Były zawodnik FC Barcelony Nico González trafił do Manchesteru City niecały rok temu z Porto. Była to poważna zmiana w jego karierze, do której początkowo trudno mu było się przyzwyczaić. Jednak teraz, po dziesięciu miesiącach, nie waha się nazwać tego sezonu „najlepszym” w swojej karierze.
Tak stwierdził w niedawnym wywiadzie dla DAZN: „Na początku nie byłem przyzwyczajony do tak szybkiej gry piłką. Zastanawiałem się, czy dam radę grać na tym poziomie. Teraz oglądam filmy z zeszłego i bieżącego roku i widzę, że udało mi się dostosować. Ten sezon jest najlepszym w mojej karierze”, zapewnia młody pomocnik.
Ponadto chciał porozmawiać o swoim okresie w barwach Barcelonie: „Kiedy zdajesz sobie sprawę z tego, co wiąże się z profesjonalną piłką nożną, z hałasem, który ją otacza, zwłaszcza w miejscu takim jak Barcelona, nie pozostaje ci nic innego, jak dojrzeć. Było to bardzo wymagające, ale też bardzo mi się podobało, wiele się nauczyłem w ciągu tych lat”, stwierdził.








