3 : 4
La Liga   El Madrigal - 17:30 27-08-2023
Ubezpieczenie Twojego pojazdu w pełni online - Beesafe.pl

Szalone zwycięstwo

FC Barcelona wygrała 3-4 na wyjeździe z Villarrealem w meczu trzeciej kolejki La Ligi.

Barcelona wyszła następującym składem: ter Stegen, Marcos Alonso, Christensen, Koundé, Sergi Roberto, de Jong, Romeu, Gündogan, Gavi, Lewandowski i Lamine Yamal. Gospodarze mocno rozpoczęli i szybko trafili do siatki, ale Sorloth był na minimalnym spalonym. W kolejnych minutach niecelnie uderzał Baena, a dobrą interwencją popisał się ter Stegen. Mimo ataków Villarrealu to Barcelona wyszła na prowadzenie w 12. minucie. Po dośrodkowaniu Lamine Yamala głową do siatki trafił Gavi. Niedługo później Gündogan podał do Lewandowskiego, piłkę spod nóg Polaka wykopał Pedraza, ale futbolówka trafiła do niepilnowanego de Jonga, który pokonał bramkarza. Villarreal wydawał się trochę zagubiony, ale dobrym strzałem popisał się Pedraza. Dobrze na bramce spisał się jednak ter Stegen. Po chwili gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Po rzucie rożnym na dalszy słupek piłkę do siatki głową wbił Foyth. Przed końcem podstawowego czasu gry Villarreal doprowadził do remisu.

W drugiej połowie za Christensena wszedł Eric. W pierwszych minutach nad poprzeczką uderzył Romeu. Villarreal zdołał wyjść na prowadzenie. Po błędach obrony Pedraza posłał piłkę w pole karne, a Baena z pierwszej piłki pokonał ter Stegena. Dla Barcelony próbowali Lamine Yamal i Lewandowski. Na ostatnie pół godziny za Romeu wszedł Ferran, który niedługo później doprowadził do wyrównania. Po jego strzale piłka odbiła się od jednego z przeciwników, ale wróciła pod nogi Torresa, który tym razem się nie pomylił. Po chwili Duma Katalonii wyszła na prowadzenie. W pole karne wbiegł Lamine Yamal, trafił w słupek, ale piłkę dobił Lewandowski. Na ostatni kwadrans Lamine Yamala zastąpił Ansu Fati, który miał dwie dobre okazje. Najpierw jednak jego strzał został zablokowany, a później strzelił nad poprzeczkę. Na ostatnie minuty za Gündogana wszedł jeszcze Fermín.

Barcelona wygrywa z Villarrealem w meczu z wieloma zwrotami akcji. Zespół popełniał błędy w obronie, ale w drugiej połowie po stracie bramki na 3-2 przejął kontrolę i częściej atakował rywali, co poskutkowało dwoma bramkami i zwycięstwem. Kolejny mecz podopieczni Xaviego rozegrają w niedziele o 21. Na wyjeździe zmierzy się z Osasuną.

Villarreal CF – FC Barcelona 3-4

12’ – 0-1 – Gavi

15’ – 0-2 – Frenkie de Jong

26’ – 1-2 – Juan Foyth

40’ – 2-2 – Alexander Sorloth

50’ – 3-2 – Álex Baena

68’ – 3-3 – Ferran Torres

71’ – 3-4 – Robert Lewandowski

27.08.2023 19:55, autor: lulu, źródło: Własne, zdj. Mundo Deportivo
Głosować mogą tylko użytkownicy posiadający 100 BO punktów.