• 7

Oceny za mecz z Athletic Bilbao

Pragniemy przypomnieć, iż poniższe oceny są naszymi (alcantara, MateoVeb) subiektywnymi opiniami i każdy z użytkowników blaugrana.pl może mieć inne zdanie na temat występu danego zawodnika.

Oceny wyjściowe prezentują się następująco: 6 za wygraną, 5,5 za remis i 5 za porażkę.

Jose Pinto

alcantara: Przez cały mecz zaliczył 3 ważne interwencje (9’, 29’, 77’). Przy golu Aduriza raczej bez szans na udaną interwencję. Gra nogami na poziomie dość przeciętnym. 6

MateoVeb: Wbrew pozorom nie miał wcale aż tak dużo pracy. Nie można go winić za straconą bramkę, ponieważ był raczej bez szans. Na plus na pewno interwencje z 8 i 32 minuty. Ponadto tradycyjnie irytował grą nogami. 7

Ocena: 6,5

Dani Alves

alcantara: Co za zmiana! Podczas meczu z Realem wrzucał każdą piłkę w pole karne przeciwnika. W niedzielę zrobił to może raz, albo dwa. Podczas większości akcji ofensywnych starał się rozgrywać piłkę z partnerami, albo podaniem po ziemi uruchamiać kolegów, co przyniosło efekt w postaci pierwszej bramki. W defensywie przyzwoicie, chociaż zaliczył tylko 4 odbiory przy 5 stratach. 6,5

MateoVeb: W ostatnich tygodniach na Brazylijczyka spłynęła ogromna fala krytyki. Większość kibiców widziała go nawet w Paryżu, Manchesterze czy… na Madagaskarze. W spotkaniu przeciwko Baskom zagrał trochę lepiej niż w poprzednich kilku spotkaniach, warto pochwalić świetny drybling przy akcji bramkowej, jednak nadal nie przekonał, że jego czas jeszcze nie minął i powinien zostać na kolejny sezon. 6,5

Ocena: 6,5

Marc Bartra

alcantara: Zaliczył poważny błąd przy bramce dla przyjezdnych, co musi zaważyć na ocenie. Zdarzyło mu się jeszcze kilka innych pomyłek, ale nie zaważyły one wyniku. Na plus świetny przechwyt z 28. minuty oraz aż 14 odbiorów przy 3 stratach. 5,5

MateoVeb: Nie był to z pewnością udany występ młodego wychowanka Barcelony. Hiszpan zachowywał się dość niepewnie, gubił krycie, grał chaotycznie. Ponadto to przez jego błąd padła bramka na 0:1. 5

Ocena: 5,25

Javier Mascherano

alcantara: Ponadprzeciętny występ. Warto odnotować udany wślizg w kole środkowym (29’) czy też dobrą okazję na zdobycie bramki w 85. minucie (to był dopiero drugi strzał Masche w tym sezonie ligowym). Do tego 12 odbiorów i 1 strata. Na minus na pewno sytuacja z 54. minuty, gdy Javier zachował się bardzo źle i tylko spalony uratował Katalończyków przed startą bramki. No i najlepsze na koniec. W 91. minucie Argentyńczyk popisał się kapitalną interwencją, która prawdopodobnie uratowała gospodarzom 3 punkty (zdjęcie u góry). 7,5

MateoVeb: Oczywiście tradycyjnie nie ustrzegł się błędów, jednak mimo to został bohaterem meczu. O czym warto wspomnieć? Bardzo sprytne zachowanie przy bramce Leo Messiego, gdzie Javier zasłaniał bramkarzowi piłkę, to raz. Dwa – znakomity odbiór i cała akcja w 85 minucie i przede wszystkim, sytuacja z 91. minuty, gdy klatka piersiową wybronił strzał Rico, zmierzający prosto do bramki. 8

Ocena: 7,75

Adriano

alcantara: Dość dobrze. Miał swoją okazję na bramkę, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił obrońca (21’). Później warto odnotować jego udana akcję indywidualną i mądre uruchomienie Alexisa (38’). W obronie dość przyzwoicie, chociaż wypada przyczepić się do sytuacji z 57. minuty, kiedy to dwukrotnie źle podał i stracił piłkę. Przez całe spotkanie zaliczył 7 odbiorów i 5 strat. 6,5

MateoVeb: Aktywny w ofensywie, podczas meczu wydawało mi się, że to właśnie lewą stroną Barcelona przeprowadza groźniejsze akcje i miał w tym spory udział Brazylijczyk. W 20 minucie prawie wpisał się na listę strzelców, jednak piłkę z linii wybił jeden z obrońców Athletiku. W defensywie jednak zdecydowanie gorzej, sporo strat i błędów. 5

Ocena: 5,75

Alex Song

alcantara: Na sam początek zagadka – w której sekundzie (!) Alex zanotował pierwszą stratę? Uwaga – w dwunastej. Łącznie zanotował ich 5, przy 9 odbiorach. Na plus dwie ważne interwencje – w 6. i 34. Ponadto w rozegraniu nie pokazał nic nadzwyczajnego, grał bez ryzyka, nie napędzał akcji katalończyków. 4

MateoVeb: Przychodził do Barcelony jako wielki crack z ligi angielskiej, niestety po raz kolejny udowodnił, że Hiszpania to dla niego poziom nieosiągalny. Jednak nie chcę się nad nim tylko pastwić i dodam, że warto odnotować dobre zainicjowanie akcji w 14 minucie i świetne wypuszczenie Tello, dzięki któremu znalazł się sam na sam w 89 minucie. 4,5

Ocena: 4,25

Xavi Hernández

alcantara: Dobrze rozgrywał piłkę i rozdzielał ją według uznania. Tradycyjnie dla siebie dużo biegał, jednak w defensywie słabo. Tylko jeden odbiór przy jednej stracie. Warto jeszcze odnotować jego dobre zagranie do Pedro z 58. minuty. 6

MateoVeb: Kolejny mecz, który pokazał, że Xavi potrafi ustabilizować formę, nie jest ona na jakimś wybitnym poziomie, ale jest równa i poniżej pewnego poziomu kapitan Barcelony nie schodzi. Xavi jak zwykle rozgrywał piłkę i bardzo często znajdował się w jej posiadaniu, ale nic atrakcyjnego z tego nie wynikało. 6

Ocena: 6

Andrés Iniesta

alcantara: Nic szczególnego nie pokazał. Starał się, próbował, ale czegoś zawsze brakowało. Słabo w dryblingu. Popisał się jednym, wartym odnotowana zagraniem, w 19. minucie do Messiego, jednak Argentyńczyk był wtedy na spalonym. 5

MateoVeb: Dość słabo, Andres kolejny mecz był „nieobecny.” Co prawda starał się brać ciężar gry na siebie i dryblować, ale na 6 prób, tylko 1 zakończyła się sukcesem. W pamięci zostało mi świetne podanie do Messiego, po którym padł gol, jednakże sędzia dopatrzył się spalonego. 5,5

Ocena: 5,25

Pedro Rodríguez

alcantara: Udane spotkanie Kanaryjczyka. Często pod grą, starał się, dużo biegał w pressingu. Już w 13. minucie miał okazję na pierwszą bramkę, ale źle uderzył. W 58. minucie znów zmarnował dobrą sytuację, jednak w 72. minucie dobrze dostawił nogę i zdobył gola. Warto jeszcze wspomnieć o mądrym uruchomieniu Alexisa z 32. minuty, kiedy to Chilijczyk trafił w poprzeczkę. 7,5

MateoVeb: Żadną nowością nie będzie jeśli napiszę, że był aktywny, starał się zmajstrować coś na lewym skrzydle oraz harował w pressingu. Strzelił bardzo ważną bramkę, choć powinien dołożyć co najmniej dwie więcej (13’, 58’.) mógł mieć także na swoim koncie asystę jednak Alexis zmarnował jego wyborne podanie. Niezły mecz. 7

Ocena: 7,25

Leo Messi

alcantara: Zaczął od świetnego uruchomienia Pedro w 13. minucie, a już 60 sekund później Kanaryjczyk zrewanżował mu się podaniem, po którym Messi mógł zdobyć bramkę. Należy jeszcze wspomnieć o dobrym uruchomieniu Adriano (21’) oraz zmarnowanej „setce” (60’). Wszystkie swoje winy odkupił jednak strzałem z rzutu wolnego, który zatrzymał się dopiero na siatce wewnątrz bramki Iraizoza. 7

MateoVeb: Najlepszy mecz Messiego na przestrzeni ostatniego miesiąca, to na pewno. Argentyńczyk z zimną krwią wykorzystał rzut wolny, który w ostatecznym rozrachunku dał Barcelonie 3 pkt, podtrzymujące nadzieję na mistrzostwo kraju. Kilkukrotnie urywał się obrońcom i próbował swoich akcji, tym razem nie można powiedzieć, że Messi „przeczłapał” spotkanie. 7

Ocena: 7

Alexis Sánchez

alcantara: Dobry mecz Chilijczyka. Z całych sił starał się udowodnić, jak bardzo mylił się Tata nie wystawiając go na mecz z Realem Madryt. Mógł zdobyć swoją bramkę, ale uderzenie z bliskiej odległości zatrzymało się na poprzeczce bramki Iraizoza. W 72. minucie zanotował asystę przy golu Pedro. 7

MateoVeb: Gdy schodził z boiska kibice doskonale pokazali co sądzą o grze Chilijczyka, nie wypada zrobić nic innego jak tylko się z nimi zgodzić i także bić brawo! Alexisowi należą się ogromne pochwały za wolę walki, ambicję i za to, że nigdy nie ustępuje. Mam nadzieję, że pogłoski o jego odejściu do Juventusu okażą się tylko nędznymi plotkami. Co do samego spotkania, przede wszystkim należy wspomnieć o asyście do Pedro, znakomitym podaniu do Messiego w 60 minucie, oraz niestety zmarnowanej sytuacji z 32 minuty, która powinien zakończyć bramką. Warte uwagi były także bardzo dobrze przyjęcia piłki i „maltretowanie” Balenziagi. 8

Ocena: 7,5

Cesc Fàbregas

alcantara: Wszedł za Xaviego, ale nie pokazał nic szczególnego. Gra nie stała się ani lepsza, ani gorsza. Podstawowa ocena. 6

MateoVeb: Wszedł na 20 minut, jednak nie pokazał nic o czym można wspomnieć. 5,5