Hansilona mlekiem i miodem płynąca
FC Barcelona wygrała 3-0 na Spotify Camp Nou z Mallorcą w meczu 23. kolejki La Ligi.
Flick wystawił: Joana Garcię, Balde, Erica Garcíę, Cubarsíego, Koundé, Fermína, Casadó, Rashforda, Daniego Olmo, Lamine Yamala oraz Lewandowskiego. Barcelona miała piłkę, ale Mallorca dobrze się broniła i nie zostawiała gospodarzom miejsca blisko pola karnego. Szanse mieli Virgili i Muriqi, ale strzał pierwszego obronił Joan Garcia, a drugi trafił w słupek. Niedługo później bramkarz ponownie musiał interweniować przy uderzeniu Virgiliego. Dla Barcelony próbował Rashford, ale niecelnie. Anglik jednak po chwili oddal kolejny strzał, piłkę zablokował David López, ale spadła ona pod nogi Lewandowskiego, który trafił do siatki. Bramka dała Barcelonie nową energię, ale zespół wciąż cierpiał w obronie. W ostatnich minutach pierwszej połowy cały czas na bramkę strzelał Rashford. W doliczonym czasie Anglik próbował , rzutu wolnego, jego strzał obronił Leo Román, piłkę kopnął Koundé, na drugim słupku pojawił się Lamine Yamal, ale przestrzelił.
W drugiej połowie Barcelona wyszła takim samym składem. Ze skraju pola karnego próbował Casadó, ale piłkę odbił López i zatrzymała się ona na słupku. Strzał oddał również Fermín, jednak dobrze spisał się Román. Po chwili Barcelona krótko rozegrała rzut rożny piłkę otrzymał Lamine Yamal i pięknym strzałem sprzed pola karnego trafił do siatki. Za Rashforda i Olmo weszli Ferran oraz Bernal, którego dośrodkowania po chwili nie sięgnął Eric. Na ostatni kwadrans Flick wpuścił Cancelo i Bardghjiego za Lewandowskiego oraz Lamine Yamala. Joan Garcia był górą w starciu z Sánchezem. Barcelona wyszła z kontrą, ku zaskoczeniu wszystkich na bramkę popędził Bernal, położył jednego z obrońców i trafił do siatki. Na ostatnie minuty Tommy Marqués zmienił jeszcze Fermína. Z dystansu uderzał Sánchez, ale ponownie górą był Joan Garcia.
Barcelona pewnie pokonuje Mallorcę i zatrzymuje trzy punkty na Spotify Camp Nou. Po tradycyjnie słabszej pierwsze połowie w drugiej części zespół włączył wyższy bieg i spokojnie podwyższał wynik, jednocześnie grając przyjemnie dla oka. Kolejny mecz Barcelona rozegra w czwartek o 21 na wyjeździe przeciwko Atlético Madryt w Pucharze Króla.
FC Barcelona - RCD Mallorca 3-0
29' - 1-0 - Robert Lewandowski (a. D. Olmo)
61' - 2-0 - Lamine Yamal (a. D. Olmo)
83' - 3-0 - Marc Bernal (a. F. López)
cerebro - dzięki za pomysł na tytuł








