• 398

Oficjalnie: Xavi se queda

Części samochodowe online - Ucando.pl

Media podawały wczoraj, że Xavi Hernández będzie dalej trenerem Barcelony do 2025 roku, a informację potwierdził dzisiaj sam prezydent. Joan Laporta pojawił się z Xavim na konferencji prasowej, na której oficjalnie przekazali wiadomość.

Dzisiaj przekazuję wam, że Xavi kontynuuje pracę jako trener pierwszej drużyny. Złożył kilka deklaracji, w których zamierzał opuścić drużynę, ale wczoraj powiedział mi, że jest podekscytowany kontynuacją projektu i ma zaufanie do zespołu. Ma ambicję, aby być bardziej konkurencyjnym. To dobra wiadomość dla Barcelony. A jeśli dodamy do tego, że stabilność jest kluczem do sukcesu, jak to miało miejsce wcześniej, to miało to fundamentalne znaczenie. Xavi jest niekwestionowanym człowiekiem Barcelony. Było dla mnie jasne, że to świetna wiadomość”, zaczął Laporta.


Poniżej prezentujemy wypowiedzi Xaviego:

Uzasadnienie

Zawsze staram się robić to, co jest najlepsze dla klubu, a najważniejsze jest właśnie to. Kiedy spotkałem się z prezydentem i oddałem stanowisko do jego dyspozycji, obdarzył mnie wielkim zaufaniem, podobnie jak cały zarząd. Wsparcie zawodników było bardzo ważne. Podobnie jak prezydent, ja również uważam, że ten projekt nie może się skończyć, nawet jeśli prawdopodobnie nie zdobędziemy tytułów w tym sezonie. To zwycięski projekt.


Punkt zwrotny dla sztabu zkoleniowego

W sztabie widzimy siebie jako zdolnych do robienia wielkich rzeczy. W styczniu pomyślałem, że najlepiej będzie zmienić kierunek, dynamika się zmieniła i po spotkaniu z prezydentem, myśląc o dobru socios i klubu, zdecydowaliśmy się kontynuować. Będziemy pracować z całym entuzjazmem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.


Powód: projekt

To nie była łatwa decyzja. Myślałem wtedy, że najlepszą rzeczą dla klubu będzie odejście, ale okoliczności się zmieniły i teraz uważam, że najlepszą rzeczą dla Barçy jest kontynuowanie tego. Projekt nie jest skończony, myślę, że może być zwycięski, choć tak było na początku. Jestem przekonany, podekscytowany... w ciągu trzech miesięcy widziałem zawodników, sztab... Rozmawiałem ze wszystkimi i wierzę w nich wszystkich. Zmiana zdania jest mądra i nie mam z tym problemu. To nigdy nie była kwestia ego czy pieniędzy.


Energia i pewność siebie

Mam energię i chęci. Widzę, że fani są szczęśliwi, to nie jest łatwe. To mix rzeczy, które skłoniły mnie do podjęcia tej decyzji, a przede wszystkim zaufanie prezesa i Deco. Gdybym uważał, że nie jestem odpowiednią osobą, nie miałbym problemu.


Szatnia

Zawodnicy już o tym wiedzą. To był jeden z najlepszych treningów w sezonie, o bardzo wysokiej intensywności. Powiedziałem im, razem z prezydentem, powody, które mówię teraz. Mam siłę, poczułem zaufanie klubu i to jest film, to wszystko.


Kontrakt

Ktokolwiek to powiedział (że Xavi chce zostać, by nie stracić pozostałego roku kontraktu), zrobił to po to, by wyrządzić krzywdę. Laporta i Deco wiedzieli, że nie wezmę ani euro, jeśli odejdę. To ma zaszkodzić mojej osobie, a prezydent wie, że pieniądze z mojego kontraktu, gdybym nie został, trafiłyby do następnego trenera.


Planowanie sportowe

To sprawa grupowa, jest konsensus. Jestem człowiekiem klubu i tak się czuję, jestem w wielkiej harmonii z Deco i prezydentem. Jesteśmy rodziną. Zawsze będę zwracał uwagę na dobro klubu, aby wzmocnić go tak bardzo, jak to możliwe i na tyle, na ile możemy. Będziemy pracować. Nie postawiłem żadnych warunków pozostania.


Zmęczenie w styczniu?

Wtedy myślałem, że nastąpi poprawa we wszystkich aspektach, psychicznym, fizycznym i pod każdym względem. W przyszłym roku, jeśli coś pójdzie nie tak, będziemy musieli sobie z tym wszystkim poradzić, ale środowisko i presja nie były głównymi powodami, dla których to powiedziałem. Miałem czas, aby to przemyśleć i jestem tutaj, aby nadal wygrywać i aby projekt wygrywał.


Decyzja, którą podjął w styczniu

To była właściwa decyzja i to, czego potrzebował zespół, myśląc o dobru klubu. Nie zrobiłem tego z egoizmu, wręcz przeciwnie i tak przekazałem to prezydentowi. Teraz czuję coś przeciwnego, wierzę, że projekt nie jest skończony, skład i zaufanie prezydenta i Deco, inaczej nie miałoby to sensu. To sprawiło, że się zmieniłem, mam siłę, aby kontynuować, a zmiana zdania jest mądra.


Koledzy z ławki

Sztab będzie takim zespołem, jaki mamy. Mam kilku bardzo dobrze przygotowanych, profesjonalnych kolegów, urodzonych Culés... jesteśmy bardzo wdzięczni Laporcie i Deco za to, że nas wysłuchali i poczekali, aż będziemy mogli trenować klub, jaki chcemy. Nie wiem, skąd pochodzą te informacje, ale nie ma żadnych zmian w sztabie.


Środowisko i krytyka

Moja opinia o środowisku nadal będzie okrutna i nieprzyjemna w niesprzyjających sytuacjach. Powiedziałem prezydentowi, że chcęi żr nie mogę oszukać socios i culés, ponieważ wierzę, że to nie koniec. Były trudne sytuacje i krytyka, i będą, ale nadal będę myślał tak samo o środowisku.


Odpadnięcie z Ligi Mistrzów

To dobre pytanie. Myślę, że byliśmy lepsi taktycznie niż PSG w pierwszym i drugim meczu. Brakowało nam zdolności do lepszej rywalizacji. Ale to część procesu, bardzo trudno jest wygrywać, wygrywać i wygrywać. Musimy dojrzeć. Jako sztab i młodzi zawodnicy wiele się nauczyliśmy i w przyszłym roku pójdzie nam lepiej. Znamy diagnozę.


Kolejna zmiana zdania?

Jestem zaangażowany, moja pewność siebie jest nienaruszona i to się nie powtórzy.


Poziom rywalizacji w Europie

Wczoraj powiedziałem Laporcie, Rafie, Alejandro, Deco... że mam wrażenie, iż drużyna bardzo się poprawiła. Dwa lata temu jeździliśmy na stadiony Bayernu i widać było, że to nie wystarcza, że daleko nam do rywalizacji na najwyższym poziomie. Teraz myślę, że jesteśmy w stanie konkurować z wielkimi drużynami w Europie, to fakt. Uciekło nam to z powodu szczegółów, spróbujemy ponownie, ale to nasza wina, że to wypuściliśmy, mimo że mieliśmy to w swoich rękach.


Zmiany, które zostaną wprowadzone

Będą sytuacje, w których trzeba będzie coś zmienić. Sztab jest wielki, a od strony technicznej wszystko pozostanie bez zmian.


Zaufanie do sztabu

Jestem dumny i wdzięczny. Moi koledzy są wspaniali, musimy się dostosować i zmienić niektóre rzeczy, ale nauczyliśmy się i jakiekolwiek zmiany wprowadzimy, zawsze będą takie, aby piłkarze dawali z siebie wszystko.

 

Na pytania odpowiedział też Laporta.

Drużyna i zarząd

Konsolidujemy młody projekt, który potrzebuje takiej stabilności. Jesteśmy w połowie projektu i potrzebujemy punktu odniesienia, a Xavi jest nim dla młodzieży. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ stało się coś, czego chcieliśmy. Zarząd jednogłośnie poparł to pozostanie. Ma nasze pełne zaufanie ze strony zarządu, komisji sportowej i, mam nadzieję, całej Barcelony. Jesteśmy przekonani, że ten projekt będzie bardziej zwycięski. Zdobyliśmy już Superpuchar i Ligę o niezwykłej wartości, ponieważ przyszło to w bardzo skomplikowanym czasie. W tym roku nie osiągnęliśmy naszych celów. Konsoliduje się projekt, który będzie bardziej zwycięski. Jesteśmy dumni, że mamy trenera o ludzkiej jakości i barcelońskości Xaviego.


Zmiana opinii

Nie powiem, jakie zmiany wprowadzimy, ponieważ wciąż musimy nad nimi popracować. Byliśmy zaskoczeni decyzją Xaviego, ale już powiedziałem, że ze względu na to, kim był, zakładaliśmy taką formułę. Dla mnie było oczywiste, że to przemyśli. Byliśmy bardzo podekscytowani Ligą Mistrzów. W kibicach powstał płomień entuzjazmu dla drużyny. Musimy wyciągnąć z tego pozytywy. Nastąpiło katharsis. Mamy bardzo młody zespół z wielką przyszłością, mamy zjednoczoną szatnię wokół trenera i entuzjazm kibiców. Proszę kibiców, aby wierzyli w ten projekt, ponieważ odniesiemy sukces.


Pieniądze za przyszły rok

Zawsze zachowywał się barcelońsko i godnie. Od pierwszej chwili powiedział, że rezygnuje z roku swojego kontraktu. To nie była kwestia pieniędzy. I to jest jego zasługa. Nigdy nie był chciwy.


Wcześniejsze doświadczenia z Rijkaardem i Guardiolą

Istnieje ocena instytucjonalna. I to dało mi do myślenia, kiedy postawiłem na stabilność w przeszłości. Od pierwszej chwili chcieliśmy, aby został, ponieważ stabilność jest kluczem do sukcesu.


Transfery

Staramy się dojść do formuły jeden do jednego. La Liga pogratulowała nam wysiłków, które podejmujemy w celu zmniejszenia kosztów wynagrodzeń. Pod koniec sezonu będziemy naciskać na pewne operacje ekonomiczne, które są bardzo zaawansowane. Stamtąd komisja sportowa zdecyduje, co można wzmocnić.


Rola zarządu

Pierwszą rzeczą było oburzenie z powodu zachowania sędziego po meczu na Bernabéu. Powiedziałem już, że poprosiliśmy o ujęcia z bramki, która naszym zdaniem była prawidłowa. Chcemy pokazać, że nie można dłużej pozwalać na takie nadużycia. Zajęło nam to kilka dni, a potem pojawiła się sprawa Xaviego. W raporcie przed zarządem wyjaśniłem to i każdy wyraził swoją opinię. Wczoraj sprawa została przyspieszona, ponieważ Deco i Xavi byli razem i kazałem im przyjść do domu, aby porozmawiać. Kiedy zobaczyłem, że są powody, aby został, powiedziałem szefowi gabinetu, aby zadzwonił do wszystkich dyrektorów, którzy przyklasnęli tej decyzji. Zawsze chciałem, żeby został. Chciałem z nim porozmawiać, aby zobaczyć, jak się czuje, na wypadek gdyby brakowało mu pewności siebie lub był zdemotywowany. Ale tak nie było.


Alternatywy

Zawsze wierzyłem, że Xavi zostanie. I zawsze mówiłem mu, że nigdy nie będziemy szukać innego trenera do końca sezonu. Wiele rzeczy może się wydarzyć. Wszyscy zdobyliśmy wiele doświadczenia w tym sezonie. Musimy wyciągnąć pozytywne wnioski z tego roku, których jest wiele. Nie podjęliśmy negocjacji z żadnym trenerem, ponieważ mieliśmy nadzieję, że się rozmyśli.


Sytuacja klubu

Jesteśmy na dobrej drodze. Klub się odbudowuje. Espai Barça nabiera sił, a w grudniu wrócimy do domu. To sprawia, że jesteśmy bardzo podekscytowani i potrzebujemy tego, ponieważ Montjuïc to nie to samo co Camp Nou. Operacje są w toku. Niektóre dot. koszulki, inne dot. Barça Vision i w tym lub przyszłym sezonie Barça będzie w sytuacji normalności w Fair Play. Dyrekcja sportowa i trener wiedzą, gdzie jesteśmy. Nie możemy teraz, ale prędzej czy później tam dotrzemy.


Przegrana będzie miała konsekwencje

Konsekwencją będzie to, co zrobimy. To jest konsekwencja. Uważamy, że w tym sezonie, pomimo nieosiągnięcia celów, są pozytywne rzeczy. Projekt się konsoliduje, a do tego dochodzą młodzi zawodnicy. To bardzo pomaga klubowi. Widzę, że ekscytacja i pewność siebie są nienaruszone. Konsekwencje nie muszą być drastyczne. W tym sensie pozostaję konsekwentny. Działamy z poczuciem odpowiedzialności.


Koszulka

Nie będę wchodził w szczegóły, ponieważ renegocjujemy kontrakt. To jeszcze nie koniec, nie mogę powiedzieć nic więcej. Będziemy mieli najlepszy kontrakt na rynku.

24.04.2024 23:46, autor: lulu, źródło: Marca, zdj. Mundo Deportivo

Powiązane newsy

Mecze


Real Madryt

FC Barcelona
3 : 2
La Liga
Santiago Bernabéu - 21:00 21-04-2024

FC Barcelona

Valencia
4 : 2
La Liga
Olímpic Lluís Companys - 21:00 29-04-2024

Girona

FC Barcelona
4 : 2
La Liga
Montilivi - 18:30 04-05-2024

FC Barcelona

Real Sociedad
2 : 0
La Liga
Olímpic Lluís Companys - 21:00 13-05-2024

UD Almería

FC Barcelona
0 : 2
La Liga
Mediterráneo - 21:30 16-05-2024

FC Barcelona

Rayo Vallecano
3 : 0
La Liga
Olímpic Lluís Companys - 19:00 19-05-2024

Sevilla FC

FC Barcelona
1 : 2
La Liga
Ramón Sánchez Pizjuán - 21:00 26-05-2024

Tabela La Liga

Drużyna M W R P BZ BS Pkt
1 Real Madrid 38 29 8 1 87 26 95
2 Barcelona 38 26 7 5 79 44 85
3 Girona 38 25 6 7 85 46 81
4 Atlético de Madrid 38 24 4 10 70 43 76
5 Athletic Club 38 19 11 8 61 37 68
6 Real Sociedad 38 16 12 10 51 39 60
7 Real Betis 38 14 15 9 48 45 57
8 Villarreal 38 14 11 13 65 65 53
9 Valencia CF 38 13 10 15 40 45 49
10 Alavés 38 12 10 16 36 46 46
11 Osasuna 38 12 9 17 45 56 45
12 Getafe 38 10 13 15 42 54 43
13 Celta de Vigo 38 10 11 17 46 57 41
14 Sevilla 38 10 11 17 48 54 41
15 Mallorca 38 8 16 14 33 44 40
16 Las Palmas 38 10 10 18 33 47 40
17 Rayo Vallecano 38 8 14 16 29 48 38
18 Cádiz 38 6 15 17 26 55 33
19 Almería 38 3 12 23 43 75 21
20 Granada CF 38 4 9 25 38 79 21

Ostatnie komentarze

Części samochodowe online - Ucando.pl