• 0

Oceny za mecz z Realem Sociedad

Pragniemy przypomnieć, iż poniższe oceny są naszymi (Nat, kuguar94) subiektywnymi opiniami i każdy z użytkowników blaugrana.pl może mieć inne zdanie na temat występu danego zawodnika.

Oceny wyjściowe prezentują się następująco: 6 za wygraną, 5,5 za remis i 5 za porażkę.

Claudio Bravo

Nat: Dobry mecz w wykonaniu Claudio. W pierwszej połowie spotkania, nie miał specjalnego pola do popisu, poza jedną, dość ryzykowną interwencją. Druga część meczu przyniosła naszemu portero znacznie więcej pracy, co wynikało głownie z rozluźnienia Barcelony w ostatnich 20 minutach. Należy wspomnieć zwłaszcza o świetnej paradzie po strzale, bardzo aktywnego tego wieczoru, Brumy. Ponadto Bravo często stanowił alternatywę do rozegrania piłki dla stoperów, zwłaszcza dla Pique. Ode mnie dodatkowy plus za niezłą grę nogami i skuteczność celnych podań, na poziomie 85%. Brawa za, kolejne w tym sezonie czyste konto. 8,5

kuguar94: Bardzo pewny mecz w wykonaniu Chilijczyka. Wprawdzie nie miał za dużo do roboty, jednak jego pewność siebie przekładała się na grę całego bloku defensywnego. Na plus trzeba też odnotować jego świetną grę nogami, nawet gdy w pobliżu niego znajdował się przeciwnik Claudio nie tracił zimnej głowy. 8

Ocena Redakcji: 8,25

Ocena Użytkowników: 8,3

Dani Alves

Nat: Diabeł Tasmański w najlepszej wersji. Dwie świetne asysty po rajdach prawą stroną boiska. Szalenie aktywny w ofensywie, nie do ogrania w defensywie. Jego współpraca z Leo i Rakticiem również zasługuje na pochwałę. Do tego Dani dorzucił też 3 odbiory. W pełni zasłużony aplauz od Camp Nou. Oby tak dalej. 9,5

kuguar94: To najlepszy mecz w tym sezonie naszego prawego obrońcy, zwieńczony dwoma asystami. Również jego gra w obronie nie pozostawiała wiele do życzenia. Bardzo dobrze współpracował szczególnie z powracającym po kontuzji Messim. Jak dla mnie bezbłędny występ tego zawodnika. 10

Ocena Redakcji: 9,75

Ocena Użytkowników: 9,5

Gerard Piqué

Nat: Pewny punkt defensywy Barcelony. Skuteczny zwłaszcza podczas stałych fragmentów gry dla gości. Na plus również długie przerzuty, jeden z nich zapoczątkował akcję zakończoną golem Suareza. Wyprowadzanie piłki również na wysokim poziomie. Mały minus za sytuację z 86 minuty meczu, kiedy to zbyt łatwo dał się ograć Brumie. 8

kuguar94: Jak zwykle w ostatnich meczach zagrał na bardzo wysokim poziomie. Zaliczył parę odbiorów, również jego podania zarówno do najbliżej ustawionego partnera jak i te dłuższe zazwyczaj były skuteczne. Warto podkreślić jego bardzo dobrą grę głową. 8

Ocena Redakcji: 8

Ocena Użytkowników: 8,2

Javier Mascherano

Nat: Podobnie jak w przypadku Pique bardzo solidny występ. Najwyższa, w zespole Barcelony, skuteczność celnych podań (98%). Pozytywnym aspektem występu były też długie, napędzające akcje przerzuty. Do tego jak to zwykle u Javiera, dużo walki i poświęcenia. Nie przypominam sobie żadnych istotnych błędów Argentyńczyka. Zmieniony przez Bartrę, w 68 minucie. 8

kuguar94: Widać, że ten zawodnik wnosi wiele jakości do bloku defensywnego. W zasadzie nie można się do niczego przyczepić. Warto odnotować prawie stuprocentową skuteczność podań! Gdyby to był mecz z Realem Madryt dałbym 10, tak będzie 8,5. 8,5

Ocena Użytkowników: 7,5

Jérémy Mathieu

Nat: Niespecjalnie lubię oglądać Francuza na pozycji lewego obrońcy, jednak jego występ przeciwko Realowi Sociedad nie należał do najgorszych. Pozytywy to z całą pewnością pojedynki szybkościowe i oczywiście asysta do Neymara przy golu na 3:0 (choć trzeba wspomnieć, że w momencie podania od Iniesty, Jeremy znajdował się na pozycji spalonej). Jego współpraca ze wspomnianą dwójką układała się różnie, momentami widać był brak wzajemnego zrozumienia. Zmieniony przez Albę w 65 minucie. 7

kuguar94: Najsłabszy punkt w naszym zespole. Mimo tego, że dosyć dobrze ustawiał się w obronie, to pomimo asysty nie było z niego zbyt dużo pożytku w ataku. Warto również zaznaczyć, że parę razy nie radził sobie z czystym przyjęciem piłki, co wprowadzało trochę chaosu w szyki obronne. 6,5

Ocena Redakcji: 6,75

Ocena Użytkowników: 7,2

Sergio Busquets

Nat: Człowiek orkiestra. Rządził i dzielił w środku pola, udzielając się zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. 6 odbiorów oraz udany drybling. Wykazywał się niebywałą wręcz piłkarską inteligencję. Chyba najbardziej niedoceniany piłkarz świata. 9

kuguar94: Standardowo bezbłędnie. Był prawdziwym wodzem środka pola. Nie dopuszczał zawodników Realu Sociedad do głosu. 9

Ocena Redakcji: 9

Ocena Użytkowników: 9,2

Ivan Rakitić

Nat: Solidny występ chorwackiego pomocnika. Jak zwykle wyróżnił się ciężką harówką w defensywie, choć nie ustrzegł się prostych strat i niedokładnych zagrań. Cieszy to, że Ivan coraz częściej stara się aktywnie udzielać w ofensywie. Oby przełożyło się to wkrótce na konkretne sytuacje kreowane kolegom. Na plus również efektowne założenie „siatki” Yuri'emu. 7,5

kuguar94: Jeden z lepszych meczów Chorwata. Widać, że powoli zaczyna wracać do formy z wiosny. Dużo biegał, ale nie na marne. Bardzo dobrze dogadywał się z kolegami z zespołu. Oby więcej tekich spotkań w jego wykonaniu 8,5

Ocena Użytkowników: 6,5

Andrés Iniesta

Nat: Bardzo przyjemnie ogląda się Andresa ostatnimi czasy. To właśnie Hiszpan zapoczątkował akcję zakończoną golem na 3:0. Ponadto Iniesta sam był blisko zdobycia bramki, niestety piłka po jego strzale głową (!!!) zatrzymała się na słupku. Druga, najwyższa skuteczność celnych podań (93%) oraz 3 odbiory to pozostałe, pozytywne aspekty występu naszego kapitana. Na plus również świetna wspołpraca z Neymarem oraz efektowne „klepki”. 8,5

kuguar94: Świetny mecz naszego kapitana. Bardzo dobrze współpracował z kolegami z ataku. Kilka razy jego podania rozmontowały obronę Realu Sociedad. Warto dodać jego strzał głową, po podaniu Suarez, który zatrzymał się na słupu bramki RSSS. 8,5

Ocena Redakcji: 8,5

Leo Messi

Nat: Wciąż brakuje mu rytmu meczowego, co nie zmienia faktu, że był to dobry mecz w wykonaniu Leo. Miał swój udział przy pierwszym golu, bo to właśnie Argentyńczyk podawał do, asystującego Neymarowi Daniego. Messi zaliczył w tym spotkaniu w sumie 7 udanych dryblingów. W drugiej połowie ewidentnie szukał swojej okazji na bramkę (oddał najwięcej strzałów w zespole gospodarzy – 6) ale na listę strzelców wpisał się dopiero w doliczonym czasie gry. 8

kuguar94: To nie był najlepszy mecz Leo. Widać, że nie jest jeszcze w pełnym rytmie meczowym. Mimo to i tak nie zszedł poniżej pewnego poziomu. Przez cały mecz widać było, że bardzo chce strzelić bramkę i w końcu w ostatnich minutach meczu mu się to udało. Oby to był dobry znak na kontynuację powrotu do gry na pełnych obrotach. 8

Ocena Użytkowników: 8,1

Luis Suárez

Nat: Nie wiem, czy jakikolwiek inny napastnik byłby w stanie powtórzyć to, co Luis zrobił przy golu na 2:0. Cudowna bramka, klasa (wszech)światowa. Urugwajczyk jak zwykle dołożył od siebie sporo pracy w defensywie, na pochwałę zasługuje również jego gra bez piłki. El Pistolero zaliczył też dwa udane dryblingi. W ciągu ostatnich 20 minut w jego grę wkradło się dużo niedokładności, co było chyba wynikiem zmęczenia. 8,5

kuguar94: Świetny mecz Urusa. Bardzo dobrze odnajdywał się w „małej grze” z kolegami z zespołu. Bardzo dobrze rotował pozycjami. Oczywiście nie można zapomnieć o jego fenomenalnej bramce z woleja. 9

Ocena Redakcji: 8,75

Ocena Użytkowników: 8,6

Neymar

Nat: El crack total. Serce rośnie, kiedy patrzy się na to jak niesamowicie rozwija się Brazylijczyk. Dwa gole i asysta, a do tego 6 udanych dryblingów. Magia w najczystszej postaci. Ode mnie wielki plus za pracę nad wykreowaniem Leo okazji bramkowej - bardzo ładne zachowanie ze strony Ney’a. 10

kuguar94: Świetny mecz Brazylijczyka. Wpierw strzelił dwa gole, później w geście koleżeństwa próbował pomóc strzelić gola Messiemu. Koniec końców udało mu się. Ocena nie może być inna. 10

Ocena Redakcji: 10

Ocena Użytkowników: 9,9

Adriano

Nat: Brazylijczyk dał w tym spotkaniu naprawdę niezłą zmianę. Zaliczył dwa udane dryblingi. W pamięci pozostał mi szczególnie rajd, po którym gospodarze byli blisko stworzenia sobie znakomitej okazji bramkowej. Na minus faul w pobliżu pola karnego Barcelony. 6,5

kuguar94: Drugi z rzędu dobry mecz Adriano. Właśnie tego od niego oczekuję, aktywności po wejściu na boisko. W pamięci zapadł mi jego fenomenalny rajd po prawej stronie boiska. Zrobił swoje. 8

Ocena Redakcji: 7,25

Ocena Użytkowników: 6,2

Marc Bartra

Nat: Miał nieco więcej pracy od Mascherano, gdyż prowadząca 4:0 Barcelona nieco się w ostatnich minutach rozluźniła. Ze swoich obowiązków wywiązał się więcej niż przyzwoicie. 7,5

kuguar94: Nie był to jego najlepszy mecz. Był niepewny w swoich zagraniach, co mogło skończyć się golem dla Realu Sociedad. 6

Jordi Alba

Nat: Po jego wejściu lewa strona Katalończyków nieco się ożywiła. W stosunku do Mathieu, widać było różnicę we współpracy zarówno z Iniestą, jak i z Neymarem. 6

kuguar94: Widać było, że to właśnie jemu należy się gra na lewej obronie. Przewyższa swoją grą Mathieu na tej pozyji. W meczu było poprawnie. 7,5