5 : 0
Celta Vigo
La Liga   Olímpic Lluís Companys - 20:45 04-03-2017

Manita przed Ligą Mistrzów

FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Celtę Vigo 5:0. Bramki dla Dumy Katalonii zdobyli Messi (2), Neymar, Rakitić i Umtiti. Podopieczni Luisa Enrique wciąż pozostają w grze o mistrzostwo Hiszpanii. Trzy punkty w dzisiejszym starciu z pewnością pomogą graczom Blaugrany w spokojnych przygotowaniach do rewanżowego pojedynku z PSG w Lidze Mistrzów.

Dominacja Barcelony była widoczna od początku meczu. Pierwszą groźną sytuację gracze Luisa Enrique stworzyli jednak dopiero po niecałym kwadransie rywalizacji. Kombinację Messi-Neymar, zakończył strzałem po ziemi ten pierwszy, ale uderzenie Argentyńczyka obronił Sergio Alvarez. W 19. minucie spotkania swoją szansę miał Luis Suarez. Urugwajczyk minął dwóch rywali, zakładając po drodze jednemu z nich siatkę, lecz jego strzał zatrzymał się jedynie na słupku bramki gości. Podobnie jak i dobitka Leo Messiego. Niecałe 120 sekund później pierwszą groźną akcję w tym pojedynku przeprowadzili zawodnicy Celty. Po rzucie wolnym niebezpieczny strzał na bramkę ter Stegena oddał Roncaglia. Nie minęła minuta, a na Camp Nou zawrzało. W polu karnym upadł Neymar, lecz Gil Manzano nie zauważył oczywistego faulu na Brazylijczyku. Kara jednak nie ominęła gości. W następnej akcji do siatki zawodników z Vigo trafił nie kto inny jak Leo Messi, po indywidualnej akcji. W 34. minucie szansę na podwyższenie prowadzenia miał Rafinha, który nie wykorzystał fantastycznego krzyżowego podania z własnej połowy od Ivana Rakiticia. Chorwat miał także udział w bramkowej akcji kilka minut później. Messi, po odegraniu futbolówki od „4” Barcelony, zagrał prostopadłą piłkę do Neymara, a ten przelobował wychodzącego z bramki Alvareza. Podopieczni Lucho schodzili do szatni z dwubramkową przewagą.

Tuż po zmianie stron, fantastycznym rajdem popisał się Sergi Roberto, jednak ostatecznie przegrał pojedynek sam na sam z Alvarezem. W 57. minucie było już 3:0. Trójkową akcję Messi-Rafinha-Rakitić, wykończył ten ostatni. Jak pokazały powtórki, bramka nie powinna jednak być uznana, ponieważ Chorwat znajdował się na pozycji spalonej. Cztery minuty później zawodnicy Blaugrany podwyższyli wynik. Po rozegraniu rzutu rożnego, trafienie po podaniu Messiego, zaliczył Samuel Umtiti. W 64. minucie było już 5:0. Indywidualnym rajdem popisał się ponownie Leo Messi, który zdobył swoją 23. bramkę w obecnym sezonie La Liga. Chwilę później gracze Celty mieli szansę na honorowe trafienie, jednak idealną okazję zmarnował Daniel Wass. Blaugrana do końca spotkania kontrolowała jego przebieg, raz na jakiś czas próbując wykorzystać luki w defensywie gości. Na dziesięć minut przed końcem dogodną sytuację miał jeszcze Luis Suarez, ale uderzył niecelnie. W końcówce z główki strzelał jeszcze Denis, lecz jego uderzenie wybronił Sergio Alvarez.

FC Barcelona 5:0 Celta Vigo

24’, 64’ Messi, 40’ Neymar, 57’ Rakitić, 61’ Umtiti

FC Barcelona: ter Stegen, S. Roberto (67’ Iniesta), Pique, Umtiti, Alba, Busquets (60’ Mascherano), Rafinha, Rakitic, Messi, L. Suarez, Neymar (70’ Denis)

Celta Vigo:  S. Alvarez, H. Mallo, Cabral, Roncaglia, Jonny, Radoja, Wass (69’ Marcelo Diaz), S. Gomez, I. Aspas, Guidetti (63’ Jozabed), Bongonda (51’ Sisto)

Sędziował: Jesus Gil Manzano

04.03.2017 22:41, autor: mrpedro, źródło: własne, fot. Sport