• 1

Barça Femení awansowała do 1/4 Ligi Mistrzyń

Trwa seria zwycięstw, a ostatnia wygrana w meczu fazy grupowej WCL gwarantuje Barçy miejsce w ćwierćfinale. Drużyna Jonatana Giráldeza zmierzyła się z Hoffenheim i utrzymała dobrą formę, pokonując Niemki 5-0.

Kluczowa Alexia w pierwszej połowie

Pierwsza połowa, która zdecydowanie różniła się od drugiej, zaczęła się jak wojna na wyniszczenie pomiędzy atakiem Barçy a obroną gospodarzy, która dopuściła do jedynie kilku dobrych okazji. Presja ze strony Barcelony była jednak coraz większa, a pod koniec pierwszej połowy Alexia Putellas znalazła się z piłką w polu karnym, po czym została przewrócona, a sędziowie podyktowali karnego, wykorzystanego przez samą poszkodowaną. Wynik 1-0 w połowie meczu był sprawiedliwy, biorąc pod uwagę dominację Barçy w posiadaniu piłki i jej chęci do ataku.

Przewaga w drugiej połowie

Po przerwie Barça wyszła ożywiona. Najpierw Irene Paredes celnie uderzyła głową po dograniu z rzutu rożnego Mapi León, co było oznaką rosnącego wpływu pary środkowych defensorek na grę w ataku. Następnie Aitana Bonmatí wykończyła akcję ze pola karnego i zdobyła bramkę po wspaniałej akcji zespołowej. Jedynie bramkarka Hoffenheim, Tufekovic, wykazywała jakiś opór aby utrzymać swoją drużynę w grze, będąc nieustannym przeciwnikiem dla Rolfö, która grała bardziej centralnie. Giráldez dokonał pięciu zmian w drugiej połowie, z ławki rezerwowych weszła m.in. Marta Torrejón, która zdobyła bramkę głową po pięknym dośrodkowaniu z prawej strony, zanim Crnogorčević ustaliła ostateczny wynik na 5:0, strzałem z pola karnego.

Barça zakwalifikowała się do fazy ćwierćfinałowej Ligi Mistrzów po raz siódmy z rzędu. W kolejnym spotkaniu, w sobotę 20 listopada, zespół zmierzy się z Sevillą na wyjeździe.

STATYSTYKI MECZOWE

Hoffenheim, 0
Barça, 5

Hoffenheim: Tufekovic, Wienroither (Steinert, min. 65), Bühler (Leimenstoll, min. 78), Specht, Naschenweng, Dongus (Harsch, min. 71), Feldkamp, Hagel, Corley (Linder, min. 65), Billa (De Caigny, min. 65), Brand
Barça: Sandra Paños, Leila (Melanie, min. 73), Mapi León (Marta Torrejón, min. 73), Paredes (Pereira, min. 65), Jana, Alexia, Engen, Aitana (Claudia Pina, min. 58), Rolfö, Jennifer Hermoso (Mariona, min. 58), Crnogorčević

Gole: 0-1, Alexia (karny) (min. 41); 0-2, Irene Paredes (min. 54); 0-3, Aitana (min. 57); 0-4, Marta Torrejón, (min. 89); 0-5, Crnogorčević (min. 91)

Sędzia: Ivana Martinčić

18.11.2021 14:48, autor: cerebro, źródło: fcbarcelona.com