1 : 5
La Liga   El Madrigal - 18:30 22-09-2024
Ubezpieczenie Twojego pojazdu w pełni online - Beesafe.pl

Wysokie zwycięstwo z gorzkim posmakiem

FC Barcelona wygrała 1-5 na Estadio de la Cerámica z Villarrealem w meczu szóstej kolejki La Ligi.

Flick wystawił ter Stegena, Gerarda Martína, Iñigo, Sergiego Domíngueza, Koundé, Pedriego, Erica, Pablo Torre, Raphinhę, Lewandowskiego oraz Lamine Yamala. W pierwszych minutach szansę miał Raphinha, ale jego strzał głową nie sprawił problemów Conde. Do siatki trafił Yeremi Pino, ale był na spalonym. Dobrą okazję miał Lamine Yamal, jednak trafił w słupek. W 20. minucie wypuszczającym podaniem popisał się Pablo Torre, a do siatki trafił Lewandowski. Gospodarze szukali remisu, ale obrona Barçy radziła sobie z atakami. W 35. minucie Lewy strzelił drugą bramkę. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Lamine Yamala, a ten dośrodkował ją. Eric García chciał wycofać futbolówkę głową, odbiła się ona od bramkarza, a Polak wbił ją do siatki nożycami. Po chwili jednak Villarreal złapał kontakt. Baena wypuścił podaniem Pépé, a ten posłał piłkę do Ayoze, który trafił do siatki. Pod koniec podstawowego czasu gry dobrą interwencją popisał się ter Stegen, ale źle upadł i z powodu problemów z kolanem został zniesiony z boiska. Zastąpił go Iñaki Peña.

Na drugą połowę Barcelona wyszła takim samym składem. Villarreal mógł świetnie rozpocząć, ale bramka Pépé nie została uznana z powodu spalonego. Iworyjczyk po chwili znów spróbował, jednak tym razem górą okazał się Peña. Pomino ataków gospodarzy to Barcelona podwyższyła wynik. Po podaniu Pedriego do siatki zza pola karnego trafił Pablo Torre. Zaraz potem na boisku zameldowali się Pau Víctor, Casadó oraz Cubarsí za Domíngueza, Pedriego i Pablo Torre. Po faulu na Lamine Yamalu sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Lewandowski. Polak jednak trafił w słupek. Villarrela mógł zmniejszyć stratę, ale gol Barry'ego nie został uznany z powodu spalonego. W kolejnych minutach dublet ustrzelił Raphinha. Pierwsza bramka padła po podaniu Paua Víctora, a druga po świetnym przerzucie Lamine Yamala. Przed drugim trafieniem Fort wszedł jeszcze za Iñigo.

Barcelona mimo problemów kadrowych i rotacji notuje świetny mecz i wysoko pokonuje Villarreal. Minusem jest kontuzja ter Stegena, która oznacza, że Flick traci następnego zawodnika. Kolejny mecz Barcelona rozegra w środę na Montjuïc. O 21 zmierzy się z Getafe.

Villarreal CF - FC Barcelona 1-5

20' - 0-1 - Robert Lewandowski (a. Pablo Torre)

35' - 0-2 - Robert Lewandowski

38' - 1-2 - Ayoze Pérez (a. N. Pépé)

58' - 1-3 - Pablo Torre (a. Pedri)

74' - 1-4 - Raphinha (a. Pau Víctor)

82' - 1-5 - Raphinha (a. Lamine Yamal)

22.09.2024 20:50, autor: lulu, źródło: Własne, zdj. Sport
Głosować mogą tylko użytkownicy posiadający 100 BO punktów.