Arsenal Londyn
5 : 3
Mecz towarzyski   SoFi Stadium - 04:30 27-07-2023

Przegrana w pierwszym meczu presezonu

FC Barcelona przegrała 5-3 z Arsenalem na SoFi Stadium w pierwszym meczu presezonu.

Xavi wystawił ter Stegena, Marcosa Alonso, Christensena, Araujo, Desta, Gündogana, Oriola Romeu, Pedriego, Abde, Lewandowskiego i Raphinhę. Mecz rozpoczął się ponad pół godziny później, ponieważ Arsenal z powodu korków nie dotarł na czas na stadion. Barcelona wyszła na prowadzenie po niecałych 10 minutach gry. Lewą stroną popędził Abde i dośrodkował w pole karne. Raphinha uderzył w bramkarza, ale dobitka Lewandowskiego wpadła do siatki. Niedługo później Arsenal doprowadził do wyrównania. Po złej interwencji Christensena piłkę przejął Saka i pokonał ter Stegena. W kolejnych minutach Arsenal próbował wyjść na prowadzenie, ale bez skutku. W polu karnym ręką zagrał Araujo, więc sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Saka. Zdobywca wyrównującej bramki jednak przestrzelił. W 34. minucie do siatki trafił Raphinha. Po uderzeniu Brazylijczyka z rzutu wolnego piłka otarła się o jednego z graczy muru i wpadła do siatki. Pod koniec pierwszej połowy Arsenal znów wyrównał. Alonso nie zatrzymał Saki, który dośrodkował na głowę Odegaarda. Po jego strzale piłkę do siatki skierował Havertz.

Na drugą połowę weszli Peña, Sergi Roberto, Eric, Koundé, Balde, Kessié, de Jong, Fermín López, Ferran, Fati i Dembélé. W pierwszych minutach w ataku próbowali coś zrobić Dembélé, Fati i Balde, ale nie udało im się pokonać Ramsdale’a. Po 10 minutach od wznowienia gry Arsenal wyszedł na prowadzenie po strzale po ziemi Trossarda. Barcelona później wyszła szybkim atakiem, Ansu Fati wyłożył piłkę Dembélé, ale Francuz uderzył w słupek. Na kwadrans przed końcem Arsenal podwyższył wynik. Po dośrodkowaniu Tierneya z pierwszej piłki uderzył Trossard i zdobył drugą bramkę w meczu. Później za Fermína wszedł jeszcze Lamine Yamal. Pod koniec spotkania do siatki po podaniu Dembélé trafił Ferran, ale Arsenal od razu odpowiedział strzałem Vieiry.

Barcelona po słabym występie przegrywa z Arsenalem. Zespół popełnił sporo błędów w obronie i nie stwarzał zbyt wielu okazji, ale zdołał zdobyć trzy gole. Widać było, że drużyny są na różnym etapie przygotowań. Dla Anglików było to piąte spotkanie presezonu, a dla podopiecznych Xaviego pierwsze, na dodatek po tym, jak drużyna nie mogła normalnie trenować z powodu wirusowego zapalenia żołądka i jelit. Następny mecz Barcelona rozegra z Realem Madryt. Spotkanie odbędzie się w sobotę o 23.

Arsenal Londyn – FC Barcelona 5-3

7’ – 0-1 – Robert Lewandowski

13’ – 1-1 – Bukayo Saka

34’ – 1-2 – Raphinha

43’ – 2-2 – Kai Havertz

55’ – 3-2 – Leandro Trossard

78’ – 4-2 – Leandro Trossard

88’ – 4-3 – Ferran Torres

89’ – 5-3 – Fábio Vieira

27.07.2023 07:15, autor: lulu, źródło: Własne, zdj. Mundo Deportivo