Przyszłość Marca-André ter Stegena pozostaje niepewna, biorąc pod uwagę jego kontrakt do 2028 roku, ale Hansi Flick niejednokrotnie jasno dawał do zrozumienia, że jego pierwszym wyborem jest Joan Garcia. Niemiecki bramkarz potrzebuje regularnych występów, aby przekonać Nagelsmanna do przyznania mu miejsca w podstawowym składzie reprezentacji Niemiec przed Mistrzostwami Świata, zaplanowanymi na przyszłe lato.
W tej sytuacji ter Stegen musi zdecydować, czy być otwartym na znalezienie innego klubu do końca sezonu, aby zapewnić sobie miejsce w podstawowym składzie i czas gry, o które apeluje trener reprezentacji, czy też, przeciwnie, zaryzykować pozostanie pod wodzą Hansiego Flicka, wiedząc, że nie jest numerem jeden trenera.
Tymczasem niemiecki bramkarz nadal wzbudza zainteresowanie różnych klubów, które dyskretnie pytają o jego stan. W meczu z Deportivo Guadalajara było jasne, że fizycznie wyzdrowiał po kontuzji pleców, ale wcześniej niektóre kluby zwróciły się do sztabu Barcelony z prośbą o informacje z pierwszej ręki na temat bramkarza. Jednym z takich klubów jest Aston Villa, prowadzona przez Unaia Emery'ego. Klub może pochwalić się czołowym bramkarzem w osobie argentyńskiego mistrza świata Emiliano Martíneza. Jednak Dibu ostatnio zmagał się z problemami z plecami, które uniemożliwiły mu grę w niektórych meczach. Co więcej, po nieudanej próbie transferu do Manchesteru United zeszłego lata, Unai Emery odebrał mu w listopadzie funkcję drugiego kapitana.
Innym klubem, który pytał o ter Stegena, była Girona, która ma problem z bramkarzem Livakoviciem, który opuści Montilivi w nadchodzącym zimowym okienku transferowym.









