Ulubione komenarze

Kobe

207 BO punktów

Komentarze

Statystyki

Liczba komentarzy: 1837
Znaków na komentarz (≈): 220
Skomentowanych newsów: 572
Rozdanych plusów: 3174
Rozdanych minusów: 1972
Napisanych newsów: 0

Najlepsze komentarze

+7 Rzeczywiście niewiarygodny skandal, przegrać walkę o jakiegoś zawodnika 10-08-2014 09:57 w A jednak Piszczek?
+6
możesz napisać dlaczego 'nareszcie'? słabo się orientuję w temacie sytuacji w Turcji.[/cytat]
przyłączam się do pytania, mógłby ktoś w kilku zdaniach naświetlić sytuację w Turcji z ostatniego czasu?[/cytat]
W Turcji i Egipcie armie mają długą historie stania na straży świeckości, laickości państwa i utrącania radykałów islamistów którzy chcą wprowadzić państwo wyznaniowe.
W Turcji armia broni państwa, konstytytucji stworzonej przez Ataturka, a Erdogan oprócz zapędów dyktatorskich, mocno przechylał się w stronę republiki islamskiej i mocnego ograniczenia wolności obywatelskiej.
Wydawało się jednak w ostatnich latach, że wojsko straciło swoją moc i wpływy gdyż generałowie już kilka lata temu chcieli ukrócić Erdogana ale nic z tego nie wyszło, bo zorientowali się że nie mają za sobą poparcia w armii bo większość kadry stanowią ludzie z prowincji, radykalni wyznaniowo i wierni Erdoganowi, no i generałowie skończyli w celach.
Ogółem to Erdogan odkąd objął władzę to już dwa razy przeprowadzał czystkę w armii ale jak widać na szczęście nie udało mu się jej całkowicie wykastrować.

Dobrym przykładem armii stającej na straży świeckości, laickości, pewnego modelu cywilizacyjnego jest Egipt z ostatnich lat. Wybory wygrało bractwo muzłumańskie, które chciało wprowadzić państwo wyznaniowe to armia i generałowie przeprowadzili zamach i fanatycy skończyli w więzieniach. 15-07-2016 22:55 w
+6
Co za bzdury, to wierutne kłamstwo że Bravo puszczał wszystko co leciało w stronę bramki w drugim sezonie w Barcelonie. 05-08-2018 16:56 w Porażka w końcówce

Najgorszy komentarz

-13 To jest nieprawdopodobne jak katastrofalnie na płaszczyźnie sportowej jest zarządzany ten klub, Zubi przy Robercie to prawdziwy fachmistrz, przecież oni dokonują takich transferów jakich dokonałby 11-latek grający w Fife no i są tego efekty. Oni dosłownie palą setki milionów euro w piecu.
Zamiast jak już wydają horrendalne pieniądze kupić piłkarzy z topu to oni kupują juniora z dwoma sezonami w seniorskiej piłce z wyraźną tendencją do bycia jeźdcem bez głowy za 140 mln ojro i przecietniaka z ligi angielskiej za 160 mln ojro (obydwie kwoty że zmiennymi), czysty obłęd.

04-03-2018 19:10 w Gol Messiego daje trzy punkty