• 121

Barcelona w finale UEFA Youth League!

FC Barcelona po golu Munira El Haddadiego wygrała z drużyną Schalke 04 i pewnie awansowała do finału UEFA Youth League w któym spotka się z Benficą Lizbona.

Trener Barçy, Jordi Vinylas, postawił na najmocniejszy zespół, wystawiając w ataku od pierwszych minut Adamę i Munira. Zawodnicy z Gelsenkirchen stosowali bardzo wysoki pressing, przez co piłkarze Barcelony nie byli w stanie płynnie i szybko rozgrywać piłki. O awansie decydowało tylko jedno spotkanie, dlatego też gracze obu zespołów strali się ostrożnie podchodzić do ataków i unikać zagrożenia, choć sytuacji podbramkowych nie brakowało.

'10' drużyny Schalke, Leroy Sané pokazał olbrzymi potencjał i z pewnością scouci największych europejskich potęg powinni mieć to nazwisko w swoich kajetach. Napastnik był najgroźniejszym graczem niemieckiego zespołu, jednak w bramce Blaugrany wspaniale spisywał się José Aurelio Suárez. Bramkarz Barçy tym samym udowadnia, że sankcje FIFy spłyną po takim klubie jak Barcelona jak po kaczce, bo następca Victora Valdesa już jest szlifowany w młodzieżowych sekcjach zespołu. Innym wyróżniającym się graczem w drużynie Schalke był Florian Pick, który nieraz zakręcił Godswillem.

Munir kolejny raz udowodnił, że gra w sekcjach młodzieżowych to już dla niego za niskie progi, a jego ogromny talent puka drzwiami i oknami do dorosłego futbolu i aż prosi się, aby dać mu możliwość wejścia do tego domu. Zawodnicy Schalke mieli ogromne problemy kiedy piłkę przy nodze miała '9' Barçy, również kombinacyjna wymiana piłek między Munirem a Adamą spędzała niemieckim defensorom sen z powiek.

W 70. minucie meczu trener Katalońskiego zespołu wprowadził kluczową dla wyniku spotkania zmianę. W miejsce Maxi Rolón wszedł Moha. Marokański talent nękał niemiłosiernie obrońców Schalkę, czego skutkiem w 72. minucie była asysta przy bramce innego Marokańczyka, Munira. Dla El Haddadiego było to 9 trafienie w rozgrywkach.

Do końca meczu Barcelona starała się ze stoickim spokojem rozważnie rozgrywać piłkę i nie dopuszczać graczy z Gelsenkirchen do obrębu własnego pola karnego. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

W drugim spotkaniu półfinałowym drużyna Benfici Lizbona zmiotła z powierzchni ziemi młodzież Realu Madryt 4:0 i to właśnie zespół z Portugalii będzie przeciwnikiem Barcelony w finale rozgrywek UEFA Youth League. Mecz finałowy odbędzie się w poniedziałek, o godzinie 16:00.

Schalke 04 0-1 FC Barcelona

Schalke: Wellenreuther; Koseler (Avdijaj, min. 78) , Friedrich, Hedlund, Neubauer; Itter (Bodenroder, min. 85), Muller; Multhaup, Sane, Pick (Lohmar, min. 81); Platte

FC Barcelona: Suárez; Godswill (Palencia, min. 83), Riera, Rodrigo, Quintillà; Ortega; Traore, Kaptoum, Enguene (Antonio, min. 91), Rolon (El Ouariachi, min. 70); El Haddadi