaniemy w domach i dołożymy nasze ziarenko piasku, możemy to pokonać. W tym czasie tylko raz wyszedłem do supermarketu, bo zostałem bez niczego. Z psem spaceruję po ogrodzie". Zawodnik jest bardzo rodzinny i zawsze rozmawia z nabliższymi on-line. Obrońca stara się kontynuować codzienną rutynę, jakby trenował z drużyną. Musiał zakupić odpowiedni sprzęt, przestrzega też zaleceń dotyczących żywienia.

Ma też czas na rozrywkę. Poleca serial Skazany na śmierć oraz książkę Sin límites Jaime Fernándeza Garrido. Gra również na konsoli. "W tej samej drużynie, co Monchu, on jest obrońcą, a ja środkowym napastnikiem, to coś niesamowitego" wyjaśnił z uśmiechem.

25.03.2020 15:49, autor: lulu, źródło: Sport

Powiązane newsy

Mecze


Barcelona

Leganés
2 : 0
La Liga
Camp Nou - 22:00 16-06-2020

Sevilla

Barcelona
0 : 0
La Liga
Ramon Sanchez Pizjuan - 22:00 19-06-2020

Barcelona

Athletic Bilbao
1 : 0
La Liga
Camp Nou - 22:00 23-06-2020

Celta Vigo

Barcelona
2 : 2
La Liga
Estadio Balaídos - 17:00 27-06-2020

Barcelona

Atletico Madrid
2 : 2
La Liga
Camp Nou - 22:00 30-06-2020

Villarreal

Barcelona
1 : 4
La Liga
El Madrigal - 22:00 05-07-2020

Barcelona

Espanyol
1 : 0
La Liga
Camp Nou - 22:00 08-07-2020

Tabela La Liga

Drużyna M W R P BZ BS Pkt
1

Ostatnie komentarze