FC Viktoria Plzeň
2 : 4
Champions League   Doosan Aren - 21:00 01-11-2022

Słodko-gorzkie zwycięstwo na pożegnanie z Ligą Mistrzów

FC Barcelona wygrała 2-4 na wyjeździe z Viktorią Pilzno w meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Na ostatnie starcie w Lidze Mistrzów wyszli Iñaki Peña, Alba, Marcos Alonso, Piqué, Bellerín, Pablo Torre, Kessié, Gavi, Ferran Torres, Ansu Fati oraz Raphinha. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Barcelony, która wyszła na prowadzenie już w szóstej minucie. Uderzał Ansu Fati, ale jego strzał obronił bramkarz. Do piłki dobiegł jednak Marcos Alonso i wbił ją do siatki. Gospodarze przycisnęli Katalończyków w okolicach 20. minuty, ale dobrze spisywał się Peña. Dla Barçy próbowali trafić Ferran, Ansu Fati czy Piqué. Tuż przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił Ferran Torres po podaniu Alby.

Na drugą połowę Barcelona wyszła takim samym składem. Gospodarze w pierwszych minutach zdobyli kontaktową bramkę. W polu karnym jednego z graczy faulował Pablo Torre, więc sędzia odgwizdał rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Tomas Chory. Na trafienie odpowiedział Ferran. Wbiegł on z piłką w pole karne i podał do Raphinhii. Brazylijczyk oddał mu futbolówkę, a Ferran uderzył z pierwszej i po raz kolejny pokonał Stanka. Chwilę później za Albę wszedł Balde. W 63. minucie do siatki ponownie trafił Tomas Chory, który po dośrodkowaniu w pole karne strzałem głową pokonał Peñę. Zaraz potem kontuzji doznał Kessié. Za Iworyjczyka wszedł Marc Casadó. Kwadrans przed końcem Barcelona podwyższyła wynik. Po podaniu Raphinhii na bramkę popędził Pablo Torre, oddał mocny strzał i padł na murawę z powodu problemów mięśniowych. Zmienił go Álvaro Sanz. Xavi wpuścił też Dembélé za Raphinhę. W ostatnich minutach Czesi mocno atakowali bramkę Barcelony, ale bez skutku.

Barcelona żegna się z Ligą Mistrzów zwycięstwem, ale to nie był dobry mecz w wykonaniu Dumy Katalonii. Zespół słabo grał w defensywie, a Czesi oddali o wiele więcej strzałów i mieli sporo dobrych sytuacji. Przy odrobinie szczęścia wynik nie byłby korzystny dla podopiecznych Xaviego. Na dodatek kontuzji doznali Kessié i Pablo Torre. Kolejny mecz Barcelona rozegra w sobotę na Camp Nou. O 21 zmierzy się z Almeríą.

Viktoria Pilzno – FC Barcelona 2-4

6’ – 0-1 – Marcos Alonso

44’ – 0-2 – Ferran Torres

51’ – 1-2 – Tomas Chory (k.)

54’ – 1-3 – Ferran Torres

63’ – 2-3 – Tomas Chory

75’ – 2-4 – Pablo Torre

01.11.2022 23:14, autor: lulu, źródło: Własne, zdj. AS