5 : 0
Royal Antwerp FC
Champions League   Estadi Olímpic Lluís Companys - 21:00 19-09-2023

Udany początek

FC Barcelona wygrała 5-0 na Estadi Olímpic Lluís Companys z Royalem Antwerp w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Xavi wystawił ter Stegena, Balde, Christensena, Koundé, Cancelo, Gaviego, de Jonga, Gündogana, Féliksa, Lewandowskiego oraz Raphinhę. Barcelona wyszła na prowadzenie po trochę ponad 10 minutach. Po ładnej wymianie piłki między Lewandowskim i Gündoganem Niemiec podał do Féliksa, a ten trafił do siatki. Na 2-0 w 19. minucie podwyższył Lewandowski. De Jong prostopadłym podaniem oddał futbolówkę Féliksowi, Portugalczyk dośrodkował na dalszy słupek, a Polak uderzył z pierwszej piłki i trafił do siatki. Chwilę później Raphinha chciał dośrodkować, ale piłka odbiła się od ramienia Bataille i wpadła do bramki. Barcelona grała płynnie i miała sporo okazji.

Na drugą połową Barcelona wyszła takim samym składem. 10 minut po gwizdku Gavi zdobył czwartą bramkę. Gospodarze kilka razy próbowali strzelić na bramkę, aż w końcu piłka trafił do wychowanka, który mocnym strzałem pokonał bramkarza. Niedługo później za de Jonga i Gaviego weszli Romeu i Ferrmín. Barcelona całkowicie dominowała, a w 66. minucie na dalszy słupek dośrodkował Raphinha. Piłka trafiła do Féliksa, który strzałem głową wpakował ją do siatki. Bohaterowie ostatniego trafienia opuścili boisko, a w ich miejsce zameldowali się Ferran oraz Lamine Yamal. Mimo niekorzystnego wyniku goście atakowali, a szanse mieli Ilenikhena i Muja. Strzały wybronił jednak ter Stegen, a ewentualne bramka i tak nie zostałaby uznana z powodu spalonego. Na niecały kwadrans przed końcem za Cancelo wszedł Sergi Roberto. Lamine Yamal otrzymał piłkę od Lewandowskiego, minął bramkarza, ale z ostrego kąta nie zdołał trafić do siatki. W ostatnich minutach okazje na gola miał jeszcze Lewandowski.

FC Barcelona pewnie pokonuje zespół z Antwerpii i świetnie rozpoczyna Ligę Mistrzów. Zespół dominował, piłkarze dobrze ze sobą współpracowali, a gra była przyjemna dla oka. Kolejny mecz Barcelona rozegra w sobotę o 18:30. Na Montjuïc zmierzy się z Celtą.

FC Barcelona – Royal Antwerp 5-0

11’ – 1-0 – João Félix

19’ – 2-0 – Robert Lewandowski

22’ – 3-0 – Jelle Bataille (sam.)

54’ – 4-0 – Gavi

66’ – 5-0 – João Félix

19.09.2023 23:16, autor: lulu, źródło: Własne, zdj. Mundo Deportivo