Ulubione komenarze

huxley

339 BO punktów

Komentarze

Statystyki

Liczba komentarzy: 630
Znaków na komentarz (≈): 864
Skomentowanych newsów: 66
Rozdanych plusów: 202
Rozdanych minusów: 45
Napisanych newsów: 0

Najlepsze komentarze

+8

Pewnie dlatego, że mam w tym kraju prawie bańkę kredytu i blisko 40 ludzi. Jestem według dzisiejszej narracji prywaciarzem żerującym na biednych i uciskanych pracownikach. W dodatku się wpisuję w stereotyp łajdaka, bo i za unią jestem, przeciw kościołowi, żyjący bez ślubu i zamiast bombelków mam psa. Ateista w dodatku. Wypisz wymaluj szubrawca i wrzód na dupie zdrowego narodu.

Tak łatwo się mnie jednak nie pozbędziecie : > Pouciskam jeszcze trochę, pooszukuję, ukradnę, zwolnię ze 4 kobiety w ciąży, przekażę datek na bojówki LGBT a na koniec zrobię przekręt na vacie. Dopiero wtedy będę mógł spełniony wyjechać. 11-09-2019 22:38 w Polityczne spory i zawiłości
+6

Się oplułem. Jeśli nie kręcą Cię prowokacje, to dlaczego nie potrafisz napisać przez 24h nic, nie używając określeń penaldo, 4 napastnik serie a, goat, jordan futbollu? Toż to przecież zwykły trolling w Twoim wykonaniu i wygląda jakby przyganiał kocioł garnkowi... 29-08-2019 10:56 w RMC: PSG odrzuca ofertę Barcelony za Neymara!
+6 @kabe

Pozwolę przenieść to z powrotem do politycznego.Podziwiam, że Ci się chciało ; )Najważniejszy cytat ze stoicyzmu dla mnie to chyba słowa Marka Aureliusza.

"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godził się z tym, czego zmienić nie mogę, odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafił odróżnić jedno od drugiego."

Większość ludzi, zwłaszcza dziś, całkowicie źle odbiera stoicyzm. Jako bierność, jako godzenie się na wszystko, jako ukrywanie emocji, apatię, ahedonię. To błąd. Stoicyzm to niezłomność.

A jak siebie widzę? Jako bardzo zagubionego człowieka, który im więcej czyta, tym bardziej świadom jest jak bardzo błądzi i jak niewiele znaczy. Na pewno staram się nie traktować życia całkiem serio. Żyję bezstresowo. Krzywdy innym nie robię. Na ateizm nie nawracam. Zatrudniam kilkudziesięciu ludzi i staram się być dobrym pracodawcą. Codziennie chodzę po 5-10km z psem po lesie.Żadnego. Jesteśmy mniej niż drobiną kurzu we wszechświecie. Średnio w galaktyce jest 200-300 mld planet. W widzialnym wszechświecie jest 350 mld galaktyk. Przeciętni ludzie nie rozumieją skali. Dla przykładu, 1000 sekund to 16 minut, 1 mln sekund to 11 dni, z kolei miliard sekund to....30 lat.

Ale brak sensu nie zmienia nic. Bardzo ale to bardzo lubię codzienność i żaden sens nie jest mi do niczego potrzebny.Bardzo daleko mi do samobójstwa. Życie samo w sobie nie ma żadnej wartości. Gdzie patyka nie wetkniesz na planecie ziemia, tam jest życie. Zakładając, że jest miliardy miliardów planet, pewnie nie jest też czymś wyjątkowym w kosmosie. Jeśli masz nieskończony czas i przestrzeń, wszystko się wydarzy, nawet to, co niemożliwe i skrajnie nieprawdopodobne. Z drugiej strony, życie dla jednostki jest wszystkim i nie potrafił bym go sobie odebrać. Nikogo też nie namawiam do tego. Z racji klimatu społecznego i zachodzących zmian na ziemi jestem antynatalistą. Nie mam dzieci. Patrząc przez okno widzę, że dla sporej ilości ludzi życie to udręka. Coraz bardziej odrywamy się od swojej zwierzęcej natury, a myśląc zwierzęcej nie mam na myśli nic zdrożnego. Nie jesteśmy przystosowani do siedzenia 24h dziennie. Życie w ścisku nas stresuje, a 450 osób na sqkm to ścisk niewyobrażalny. Trapi nas coraz więcej chorób cywilizacyjnych.

@wojtanowski uważa rozwój cywilizacji za coś dobrego. A w którym momencie jest to dobre i dla kogo? Niby żyjemy dłużej, ale czy aby napewno? Średnia długość życia się zwiększa, ale jest to spowodowane głównie spadkiem śmiertelności niemowląt, brakiem konfliktów zbrojnych i tym, że przyroda nie próbuje nas zjeść na każdym kroku. Mimo tego Rzymski cesarz Tyberiusz dożył 78 roku życia. W zdrowiu. Ludzie w czasach przedindustrialnych pracowali mniej niż my dzisiaj. Nawet jeżeli ludzie żyli krócej, to często cieszyli się dłużej lepszym zdrowiem.

I żeby nie zabrzmieć idiotycznie. Nie chciał bym cofnąć się w czasie ani nie wyprowadzam się do lasu. Po prostu uważam, że cały postęp idzie w gwizdek. Zżera nas chociażby otyłość i wygląda na to, ze jedyne na co nas stać, to fashaming i akceptacja otyłości. Uważam, że stać nas na więcej.

Widocznie jednak ma tak być. Każdy jako jednostka może i jest wyjątkowy, ale jako grupa, jako społeczeństwo jesteśmy skończonymi debilami. Jesteśmy bydłem prowadzonym na rzeź. Powielamy błędy naszych przodków. Nie czerpiemy z nieprzebranych mądrości historii. Niszczymy własny dom. Krzywdzimy się imię sztucznych ideałów i zabijamy w obronie rzeczy, które nie istnieją. Tak z prawej jak i lewej sceny społeczno politycznej. Sramy do własnego gniazda i nie szanujemy się na wzajem.

Jak mam więc nie być mizantropem?Wartościować można tylko w kontekście celu. Dobre jest to co do niego przybliża i odwrotnie. Jaki jest cel naszej egzystencji? Jako osobnika? Gatunku?

Całe życie to wypieranie tego, że jesteśmy bez znaczenia i, że umrzemy. Panuje powszechna zmowa milczenia. Ludzi przerażonych bezsensem uważa się za chorych, bo zdrowym zachowaniem jest parcie do przodu bez zadawania zbędnych pytań. By było łatwiej zakotwiczamy się w rzeczach małych, by mieć poczucie jakiegokolwiek sensu. Każdy liczy, że życie się zacznie jutro a nie zaczyna się nigdy. Najpierw zakotwiczamy się w szkole, w pracy, w rodzinie a spełnienie nie przychodzi. Każdy ostatecznie jest sam w swoim bezsensie istnienia.

Jeśli więc nie wiemy dokąd zmierzamy i co tu robimy, absurdalnym jest twierdzenie, że świat się kręci wokół nas. Na razie żyjemy tak, że po nas choćby potop.

A sensu żadnego nie widzę.

I głupio się czuję pisząc w wielce patetycznym tonie. Jestem tak zagubiony, że to ja powinienem pytać, gdzie Ci, co sobie z codziennością radzą widzą sens w tym wszystkim. Mi jedyne co się udało to pogodzić z tym, że go nie ma ; ) 03-09-2019 16:26 w Polityczne spory i zawiłości

Najgorszy komentarz

-6
fcmariusz napisał/a
City czekało na Pepa wiele lat, aby wyróżnić się na rynku angielskim i potrzebowali rozwiązań nowatorskich.


Brzmisz jakbyś był szczelnie zamknięty w swojej bańce i poza nią świata nie widział. Zamień City i Pepa na jakiekolwiek inne nazwy i nazwiska, i wychodzi z tego równie wiarygodny bełkot.

Liverpool czekało na Kloppa wiele lat, aby wyróżnić się na rynku angielskim i potrzebowali rozwiązań nowatorskich.

Obal to. Każde prawdziwe stwierdzenie powinno dać się łatwo obalić. 17-08-2019 21:18 w Oficjalnie: Coutinho wypożyczony do Bayernu Monachium!