2 : 3
Athletic Bilbao
Superpuchar Hiszpanii   Olímpic Lluís Companys - 21:00 17-01-2021

Zmarnowana szansa

FC Barcelona przegrała 2-3 z Athletikiem Bilbao w finale Superpucharu Hiszpanii.

Do walki o pierwsze trofeum w tym sezonie Koeman posłał ter Stegena, Desta, Araujo, Lengleta, Albę, de Jonga, Busquetsa, Pedriego, Dembélé, Messiego i Griezmanna. W pierwszej połowie to Athletic dominował i miał o wiele więcej okazji na bramkę. Niespodziewanie w 42 minucie to Barcelona wyszła na prowadzenie za sprawą Griezmann. Katalończycy nie cieszyli się długo z bramki, ponieważ już dwie minuty później Athletic doprowadził do remisu dzięki Óscarowi de Marcosowi.

Na drugą połowę Barcelona wyszła bez Desta, którego zmienił Mingueza. Athleticowi udało się zdobyć bramkę po rzucie wolnym, ale sędzia odgwizdał spalonego. Athletic znów dominował, ale przewaga Basków nie była już tak duża jak w pierwszej połowie. W 77 minucie Barcelona wyszła na prowadzenie znów za sprawą Antoine’a Griezmanna. Tuż przed doliczonym czasem gry Koeman wpuścił Pjanicia i Braithwaite’a za Pedriego i Dembélé, a chwilę później ponownie po rzucie wolnym Athletic doprowadził do wyrównania za sprawą Asiera Villalibre. Wynik nie uległ zmianie i czekała nas dogrywka.

Pierwsza część dogrywki źle rozpoczęła się dla Barcelony; ter Stegena pokonał Iñaki Williams. Po chwili Busquetsa zmienił Riqui Puig. Na początku drugiej części dogrywki za Lengleta wszedł Trincão. Barça ruszyła bardziej do ataku, ale po chwili znów do głosu doszedł Athletic. Na domiar złego w końcu prowokacji Athleticu nie wytrzymał Leo Messi i za faul otrzymał czerwoną kartkę. Barcelonie nie udało się zdobyć wyrównującej bramki i doprowadzić do rzutów karnych, więc to Baskowie cieszyli się z pucharu.

Barça przegrała pierwsze trofeum w tym sezonie. Katalończycy byli bardzo blisko zwycięstwa, ale nie potrafili dowieźć korzystnego wyniku. Athletic przez spory czas dominował, ale też prowokował Katalończyków, na co nie reagował sędzia; chwilami można było mieć wątpliości, czy przeciwnicy nie są jednak zapaśnikami. Na dodatek Barcelona po raz kolejny rozegrała 120 minut, a kolejny mecz podpieczni Koemana zagrają na wyjeździe w czwartek o 21. W 1/16 finału Pucharu Króla ich rywalem będzie Cornellà.

FC Barcelona – Athletic Bilbao 2-3

40’ – 1-0 – Antoine Griezmann

42’ – 1-1 – Óscar de Marcos

77’ – 2-1 – Antoine Griezmann

90’ – 2-2 – Asier Villalibre

93’ – 2-3 – Iñaki Williams

17.01.2021 23:56, autor: lulu, źródło: Własne, zdj.: Mundo Deportivo