Jesteśmy w dobrych rękach
FC Barcelona wygrała 0-2 na wyjeździe z Espanyolem w meczu 18. kolejki La Ligi.
Flick wystawił: Joana Garcię, Balde, Gerarda Martína, Cubarsíego, Koundé, de Jonga, Erica Garcíę, Rashforda, Raphinhę, Lamine Yamala oraz Ferrana Torresa. W pierwszych minutach żadna z drużyn nie miała klarownych okazji. Dobrą akcją ofensywną popisał się Koundé, ale jego dośrodkowanie zatrzymał bramkarz. Dobrą okazję miał Roberto, jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Joan Garcia. Mimo że mecz był intensywny, wciąż nie było zbyt wielu okazji na bramki. Pod koniec pierwszej połowy znów świetnie w bramce spisał się Joan Garcia, który obronił strzał głową Milli.
W drugiej połowie za Rashforda wszedł Fermín. Strzał głową Koundé obronił Dimitrović. Po rzucie wolnym strzał Raphinhi odbił jeden z graczy w murze, a zaraz potem Joan Garcia wybił piłkę spod nóg Roberto, który próbował go przedryblować. Pół godziny przed końcem Gerarda Martína, Raphinę i Ferrana zastąpili Pedri, Olmo oraz Lewandowski. Barcelonę przed stratą bramki uchronili Koundé oraz Joan Garcia, natomiast w Espanyolu też dobrze spisywał się Dimtrović, który obronił strzał Erica z bliskiej odległości. Gospodarze stwarzali większe zagrożenie, natomiast na posterunku był Joan Garcia. Kilka minut przed końcem podstawowego czasu gry Fermín popędził w kierunku pola karnego, podał do Olmo, a ten uderzył z pierwszej i trafił do siatki. Niedługo później Fermín znów otrzymał futbolówkę, dośrodkował w polu karnym, a Lewandowski posłał piłkę na bramkarzem i zamknął wynik spotkania.
FC Barcelona notuje bardzo ważne zwycięstwo derbach, a głównym bohaterem był Joan Garcia. Bramkarz popisał się bardzo dobrymi interwencjami i zdołał zatrzymać Espanyol, który miał sporo okazji na gola. Mimo słabszej dyspozycji w ataku w ostatnich minutach zmiennicy zdołali wykorzystać dwie akcje i zapewnili drużynie trzy punkty. Kolejny mecz Blaugrana rozegra w środę o 20 z Athletikiem w półfinale Superpucharu Hiszpanii.
RCD Espanyol - FC Barcelona 0-2
86' - 0-1 - Dani Olmo (a. F. López)
90' - 0-2 - Robert Lewandowski (a. F. López)
pornograficznygrubas - dzięki za pomysł na tytuł









