• 218

Wyjątkowo zimny maj

Ostatnia kolejka La Liga sezonu 2023/24 przynosi pojedynek, na który normalnie ostrzylibyśmy sobie zęby, ale niestety dziś będzie to mecz stricte towarzyski. Piłkarze i kibice mają też o tyle szczęście, że Sewilla o tej porze roku potrafi być już piekłem na ziemi, ale ten miesiąc był relatywnie chłodny i choć niebawem temperatury dojdą do 36-37 stopni w cieniu to w trakcie meczu zapowiadane jest przyjemne 27. Pozostaje zatem godnie dograć ten sezon i pożegnać Xaviego w jego ostatnim spotkaniu na ławce Blaugrany. Zaczynamy o 21:00.

Barca ma dziś zagrać niemal najsilniejszym składem, co oznacza Ter Stegena w bramce, Kounde, Cubarsiego, Inigo Martineza i Cancelo w obronie. Araujo ponownie ma znaleźć się na ławce. W środku pola zobaczymy Fermina, Sergi Roberto i Gundogana - będący bez formy Pedri wejdzie w drugiej połowie, a występ Christensena czy Oriola Romeu będzie zapewne zależał od przebiegu wydarzeń na boisku. W ataku Xavi rzuci wszystko co ma najlepsze: Yamala, Lewandowskiego i Raphinhę. Felix i Roque to kandydaci do pojawienia się na placu gry w drugiej połowie. Balde, de Jong i Gavi pozostają kontuzjowani - pierwszych dwóch mamy zobaczyć w akcji od początku nowego sezonu, a trzeciego dopiero za pół roku.

Barca nie przegrała w lidze z Sevillą na Sanchez Pizjuan od 2015 roku. W międzyczasie były dwie porażki w Copa del Rey, ale od czasu wybuchu pandemii w ramach La Liga mieliśmy kolejno: bezbramkowy remis, wygraną gości 0-2, remis 1-1 i 0:3 we wrześniu 2022 roku po golach Raphinhi, Lewandowskiego i Erica Garcii.

Za tydzień finał Ligi Mistrzów, a w połowie czerwca startują turnieje EURO oraz Copa America. Barca rozpocznie presezon w połowie lipca, a pierwsze oficjalne spotkanie rozegra miesiąc później. Pozostaje nam tylko czekać na nadchodzące zmiany w klubie i liczyć na to, że dzięki nim przyszłe rozgrywki będą bardziej udane.