3 : 0
Alavés
La Liga   Olímpic Lluís Companys - 22:15 18-08-2018

Messi zapewnia pierwsze trzy punkty w lidze

FC Barcelona ma już za sobą start ligowych rozgrywek. Podopieczni Ernesto Valverde wygrali spotkanie z Deportivo Alavés 3:0. Katalończyków do zwycięstwa poprowadził Lionel Messi. Oprócz niego, na listę strzelców wpisał się także Philippe Coutinho.

Spotkanie rozpoczęło się od szpaleru w wykonaniu Deportivo Alavés. Katalończycy rozpoczęli ten mecz w swoim stylu i utrzymywali się przy piłce przez większość czasu. To natomiast sprawiło, że ekipa Abelardo ograniczyła się do kontrataków, które były zatrzymywane albo przez obrońców Blaugrany albo przez Ter Stegena. Podopieczni Ernesto Valverde mieli swoje okazje i mogli prowadzić już w 3. minucie spotkania, gdy świetną długą piłkę zagrał Ivan Rakitić, ale strzał Messiego prawą nogą nie był celny. To Argentyńczyk, jak zwykle zresztą, napędzał większość ataków FC Barcelony. Jego strzał z rzutu wolnego mógł dać prowadzenie, ale piłka wylądowała na poprzeczce. Poza tym, kapitan Blaugrany dograł świetną piłkę do Ousmane Dembele, który stanął przed świetną szansą na zdobycie gola, ale nie wygrał pojedynku z bramkarzem gości. Francuz miał jeszcze jedną szansę, a wynik otworzyć mógł także Luis Suarez.

Na bramki przyszło nam czekać do drugiej połowy. El Txingurri zdecydował się na zdjęcie Nelsona Semedo i wprowadzenie na boisko Philippe Coutinho. Taka zmiana sprawiła, że na pozycję prawego obrońcy wrócił Sergi Roberto. Katalończycy zaczęli bardziej naciskać na swojego rywala i dochodzili do coraz lepszych sytuacji strzeleckich. Nadal brakowało jednak odpowiedniej skuteczności. Ostatecznie, kolejny raz byliśmy świadkami geniuszu Lionela Messiego. Argentyńczyk w 68. minucie zdobył gola z rzutu wolnego po strzale pod murem. Chwilę później mogło być już 2:0, ale strzał kapitana FC Barcelony wylądował na słupku. Podopieczni Ernesto Valverde mieli coraz większą przewagę, co w końcu musiało się przełożyć na kolejne gole. Po asyście Arthura, wynik podwyższył Philippe Coutinho. W samej końcówce spotkania kolejnego gola w tym spotkaniu zdobył Lionel Messi i ustalił on tym samym wynik spotkania.

19.08.2018 00:23, autor: lance, źródło: własne