• 1

Oceny za mecz z Romą

Części samochodowe online - Ucando.pl

Pragnę przypomnieć, iż poniższe oceny są moimi (alcantara) subiektywnymi opiniami i każdy z użytkowników blaugrana.pl może mieć inne zdanie na temat występu danego zawodnika.

Oceny wyjściowe prezentują się następująco: 6 za wygraną, 5,5 za remis i 5 za porażkę.

Marc-André ter Stegen

W pierwszej połowie nie miał za wiele pracy, ale w drugiej części meczu pokazał klasę. Najpierw fantastyczna interwencja przy strzale gracza gości, a później cudowna obrona rzutu karnego. Szkoda bramki z ostatniej minuty spotkania. Czyste konto prezentowałoby się znacznie lepiej.

Ocena Redakcji: 8,5

Ocena Użytkowników: 9

Dani Alves

Bardzo solidnie. Poprawnie w obronie, praktycznie mecz bez większego błędu. W ofensywie również wyglądał nieźle. Pewnie czuł się na skrzydle, dobrze współpracował z Messim i Rakiticiem. Do tego dołożył asystę przy bramce Suareza i żółtą kartkę, która eliminuje go z meczu z Leverkusen. Tym samym Brazylijczyk będzie czysty na fazę pucharową.

Ocena Redakcji: 8

Ocena Użytkowników: 8,2

Gerard Piqué

Na pewno zaprezentował się lepiej niż Vermaelen. Nie miał zbyt wiele pracy, ale wtedy kiedy trzeba było to dobrze interweniował. Na pewno bramka podwyższa mu notę. Szkoda, że nie udało mu się trafić do siatki mecz wcześniej.

Ocena Użytkowników: 8,7

Thomas Vermaelen

W pierwszej połowie wypomnieć mu można jeden czy dwa niewielkie błędy. Jednak w drugiej części meczu to on odpowiada za rzut karny dla Romy oraz za bramkę na 6:1. Wprawdzie trudno było mu rywalizować z Dzeko, który był o głowę wyższy, ale jednak bramka Romy idzie na konto Thomasa.

Ocena Redakcji: 5,5

Ocena Użytkowników: 6,3

Jordi Alba

Na pewno nie wyróżnił się jakoś nadzwyczajnie, ale można go pochwalić za pracę w obronie i walkę z Iturbe. W ofensywie jak zwykle dobrze wspomagał Neymara i często pokazywał się do prostopadłych podań.

Ocena Redakcji: 7

Ocena Użytkowników: 7,6

Sergio Busquets

Kosmos. 45 minut wystarczyło, aby wyśmiał wszystkie plebiscyty FIFA i UEFA. Wspomnieć należy o dwóch kapitalnych zagraniach – najpierw do Neymara, a później do Messiego. W pełni zdominował środek pola.

Ocena Użytkowników: 9,3

Ivan Rakitić

Dobry mecz Chorwata. Nie wyróżniał się zbytnio, a ciężko pracował w środku pola. Kilka razy dobrze przyspieszał grę, a kiedy sytuacja tego wymagała – starał się wprowadzić trochę spokoju w środkowej strefie boiska.

Sergi Roberto

Bardzo udane spotkanie. Aktywny w pressingu, kilka ładnych zagrań w tym jedno kluczowe podanie. Szkoda kontuzji, przez którą Hiszpan będzie pauzował najpewniej 2 mecze. Nasuwa się jednak jedno stwierdzenie – „szapo ba” panie Enrique za wydobycie wszystkiego co najlepsze z Roberto.

Leo Messi

Wciąż widać brak rytmu meczowego i czucia piłki, ale i tak Leo zaprezentował się wyśmienicie. Dwie bramki, a powinna być i trzecia, ale arbiter zagwizdał wyimaginowanego spalonego. Do tego asysta przy trafieniu Pique i kilka świetnych zagrań. Co więcej wspomnieć trzeba o pogoni Argentyńczyka za graczem przyjezdnych przy wyniku 5:0. To naprawdę rzadko spotykany obrazek.

Ocena Redakcji: 9

Ocena Użytkowników: 9,4

Luis Suárez

Dwie bramki i asysta – występ kompletny. Na plus na pewno współpraca z kolegami i ciężka praca w pressingu. Chciało mu się biegać do Szczęsnego nawet w 90. minucie. Do tego pochwalić go trzeba za wspomnianą wcześniej asystę – była fantastyczna. Niech dobra forma Luisa trwa jak najdłużej.

Ocena Użytkowników: 9,6

Neymar

Mimo, że nie zdobył żadnej bramki to jego gra robiła wrażenie. Wziął udział przy każdej bramce. Na pewno odnotować trzeba fenomenalne podanie do Alvesa przed pierwszą bramką Suareza. Szkoda zmarnowanego rzutu karnego, ale Adriano szybko naprawił błąd Brazylijczyka. Neymar wciąż w wysokiej formie – to lubię.

Ocena Użytkowników: 8,8

Sergi Samper

Dał dobrą zmianę. Jego grę cechował spokój, podejmował mądre decyzję i starał się nie spowalniać gry. Wyróżnić go można za świetnie podanie do Suareza. Na minus jednak strata piłki, kiedy to Messi musiał faulować gracza gości przed własnym polem karnym.

Ocena Użytkowników: 7,2

Marc Bartra

Dobra zmiana. Nie miał za wiele pracy, ale przeważnie spisywał się dobrze. Wypomnieć mu można delikatny błąd w sytuacji, gdy żółtą kartkę dostał Messi.

Ocena Redakcji: 6

Ocena Użytkowników: 6,4

Adriano

Niezłe wejście. Dobrze czuł się w pomocy, udanie współpracował z Albą i Neymarem, starał się pokazywać partnerom do podań. No i do tego dołożył bramkę.