• 265

Priorytetowy puchar

Części samochodowe online - Ucando.pl

Jeśli chcemy żeby FC Barcelona wygrała w tym sezonie jakieś trofeum to musimy szczególnie mocno kibicować dziś i w kolejnych rundach Copa del Rey. Tylko trzy mecze dzielą Blaugranę od dwumeczu półfinałowego, a przy braku szans na mistrzostwo i długiej drodze do Ligi Europy, Puchar Króla jest całkowicie realnym trofeum do zgarnięcia (w przyszłym tygodniu gramy Superpuchar Hiszpanii, ale czy obecną Barcelonę stać na pokonanie Realu i kogoś z dwójki Atletico/Bilbao w odstępie czterech dni?). Jak to zwykle bywa, zaczynamy meczem na terenie drużyny z niższej ligi. Konkretnie w Linares, nieopodal Jaen w Andaluzji, na stadionie czternastej drużyny w tabeli swojej grupy trzeciej ligi hiszpańskiej. Mecz z Linares Deportivo dziś o 19:30.

Barcelona i pozostali uczestnicy mini-turnieju o Superpuchar Hiszpanii zostali zwolnieni z poprzednich dwóch rund Pucharu Króla. To w nich Linares wyeliminowało Gimnastic Tarragonę oraz Deportivo Alaves. W nagrodę dziś mecz z Barceloną, choć bez rewanżu na Camp Nou. W październiku grała tu Barca B i wygrała 1:2 po bramce w ostatniej minucie. Od połowy listopada gospodarze nie przegrali jednak meczu i na szczególną uwagę zasługuje ich defensywa - stracili tylko cztery gole w ośmiu meczach. Blaugrana w tym sezonie na wyjazach gra w kratkę, ale kilka dni temu wygrała na Majorce i dziś też oczywiście jest faworytem. W przypadku remisu będziemy mieć dogrywkę, a później ewentualnie rzuty karne.

Najważniejszym tematem są oczywiście absencje. Memphis, Fati, Pedri, Braithwaite i Sergi Roberto pozostają kontuzjowani. Luuk de Jong jest zawieszony, to kara za czerwoną kartkę w... pamiętnym meczu półfinałowym z Barceloną na Camp Nou w lutym zeszłego roku. Dest, Coutinho, Abde, Dembele, Gavi i Balde mają pozytywny wynik testu PCR, a Ferran Torres nie został jeszcze zarejestrowany. Xavi znów więc musi rzeźbić, choć dostaje jedno ważne wzmocnienie: na prawej stronie obrony wystąpi świeżo dopuszczony do gry Dani Alves. Araujo, Lenglet i Alba powinni uzupełnić tę formację. W bramce raczej zobaczymy Neto. W pomocy prawdopodobnie zagrają Busquets, Puig i Frenkie de Jong, a w ataku Estanis, Jutgla i Ilias - żaden z napastników z pierwszej drużyny nie jest dostępny do gry.

Trwa 120 edycja Pucharu Króla, Barca wygrywała go rekordowe 31 razy, z czego 7 od 2009 roku (!). Busquets i Pique są w gronie kilku piłkarzy mających rekordowe siedem triumfów. Busquets i Leo Messi zagrali w 10 finałach, to też rekord, który Sergio może w tym roku samodzielnie wyśrubować. Droga do tego nie jest tak długa jak we wcześniejszych latach, ale ciężka i intensywna - mecze są zaplanowane na styczeń i luty, a finał na La Cartuja w Sewilli 23 kwietnia tego roku.