UE Cornella
0 : 2
Copa del Rey   Nou Municipal de Cornellà - 21:00 21-01-2021

Wymęczony awans

FC Barcelona wygrała 0-2 z Cornellà w 1/16 finału Pucharu Króla i awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

Koeman dotrzymał słowa i przeprowadził kilka zmian w składzie. Po awans wysłał: Neto, Juniora Firpo, Lengleta, Araujo, Minguezę, Riquiego Puiga, Pjanicia, Moribę, Griezmanna, Braithwaite’a i Trincão. Gospodarze dosyć mocno naciskali na Barcelonę, która nie stwarzała zbyt wielu sytuacji. Duma Katalonii mogła wyjść na prowadzenie dzięki Pjaniciowi, ale nie wykorzystał on rzutu karnego podyktowanego za faul na Araujo.

Na drugą połowę zamiast Puiga na boisku zameldował się Dembélé. Barcelona miała kilka okazji na bramkę, ale nie potrafiła ich wykorzystać. W 74. minucie Koeman wpuścił Busquetsa i Pedriego za Ilaixa Moribę i Francisco Trincão. Na około dziesięć minut przed końcem w polu karnym został sfaulowany Clément Lenglet, ale Ramón Juan Ramírez ponownie obronił jedenastkę, którą tym razem strzelał Ousmane Dembélé. Tuż przed 90. minutą Barcelona miała kilka bardzo dobrych okazji na bramkę, ale gospodarze bronili wszystkie strzały. Wynik się nie zmienił i Barcelonę czekała trzecia z rzędu dogrywka.

Dogrywka świetnie rozpoczęła się dla Dumy Katalonii. Do bramki gospodarzy w końcu trafił Ousmane Dembélé. Później na boisku pojawił się Konrad de la Fuente, który od razu po wejściu mógł wpisać się na listę strzelców. Pod koniec dogrywki wynik spotkania ustalił Braithwaite.

Po męczarniach Barcelonie udało się wywalczyć awans do kolejnego etapu Pucharu Króla. Teraz Katalończycy zmierzą się na wyjeździe z Elche. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o 16:15.

Cornellà – FC Barcelona 0-2

92’ – 0-1 – Ousmane Dembélé

120+1’ – 0-2 – Martin Braithwaite

21.01.2021 23:41, autor: lulu, źródło: Własne, zdj.: Marca