Villarreal CF
La Liga   Olímpic Lluís Companys - 18:30 27-01-2024

Pięć torped Żółtej Łodzi Podwodnej

FC Barcelona przegrała u siebie 3-5 z Villarrealem w meczu 22. kolejki La Ligi.

Barcelona wyszła następującym składem: Peña, Fort, Christensen, Araujo, Koundé, de Jong, Romeu, Gündogan, Félix, Lewandowski oraz Lamine Yamal. W pierwszej połowie oba zespoły stwarzały mało okazji, ale to Villarreal był skuteczniejsi. W sumie goście trafili do siatki trzy razy, ale zaliczony został im jeden gol. Najpierw w trzeciej minucie strzelił Baena, ale sędzia odgwizdał spalonego. Po około 20 minutach Peñę pokonał Moreno, ale Baena faulował Koundé. Niepilnowany Sorloth podał do Gerarda Moreno, a ten spokojnie zdobył bramkę. Po stronie Barcelony kilkoma rajdami popisał się Lamine Yamal

Na drugą połowę Xavi wpuścił Cubarsíego, Pedriego oraz Cancelo za Forta, Romeu i Christensena. Po niecałych 10 minutach Villarreal podwyższył wynik. Po podaniu od bramkarza sam na sam z Peñą znalazł się Ilias i trafił do siatki. Na ostatnie pół godziny za Félixa wszedł Ferran. Po chwili stratę zmniejszył Gündogan. Ferran podał do Lewandowskiego, piłka odbiła się od pięty Polaka i trafiła pod nogi Niemca, który z pierwszej piłki trafił do siatki. W okolicach 70. minuty Barcelonie udało się wyrównać i zaraz potem wyjść na prowadzenie. Najpierw Lamine Yamal podał do Gündogana, ale ten źle przyjął piłkę, do której jednak dobiegł Pedri i pokonał bramkarza; a następnie po rzucie wolnym w wykonaniu byłego gracza City futbolówkę do siatki skierował Bailly. Na ostatnie kilkanaście minut Xavi wpuścił Vitora Roque za Lewandowskiego. Szansę miał Lamine, który jednak zamiast podać, oddał strzał, który obronił bramkarz. Próbował też Vitor Roque, ale znów górą był Jörgensen. Po chwili Villarreal wyszedł z kontrą i gola na remis zdobył Guedes. Tuż przed końcem podstawowego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla Barçy za zagranie ręką, ale po konsultacji z VAR zmienił decyzję. W doliczonym czasie serię błędów w obronie wykorzystał Sorloth. Szansy na bramkę na remis nie wykorzystał Araujo, Villarreal wyszedł z kontrą i piątą bramkę zdobył Morales.

Barcelona w fatalnym stylu wraca na swój stadion i wirtualnie wypisuje się z walki o La Ligę. Zespół zdołał wyjść na prowadzenie mimo wyniku 0-2, a ostatecznie po fatalny błędach w obronie stracił jeszcze trzy bramki; Villarreal oddał w całym spotkaniu sześć celnych strzałów. Kolejny mecz Barcelona rozegra w środę o 19. Na Montjuïc zmierzy się z Osasuną.

FC Barcelona - Villarreal CF 3-5

41' - 0-1 - Gerard Moreno

54' - 0-2 - Ilias Akhomach

60' - 1-2 - Ilkay Gündogan

68' - 2-2 - Pedri

71' - 3-2 - Eric Bailly (sam.)

84' - 3-3 - Gonçalo Guedes

90+9' - 3-4 - Alexander Sorloth

90+12' - 3-5 - José Luis Morales

27.01.2024 20:59, autor: lulu, źródło: Własne, zdj. Sport