2 : 3
La Liga   Mestalla - 21:00 02-05-2021

Ufff, udało się

FC Barcelona wygrała 2-3 na Mestalla z Valencią w 34. kolejce La Ligi.

Na starcie z Nietoperzami Duma Katalonii wyszła następującym składem: ter Stegen, Lenglet, Piqué, Araujo, Alba, Pedri, Busquets, de Jong, Dest, Griezmann i Messi. W pierwszych minutach goście mieli dwie bardzo dobre sytuacje, ale Pedri przestrzelił, a uderzenie Araujo wybronił Cillessen. Barcelona miała też kilka innych okazji, ale ostatecznie obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Barcelona wyszła takim samym składem. Świetnie rozpoczęła Valencia, która wyszła na prowadzenie po rzucie rożnym za sprawą Gabriela Paulisty, który wpakował piłkę do pustej bramki. Barcelona protestowała i wskazywała na to, że ter Stegen był faulowany, ale sędzia stwierdził inaczej. Goście ruszyli do odrabiania strat i po siedmiu minutach arbiter podyktował dla nich rzut karny za zagranie ręką jednego z zawodników Valencii. Strzał Messiego obronił Cillessen, ale odbił piłkę i po małym zamieszaniu Argentyńczyk doprowadził do wyrównania. Po kilku minutach Katalończycy wyszli na prowadzenie za sprawą Antoine’a Griezmanna, a chwilę później z wolnego ponownie trafił Messi. Na 15 minut przed końcem podstawowego czasu gry na boisku pojawili się Ilaix Moriba i Sergi Roberto, którzy zastąpili Pedriego i Sergiño Desta. Po chwili Barcelona mogła dostać kolejny rzut karny, znów za zagranie ręką, ale gwizdek sędziego milczał, a zaraz potem pięknym strzałem z dystansu ter Stegena pokonał Carlos Soler. W końcówce Barcelona grała nerwowo, ale Valencii ostatecznie nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Barcelona zdołała dowieźć zwycięstwo na trudnym terenie. Nie obyło się bez kontrowersji: powinien być karny na Pedrim w pierwszej połowie? Ter Stegen był faulowany? Powinien być podyktowany drugi rzut karny za zagranie ręką? Gra Katalończyków nie powalała, ale ważne są trzy punkty, które podtrzymują szanse na zdobycie mistrzostwa La Ligi. A już za tydzień kluczowe starcia w walce o tytuł. W niedzielę Real zmierzy się z Sevillą, a dzień wcześniej na Camp Nou przyjedzie Atlético. Starcie z podopiecznymi Simeone rozpocznie się o 16:15.

Valencia – FC Barcelona 2-3

50’ – 1-0 – Gabriel Paulista

57’ – 1-1 – Leo Messi

63’ – 1-2 – Antoine Griezmann

69’ – 1-3 – Leo Messi

83’ – 2-3 – Carlos Soler

02.05.2021 23:16, autor: lulu, źródło: Własne, zdj. Mundo Deportivo