• 0

Oceny za mecz z Valencią

Pragniemy przypomnieć, iż poniższe oceny są naszymi (Nat, alcantara) subiektywnymi opiniami i każdy z użytkowników blaugrana.pl może mieć inne zdanie na temat występu danego zawodnika.

Oceny wyjściowe prezentują się następująco: 6 za wygraną, 5,5 za remis i 5 za porażkę.

Claudio Bravo

Nat: Nie był to zły mecz Chilijczyka. W zasadzie do 86 minuty, oprócz obrony niezbyt mocnego strzału De Paula, nie miał za wiele do roboty. Przy bramce praktycznie bez szans, idzie ona w całości na konto Pique i Mascherano. Warto wspomnieć, że Claudio uchronił Barcelonę od porażki na Mestalla, broniąc na raty groźne uderzenie Danilo. Ode mnie dodatkowy plus za grę nogami (100% skuteczność celnych podań). Wielka szkoda, że zakończyła się trwająca 527 minut passa bez straconego gola naszego portero. 6,5

alcantara: Trudno obwiniać Claudio za cokolwiek. Przy bramce bez szans na interwencję. Plus za interwencje przy strzałach Danilo i De Paula. Do tego dobra gra nogami. 6,5

Ocena Redakcji: 6,5

Ocena Użytkowników: 6,8

Dani Alves

Nat: Przyzwoity występ Brazylijczyka. Wprawdzie zarzuciłabym mu zbyt małą aktywność w ofensywie, aczkolwiek trzeba przyznać, że aspektach defensywnych o prawą flankę zadbał jak należy. Niewątpliwe plusy to również praca w odbiorze i dwa wygrane pojedynki główkowe. Dla mnie jeden z lepszych na boisku. 6,5

alcantara: Udany mecz Daniego. Dość rzadko widywany w ofensywie, ale za to bardzo poprawnie wyglądał w obronie. Kilka pewnych interwencji i 6 odbiorów. Jedynie 10 strat nie wygląda zbyt dobrze. 6,5

Ocena Użytkowników: 6,6

Gerard Piqué

Nat: Do 86. minuty ani jemu, ani Mascherano nie można było praktycznie nic zarzucić. Gerard dobrze radził sobie w destrukcji nie dopuszczając zawodników Valencii do pola karnego Barcy, a tym bardziej do tworzenia sobie przez nich klarownych sytuacji bramkowych. Po za tym imponował grą w powietrzu. Znak ostrzegawczy nadszedł w 79. minucie (strzał De Paula), jednak na posterunku znajdował się Claudio Bravo. Błyskotliwa akcja Alcacera (w sytuacji 2 na 1 ograł obu stoperów Barcelony) oraz wynikający z niej gol Santiego Miny znacząco wpływają na obniżenie noty Gerarda. 5

alcantara: Do sytuacji z bramką Valencii wyglądał dość dobrze. Kilka udanych interwencji, dobra gra głową. Na minus oczywiście zachowanie przy golu Miny. Gerard, razem z Mascherano, dali się ograć jak juniorzy. Ponadto statystyka odbiorów Pique (2) nie zachwyca. 5

Ocena Redakcji: 5

Ocena Użytkowników: 5,5

Javier Mascherano

Nat: Dokładnie to samo co w przypadku jego partnera z linii defensywy. Dobry występ zupełnie przekreśliła akcja z 86 minuty. Niezrozumiałe jest, dlaczego Javier do spółki z Gerardem pozwolili Alcacerowi na zawiązanie akcji, która doprowadziła do wyrównania. Z pewnością zarzucić można Argentyńczykowi zbytnie rozluźnienie w końcówce spotkania, co tyczy się to jednak każdego piłkarza Barcelony występującego w sobotę na Mestalla. Mały plusik za wysoką skuteczność celnych podań (92%). 5

alcantara: Podobnie jak partner ze środka obrony. Wespół z Pique odpowiedzialny za wyrównującą bramkę gospodarzy. Lepiej za to wygląda statystyka odbiorów bo Argentyńczyk miał ich aż 8. 5

Ocena Użytkowników: 4,9

Jordi Alba

Nat: Nie satysfakcjonowała mnie gra Jordiego w sobotnim spotkaniu. Niby starał się wspomagać Neymara czy też Iniestę w ofensywie za co duży plus, jednak często prowadziło to do zbytniego odsłonięcia lewej flanki blaugrany. To właśnie stroną Hiszpana poszła akcja, w której to Valencia, doprowadziła do wyrównania. Martwi również zerowa liczba odbiorów. Pochwała natomiast za pracę na całej długości boiska. 6

alcantara: Podobnie do Alvesa, ale warto odnotować jego dwa świetne podania z 10. oraz 39. minuty. W obronie dość poprawie, ale warto zauważyć, że to właśnie jego stroną poszła akcja, po której gospodarze wyrównali. 6

Ocena Redakcji: 6

Ocena Użytkowników: 6,1

Sergio Busquets

Nat: Nieco słabsze, w stosunku do poprzednich, spotkanie w wykonaniu Katalończyka. Zdarzały mu się groźne straty, jak np. ta z 79 minuty, w której to wyniku na bramkę Bravo uderzał De Paul. Z drugiej strony trzeba pochwalić Sergio za siedem wygranych pojedynków główkowych. Rozegranie w środku pola na niezłym, aczkolwiek nie tak błyskotliwym ostatnimi czasy poziomie. 6

alcantara: Słabszy mecz Hiszpana. Często niepotrzebnie zwlekał z podaniem, a i same zagrania bywały niecelne. Do tego parę razy Sergio stracił piłkę, co pozwalało gospodarzom przeprowadzić kontry. Najgroźniejsza strata to z całą pewnością ta z 79. minuty. 6

Ocena Użytkowników: 6,3

Ivan Rakitić

Nat: Był to raczej słaby mecz w wykonaniu Chorwata. W ofensywie nie stanowił prawie żadnej wartości dodatniej. W defensywie było tylko nieznacznie lepiej. Szczególnie brakowało mi, tak widocznego zwłaszcza w spotkaniu z Realem, błyskawicznego pressingu na zawodnikach Valencii, gdy znajdowali się oni z piłką w środkowej strefie boiska. Wydaje mi się, że Ivan potrzebuje nieco odpoczynku. 4,5

alcantara: W ofensywie rzeczywiście bardzo słabo. Praktycznie nie wniósł nic od siebie. Na pewno znacznie lepiej było w defensywie, gdzie Chorwat wykonywał typową dla siebie robotę. 5,5

Ocena Użytkowników: 3,7

Andrés Iniesta

Nat: Najlepszy, spośród grających na Mestalla, pomocników Barcelony. Duży plus za 3 odbiory oraz dwa udane dryblingi. Andres starał się brać na siebie ciężar rozegrania futbolówki w środkowej strefie boiska. Pozytyw to również dobra współpraca z Neymarem. Podobnie jak w przypadku Rakiticia trochę zabrakło mi wysokiego pressingu na zawodnikach Nietoperzy. 7

alcantara: Na pewno najlepszy z całej linii pomocy. Na plus praca w obronie o czym świadczy 5 odbiorów. W rozegraniu starał się brać cały ten ciężar na siebie i przeważnie wychodziło to bardzo dobrze. Kilka razy bardzo udanie uruchomił Albę lub Neymara prostopadłym podaniem. 6,5

Ocena Redakcji: 6,75

Ocena Użytkowników: 6,7

Leo Messi

Nat: Mocno przeciętny mecz w wykonaniu Leo. Szwankowała przede wszystkim skuteczność, ponieważ Argentyńczyk miał w tym spotkaniu więcej niż jedną, dogodną okazję na gola (oddał w sumie aż 7 strzałów na bramkę Valencii). W grę Messiego wkradło się dużo niedokładności, przez co zaliczył on sporo start. Pozytywne aspekty to 3 udane dryblingi, 2 kluczowe podania oraz, przede wszystkim, asysta do Suareza przy golu na 0:1. Podobało mi się również agresywne „przystąpienie do działania” Leo po tym jak Valencia doprowadziła do wyrównania. Nie da się jednak ukryć, że najlepszemu piłkarzowi świata wciąż brakuje rytmu meczowego. 5,5

alcantara: Nie był to mecz Leo. Przynajmniej dwie „patelnie”, które Messi w formie i rytmie meczowym zamienia na bramki. Poza tym grę Argentyńczyka cechowała niedokładność, co skutkowało aż 15 stratami. Na plus na pewno rozegranie i asysta do Suareza. 5,5

Ocena Redakcji: 5,5

Ocena Użytkowników: 4,3

Luis Suárez

Nat: Na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony gol (który chyba jednak nie powinien być uznany), dający blaugranie prowadzenie, z drugiej natomiast, podobnie jak w przypadku Leo, szwankująca skuteczność (nieudane podanie do Neymara w dogodnej sytuacji bramkowej). I, co najgorsze, niesportowe zachowanie (celowe nadepnięcie Abdennoura). Takie coś nie przystoi zawodnikowi FC Barcelony. Natomiast pozytywne aspekty występu Luisa to znakomita (jak zwykle zresztą) gra bez piłki oraz 2 kluczowe podania. 7,5

alcantara: Może zacznę od plusów występu Urugwajczyka. Na pewno bramka – to oczywiste. Poza tym na pewno pochwalić go trzeba za tytaniczną pracę bez piłki. Minusy? Na pewno sytuacja z 35. minuty kiedy mógł, a nawet powinien strzelać zamiast podawać do Neymara oraz zupełnie niepotrzebne nadepnięcie na Abdennoura. 7

Ocena Redakcji: 7,25

Ocena Użytkowników: 7,4

Neymar

Nat: W mojej opinii, mimo braku „cyferek”, Brazylijczyk był najlepszym zawodnikiem tak Barcelony, jak i tria MSN. Bardzo aktywny na swojej stronie boiska, nieustannie „kręcił” obrońcami gospodarzy. W tym spotkaniu Ney zaliczył aż 9 (!!!) udanych dryblingów. Szczególnie zapadł mi w pamięci niesamowity rajd tuż przy linii końcowej boiska. Dodatkowy plus za liczne, wykreowane partnerom (np. Messiemu), okazje strzeleckie. Minus za fatalne przestrzelenie w sytuacji sam na sam, z bramkarzem gospodarzy. 8

alcantara: Najlepszy na boisku z drużyny przyjezdnych. Widać było, że Barca bardzo często starała się grać stroną Brazylijczyka, który świetnie radził sobie z Vezo. Ponadto wykreował partnerom kilka okazji strzeleckich, jednak kiedy sam znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, fatalnie przestrzelił. 7,5