Royal Antwerp FC
3 : 2
Champions League   Bosuilstadion - 21:00 13-12-2023

Barcelona w Antwerpii kona

FC Barcelona przegrała na wyjeździe 3-2 z Royalem Antwerp w meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Xavi wystawił Peñę, Balde, Christensena, Koundé, Forta, Roberto, Romeu, Fermína, Ferrana, Lewandowskiego oraz Lamine Yamala. Barcelona już na początku meczu straciła bramkę. Po błędzie Oriola Romeu do siatki trafił Vermeeren. Goście nie potrafili zdominować gry, ale w 35. minucie gola zdobył Ferran po asyście Lamine Yamala.

Na drugą połowę Barcelona wyszła takim samym składem. W pierwszych minutach Antwerpia znów trafiła do siatki, ale gol nie został uznany z powodu niewielkiego spalonego. Po chwili czerwoną kartkę za faul otrzymał Sergi Roberto, ale po obejrzeniu powtórki akcji sędzia zmienił kolor kartonika na żółty. Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, znów po błędzie Oriola Romeu. Piłkę przed polem karnym odebrał mu Yussuf, podał do Janssena, a ten pokonał Peñę. Na ostatnie pół godziny Cancelo, Gündogan i Pedri zastąpili Forta, Romeu i Fermína, a w kolejnych minutach za Lewandowskiego i Sergiego Roberto weszli Guiu i Casadó. Barcelona próbowała atakować, ale nie potrafiła znaleźć miejsca w obronie gospodarzy. Próbowali m.in. Lamine Yamal czy Koundé. Na początku doliczonego czasu gry do siatki głową po rzucie wolnym trafił Guiu, ale gospodarze natychmiast odpowiedzieli golem Ilenikhena.

Barcelona przegrywa ostatni mecz i widać, że w drużynie wyraźnie coś pękło. Znów szybko stracona bramka, głupie błędy, krótki okres z trochę lepszą grą, a kiedy znów pojawiła się nadzieja na brak porażki, szybko została ona zgaszona. Kolejny mecz Barcelona rozegra w sobotę na wyjeździe. O 21 zmierzy się z Valencią.

Royal Antwerp - FC Barcelona 3-2

2' - 1-0 - Arthur Vermeeren

35' - 1-1 - Ferran Torres

56' - 2-1 - Vincent Janssen

90+1' - 2-2 - Marc Guiu

90+2' - 3-2 - George Ilenikhena